Primeur voor Iris Zwienenberg

VARSSEVELD - De eerste Achterhoek Anemone Horse Trucks Bokaal krijgt een mooi plekje thuis bij Iris Zwienenberg. Zondagmiddag was de 13-jarige amazone uit Markelo veruit de beste in de springponyfinale op het Varssevelds Hippisch Festijn, want ze won naast de eerste prijs ook nog eens de tweede en zevende. Behalve met een grote bokaal, dekens en zadeldekjes van Anemone Horse Trucks ging Iris Zwienenberg met 265 euro aan prijzengeld naar huis.

“Wat ik er mee ga doen? Ik denk iets leuks kopen voor mijn pony’s”, glimlacht ze. De finale om de Achterhoek Horse Trucks Bokaal telde 25 jonge amazones en ruiters die zich geplaatst hadden via zeven selectiewedstrijden. Ze sprongen een tweefasen in handicap op het hoofdterrein en slechts vier bleven zonder strafpunten. “De wedstrijd werd een groot succes en was razend spannend”, vertelt Wendy Scholten, initiatiefnemer van de competitie.

“De finale trok bijzonder veel publiek naar het hoofdterrein. Je zag dat de spanning sommige ruitertjes teveel werd. Ze gingen door de zenuwen anders rijden, waardoor er  foutjes ontstonden of waardoor ze de weg kwijtraakten op het grote terrein. Maar we zagen ook amazones die heel goed bleven ponyrijden en daarmee ook bovenaan kwamen te staan. We hebben ontzettend veel positieve reacties gekregen en zijn blij dat we aan deze competitie een vervolg kunnen geven. Anemone Horse Trucks sponsort nog twee jaar.”

Tony Zwienenberg staat bij de uitgang en wordt bepakt met de prijzen en enveloppen die zijn dochter Iris gewonnen heeft. “Dit is geweldig. Sowieso vind ik het rijden in competitieverband heel goed voor ponyruiters. Ze leren er veel van, maar ook hoe ze met een finale overweg moeten gaan. Gerco Schröder is een heel mooi voorbeeld. Hoe groot en indrukwekkend de piste ook is, hij blijft altijd koel in zijn hoofd en dat heb je nodig. Je moet niet ineens anders gaan rijden en daar hebben Iris en ik het nog over gehad”, vertelt hij.

“Ik probeerde geen zenuwen te hebben, maar toen ik de ring uitkwam moest ik toch wel trillen”, verklapt Iris Zwienenberg die les krijgt van Janny Morsink. Dat ze met haar zelf opgeleide L-pony Brawado de finale zou winnen had ze niet gedacht. “Ik hoopte ‘m met Lady Blonde te winnen, daar ben ik het meest succesvol mee maar we kregen een foutje in de tweede fase. Toen heb ik alles op deze gezet en werd mijn andere pony Opala tweede.”

Zie ook www.hippischfestijn.nl

Foto: Iris Zwienenberg is de eerste winnares van de Achterhoek Anemone Horse Trucks Bokaal, die door Wendy Scholten werd uitgereikt op het Varssevelds Hippisch Festijn.

Meer Springen

»
TUBBERGEN – Drie Twentse springtoppers moesten het zondag uiteindelijk afleggen tegen een ontketende Friezin in de strijd om de Grote Prijs van... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Een Grote Prijs winnen is mooi. Als je dat ook nog eens kunt doen in je eigen gemeente maakt dat het extra leuk. Eric ten Cate deed het... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Voor Lars Schröder en Matt Garrigan was de strijd om de Grote Prijs van Twente zondag hun laatste concours bij hun huidige werkgever.... (08-06-2025)
»
DRAMMEN – Thijmen Vos eindigde zaterdag met het Nederlandse team knap als derde bij de wedstrijd voor de EEF Nations Cup in het Noorse Drammen.... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – De absolute hoofdrol op de voorlaatste dag van Jumping Schröder Twente was zaterdag voor Iris Michels. De 22-jarige amazone uit het... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Jeroen Dubbeldam troefde vrijdag dertien concurrenten af in de strijd om de zege in de tweede kwalificatie voor de Grote Prijs van CSI2*... (06-06-2025)
»
TUBBERGEN – Daan van Geel schreef vrijdag tijdens CSI2* Jumping Schröder Twente de rubriek over 1,45 meter op tijd op zijn naam. De ruiter uit het... (05-06-2025)
»
TUBBERGEN – Twee van de drie zeges in de rubrieken op de eerste dag van Jumping Schröder Twente werden woensdag opgeëist door deelnemers uit de... (05-06-2025)
»
Toen Rik en Tom Leuveld werden benaderd om een rol te spelen bij Jumping Schröder Twente hoefden de broers uit Borne niet lang na te denken. “Het is... (04-06-2025)
»
De regionale oud-winnaars van Jumping Schröder waren in het verleden niet alleen enthousiast over hun zeges, maar zijn dat nu zeker net zoveel over... (03-06-2025)
»
Al vele jaren bestaat er een hechte band tussen de broers Schröder en Huiskes-Kokkeler. Het autobedrijf is ook nu weer een van de hoofdsponsors van... (02-06-2025)
»
VEENINGEN – Meike Zwartjens was afgelopen weekend tijdens de internationale wedstrijden voor de jeugd in het Drentse Veeningen goed voor twee zeges... (02-06-2025)
»
EINDHOVEN – Willem Greve kwam zondag 0,22 seconde te laat door de finish om de Grote Prijs van het CSI3* in Eindoven aan zijn erelijst te mogen... (01-06-2025)
»
Horst in ’t Veld, de nieuwe voorzitter van Jumping Schröder, is bepaald niet onbekend met de hippische wereld. Hij groeide op in Lemselo, de... (01-06-2025)
»
Het nieuw aan het programma toegevoegde onderdeel Haring & Hoefgetrappel moet tijdens Jumping Schröder Twente een mooi bedrag opleveren voor twee... (31-05-2025)
»
Met de terugkeer na zes jaar van de internationale status is Jumping Schröder van woensdag 4 tot en met zondag 8 juni verzekerd van een zeer sterk... (30-05-2025)
»
Burgemeester Anko Postma van Tubbergen, sinds september 2023 in functie in het ambt, is enthousiast over de nieuwe opzet van Jumping Schröder. Het is... (29-05-2025)
»
Tom Brinkman is samen met Gerco Schröder verantwoordelijk voor het invullen van de wedstrijdorganisatie van Jumping Schröder Tubbergen. De... (28-05-2025)
»
Thijmen Vos was goed in vorm tijdens het CSI in Riesenbeck. De ruiter uit Wierden boekte donderdag een fraaie zege over 1,40 meter op tijd met zijn... (25-05-2025)
»
MARTOFTE – Mart IJland boekte donderdag een mooie zege tijdens het concours in het Deense Martofte. Met de tienjarige bruine ruin Phenix van de... (25-05-2025)