SANDER NABER EN FRANK BUITENHUIS PAKKEN TWEE ZEGES OP NIEUWE ZANDPISTE

Primeur Koen Westendorp in Rijssen

RIJSSEN – Koen Westendorp had vrijdagavond de primeur in de klasse Z/ZZ tijdens de Rijssense Paardendagen. De achttienjarige stalruiter van Stal Wiefferink uit Wierden haalde op de nieuwe zandbodem van De Oosterhoffruiters de zege in de hoogste klasse binnen met een puike rit in de barrage.
 

Westendorp leverde daarin met Comme Prévu voor de tweede keer een foutloos rondje af. Dat deed alleen Steven Veldhuis hem met El Clarimo na, maar de Haaksbergenaar had bijna een volle seconde meer nodig voor de extra rondgang. Voor de barrage plaatsten zich tien combinaties. Vier deelnemers -Bas van der Aa Frank Buitenhuis, Steven Veldhuis en Jessie Wiefferink- hadden daarbij twee ijzers in het vuur, maar legden het ondanks dubbele kansen af tegen de jonge Koen Westendorp.

Frank Buitenhuis was wel rapper dan de Kampenaar van origine, maar kwam door een springfout met Vivaldi niet verder dan de derde plek. Bas van der Aa eindigde als vierde met Eros W en Britt Wiefferink mocht zich met Alpha als vijfde opmaken voor de prijsuitreiking.

Net als Remco Been

Koen Westendorp was na afloop vol lof over Comme Prévu, een jaar geleden door zijn baas Erik Wiefferink en Robert Nijland aangekocht. “Comme is een beestje met karakter. Die wil alles voor me doen en geen balk aanraken.” Het bevalt de opvolger van Remco Been op Stal Wiefferink toch prima in Wierden. “Het gaat steeds wat beter en vooral met dit paard heb ik een goede klik. Toen ik kwam heb ik eerst een tijdje thuis bij Erik gewoond, ondertussen heb ik een appartementje bij de stal. Ik wil graag verder in de paardensport en ik hoop dat het met mij hier net zo goed gaat als met Remco voor mij. Het zou mooi zijn als ik in zijn voetsporen zou kunnen treden.”

In de vier andere rubrieken werden de overwinningen verdeeld door Sander Naber en Frank Buitenhuis. Beiden wonnen een van de twee proeven in de klasse M en L. Naber pakte met Global M de winst in de klasse M op tijd, voor Marjolijn Stam met Eros M en Koen Westendorp met Helsinki. Op het parcours met barrage was Buitenhuis met Idrigill (onderste foto) de snelste. Hij werd gevolgd door Marije Nijhof met Gangster en Iris Zwienenberg met Gravin BZ.

In de klasse L hadden Sander Naber en Frank Buitenhuis de hoofdrollen al op dezelfde manier verdeeld. Naber realiseerde met Ivaludine S de snelste tijd in de rit tegen de klok. De tweede en derde plaats waren voor Aniek ter Harmsel met Hakkie en Steven Veldhuis met Hummer. Buitenhuis was met Carefull Girl superieur in de wedstrijd met barrage. Sarah Koppelman finishte met Hebe als tweede en verwees Christa Leeuw met Hamilton naar de derde stek.

Meer Springen

VRAGENDER – Met een derde plaats in de strijd om de Grote Prijs van Outdoor Gelderland tekende Hessel Hoekstra zondag met zijn twaalf jaar oude... (14-06-2026)
VRAGENDER – Willem Greve bleef zaterdag tijdens het CSI3* Outdoor Gelderland niet ver verwijderd van de zege in de rubriek over 1,40 meter op tijd. (14-06-2026)
VRAGENDER – Hessel Hoekstra is goed van start gegaan bij Outdoor Gelderland. Op de terreinen van PSC Lichtenvoorde in Vragender eindigde de ruiter... (12-06-2026)
SANKT GALLEN – Annelies Vorsselmans kan terugkijken op een voor haar goed verlopen optreden tijdens het internationale topconcours in het Zwitserse... (08-06-2026)
TUBBERGEN – Bas van der Aa sloot zondag een voor hem al zeer geslaagde tweede editie van Jumping Schröder Twente als een ware grootmeester af. (07-06-2026)
TUBBERGEN – Meike Zwartjens kwam zaterdag als laatste aan de start voor de finale van de Medium Tour van het CSI2* Jumping Schröder Tubbergen over 1,... (06-06-2026)
TUBBERGEN - De Olympic Dream Auction bleek vrijdagavond tijdens Jumping Schröder Twente een schot in de roos.  (06-06-2026)
TUBBERGEN –  Door ook de tweede kwalificatie voor de strijd om de Grote Prijs in winst om te zetten, ging Bas van der Aa vrijdag met Gaen op... (06-06-2026)
TUBBERGEN – Bas van der Aa maakte donderdag tijdens Jumping Schröder Twente indruk tijdens de rubriek over 1,45 meter op tijd, de eerste kwalificatie... (04-06-2026)
TUBBERGEN – Jennifer Munsterhuis was woensdag dicht bij de zege in de toprubriek van de eerste dag van Jumping Schroder Twente. Met de KWPN-merrie... (04-06-2026)
Evenementen als Jumping Schröder zouden niet kunnen blijven bestaan als ze niet worden ondersteund door een redelijk aantal onontbeerlijke sponsors.... (02-06-2026)
RAALTE – Met een eerste en een tweede plaats heerste Eric ten Cate vrijdag in de rubriek over 1,30 meter tijdens het Horka Concours in Raalte. De... (01-06-2026)
Nathan Greftenhuis mag met recht de ‘meesterknecht’ van de BWG Stables worden genoemd. Alweer achttien jaar is de Tubbergenaar als trouwe kracht... (31-05-2026)
VEENINGEN – Wesley ter Harmsel presteerde zaterdag prima als lid van het Nederlandse team young riders tijdens het CH De Wolden. (30-05-2026)
Net als vorig jaar staat tijdens Jumping Schröder weer een veiling van veulens en jonge springpaarden van topverervers op het programma.  (30-05-2026)
De regionale ruitertop gaat op zondag 7 juni een poging wagen de zege in de Grote Prijs van het CSI2* Jumping Schröder Twente weer in Twente te... (29-05-2026)
Voor Emma Sophia Spanko ging in het tweede weekend van mei een droom in vervulling. Nog young rider mocht ze in het Belgische Lier voor Tsjechië in... (28-05-2026)
DENEKAMP – Jesse Berkers bleef zaterdag met Qornets Pleasure de complete concurrentie voor in de eerste Grote Prijs van Outdoor Denekamp over 1,30 en... (27-05-2026)
Na zijn twee oudere broers, de tweeling Ben en Wim, houdt ook Gerco Schröder zich steeds meer bezig met de begeleiding van vooral veelbelovende jonge... (27-05-2026)
DENEKAMP – Stijn Roelink met Diamond in de klasse over 1,35 meter en Merle Bodde met Just Kharley over 1,30 meter mochten zich afgelopen weekend in... (27-05-2026)