Prima openingsdag Vincent Geerink

WIERDEN - De openingsdag van de eerste editie van Outdoor Wierden is voor Vincent Geerink uitstekend verlopen. Nadat de twintigjarige springruiter uit het Gelderse Gelselaar donderdagmiddag tweede werd in het springen over 1,30 meter, won hij ‘s avonds met Qrunch de la Roque (v. Kannan x Calvados) de wedstrijd over 1,40 meter. “Ik had het helemaal niet verwacht”, reageert hij.

In het 1,40 gingen liefst 94 internationale ruiters van start. “Ik was van plan om een vlotte ronde te rijden, maar niet zo zeer om te winnen”, vertelt Vincent Geerink. “Wel liep het vanaf hindernis 1 meteen heel fijn. Bovendien heb ik een paard dat snel kan draaien en graag met me wil meedoen.”

De snelheid heeft Qrunch de la Roque niet van een vreemde, aangezien hij van oorsprong uit een volbloed merrielijn komt. De elfjarige ruin had in Frankrijk zijn eerste internationale wedstrijden gesprongen, voordat hij in oktober naar Stal Geerink kwam. “Inmiddels hebben we hem al langer dan een half jaar, best bijzonder, want de handel is belangrijk voor onze stal. Maar met deze hebben we niet direct haast omdat hij dikkere proeven kan springen. Zo heb ik er zelf als ruiter ook nog wat aan.”

De zege is in elk geval loon naar werken voor de ruiter, die maar liefst vijftien paarden in training heeft. Hij werd ook nog eens negende in het 1,40 met de eind 2014 van Willem Greve overgenomen Beaumont (v. Vermont). De tweede prijs ging naar Michiel Brusse op Kom La Rodine (v. Lados BRD), gevolgd door de Duitser Matthias Lucas. Twentenaar Remco Been nam de vierde plek in met VDL Holland van de Bisschop (v. Heartbreaker).

In de rubriek over 1,30 meter reed Don Willemsen de beste ronde met Orange Clover Djetske (v. Warrant). Vincent Geerink werd tweede met Quirio de Berlandois (v. Lucciano), voor Fabienne Roelofsen op Hallo Hallo (v. Hinault).

De eerste internationale proef op 1,20 meterniveau kwam op naam van Linda Rijken met de zelf gefokte en opgeleide Ekira (v. Vaillant). Haar tactiek? Voor een hindernis langs de dubbelsprong indraaien, wat vrijwel niemand anders deed. De tweede prijs was voor de Libanese ruiter Emile Karim Fares met Bux Bunny (v. Padinus). Nuri Dijks en Robert Vos werden derde en vierde.

Op vrijdag gaat de eerste rubriek om 8.30 uur van start en vindt de rankingproef over 1,45 meter plaats rond 17.30 uur. 

STARTLIJSTEN EN UITSLAGEN

Voor meer info: www.outdoorwierden.com

Foto Vincent Geerink en Qrunch de la Roque van www.fototrailer.nl

Meer Springen

BONHEIDEN – Met vier keer een plek in de top vijf kan Steven Veldhuis terugkijken op een goed geslaagd concours in Bonheiden. Het leverde de ruiter... (16-04-2026)
TUBBERGEN – Rob Scherphof snelde woensdag met zijn negenjarige bruine merrie Miss Montreal (v. Vigo d’Arsouilles) de concurrentie ver vooruit in de... (15-04-2026)
Tijdens het concours hippique Het Twentse Ros in Tubbergen maakt dit jaar een bijzondere voorziening haar debuut: een paardenambulance. Achter dit... (14-04-2026)
Het concours hippische van Het Twentse Ros mag zich in een dusdanig grote belangstelling van ruiters en amazones verheugen dat de startlijsten al... (13-04-2026)
KRONENBERG – Hessel Hoekstra boekte zaterdag met zijn negenjarige bruine hengst VDL Mindset ES (v. Aganix du Seigneur) een prachtige zege in de Grote... (11-04-2026)
Daan Hesselink (25) draait al elf jaar mee Via een zaterdagbaantje kwam hij als 14-jarige terecht op het Concours Hippique Het Twentse Ros. Nu, op... (11-04-2026)
FORT WORTH – Willem Greve is niet van start gegaan in de tweede ronde van de finalestrijd om de Worldcup springen in Forth Worth Texas. Na het... (11-04-2026)
Samen met voorzitter Jos Brinkman en Willem Schepers uit Roden vormt Jeroen van der Kolk het trio parcoursbouwers tijdens het concours van Het... (10-04-2026)
BONHEIDEN – Gert-Jan Bruggink reed donderdag prima in het voorste gelid mee in de rubriek over 1,40 meter op tijd tijdens het CSI2* Jumping Bonheiden... (10-04-2026)
FORT WORTH – Willem Greve kende donderdagavond in de Dickies Arena in het Amerikaanse Fort Worth (Texas) als tweede starter in het eerste onderdeel... (09-04-2026)
HAAKSBERGEN – Wesley Mulder en Joanne Wes maakten woensdag de dienst uit in de toprubrieken van de eerste editie van het Sectolin Springen van 2026.... (09-04-2026)
Bart Haselbekke kijkt verlangend uit naar het concours van het Albergse Twentse Ros bij de BWG Stables in Tubbergen. De Wierdenaar beschouwt het... (09-04-2026)
Lars Schröder is een van de deelnemers, die het concours van Het Twentse Ros uit Albergen als een heuse thuiswedstrijd mag beschouwen. Al is het nog... (08-04-2026)
Mart IJland presteerde ook afgelopen week weer goed tijdens de Toscana Tour in Arezzo. In de Italiaanse plaats reed de ruiter uit Hengelo onder meer... (08-04-2026)
Voorzitter Jos Brinkman kijkt verwachtingsvol uit naar een nieuwe editie van het jaarlijkse concours van PSV Het Twentse Ros Albergen. Van woensdag... (07-04-2026)
RIJSSEN – Eric ten Cate lachte vrijdag het laatste tijdens de drie dagen durende eerste editie van TCN Jumping in Rijssen van dit jaar. (04-04-2026)
WIERDEN - De eerste editie van Eurojump Wierden van 2026 zit er weer op. Roderick van den Engh besliste de rubriek over 1,30 meter met twee fasen in... (31-03-2026)
Mart IJland reed afgelopen week goed van voren mee tijdens de Toscana Tour in het Italiaanse Arezzo. De ruiter van Stal Geerink boekte een zege en... (30-03-2026)
De Ankerhal in Saasveld vormt vanavond (vrijdag 27 maart) en morgen het decor van de voorselecties voor de finale van het traditionele vrij springen... (27-03-2026)
Lars Wigger mocht zich zondag twee maal tot winnaar laten kronen tijdens het Noaber Springen in Denekamp. In de buitenlucht zegevierde hij in eigen... (26-03-2026)