Première Altena smaakt naar meer

SIBCULO - De eerste dag van de Jumping Tour Holland zit erop en de première smaakt naar meer. Dat was de unanieme conclusie van de ruiters die dinsdag hun eerste rondjes sprongen op de terreinen van Altena Stables in Sibculo, zes weken lang uitvalsbasis voor professionele ruiters. In Sibculo hebben ze een nieuwe 'speeltuin' gevonden, waar ze onder de beste condities hun paarden kunnen trainen.

"Helemaal goed", vond bijvoorbeeld Robert Vos. "Het moet nog even op gang komen, maar dit is prachtig voor iedereen en alles. Dit brengt actie, zorgt voor beweging en dat is ook voor de handel goed. Als het halfgebakken zou zijn, was het niet wat. Maar dit hebben we nodig. De bodem hier is ongelooflijk goed, je kunt hier heerlijk trainen. Het is zeker zo mooi voor elkaar als in De Wolden, waar we altijd graag komen. Als er volgende week nog een tweede ring bij komt, is het helemaal perfect."

Remco Been was niet minder enthousiast. "Vanmorgen heb ik hier twee jonkies gereden en vanmiddag heb ik twee andere uitgeprobeerd. Het is super hier. Ik zal niet elke dag een vrachtwagen vol paarden meenemen, maar dat je hier de kans hebt om zoveel paarden te laten springen als je wilt, is geweldig. Het is echt mooi hier. Moet je eens kijken hoe het parcours erbij ligt."

Waren de Tukkers al uitstekend te spreken, de Belg Kevin Gielen was ronduit lyrisch. De ruiter van Stal Hank Melse: "Dit is veruit het beste wat ik ooit in Nederland heb meegemaakt. De KNHS doet altijd moeilijk. Bij het minste of geringste krijg je een boete, dat gaat soms nergens over. Hier worden de professionele stallen lid van de Vriendenclub van Jumping Tour Holland. Je kunt hier super trainen. Wil je twee keer springen, dan spring je twee keer. Wil je dat drie maal, dan doe je dat. Als professionals hadden we gewoon nood aan z'n accommodatie om te trainen. Het is hier tiptop voor elkaar."

Gielen vecht zich terug richting top na een periode van twee jaar blessureleed. "Zo lang ben ik eruit geweest met een gescheurde ruiterspier. De pees was afscheurd van het bot in mijn rechterbeen. Het herstelproces heeft heel lang geduurd. Ik ben een hoop dokters tegengekomen, onder wie helaas ook diverse cowboys. Ik heb een jaar gesukkeld tot de bekende sportarts dokter Martens me heeft geopereerd. Nu ben ik er zo goed als af, al heb ik nog steeds fysio."

Met zijn paard Acpunto Z beleefde Kevin Gielen de primeur van de eerste hoofdprijs tijdens Jumping Tour Holland. Hij mocht na de gecombineerde oefenrubriek over 1,30/1,40 meter in handicap 450 euro in ontvangst nemen. Marianne Boerema werd tweede met Wickey Wickey en de derde plaats was voor de Zweedse amazone Sofia Kroon met Rolex. De oud-wereldkampioene onder 25 jaar van enkele jaren geleden in Zangersheide is samen met Jan Altena eigenaar van een aantal paarden en woont al negen maanden in Sibculo. Ze reed in de barrage van acht combinaties de snelste tijd, maar tikte op de laatste hindernis de bovenste plank uit de lepels.

En Jan Altena zelf, gastheer en parcoursbouwer van de oefenparcoursen, glunderde na de eerste dag van oor tot oor. "Er is hier de hele dag gesprongen. Ik denk dat er in totaal een kleine tweehonderd rondjes zijn gereden. En de bodem is werelds, ondanks alle regen van de afgelopen dagen. Van de gemeente kreeg ik net bericht dat ze dit willen steunen omdat het mooie promotie voor Sibculo is. En van de ruiters krijg ik alleen maar lof. Ik hoor steeds dat ze dit nodig hadden. Dat is het mooiste compliment dat je kunt krijgen."

"En dat verdient Jan", vind Kevin Gielen. "Hij is hier wel aan begonnen en heeft zijn nek uitgestoken. Als ruiters moeten we hem hier allemaal mee helpen."

Meer Springen

DEURNE – Ook vorig jaar waren ze al eerste en tweede bij het NK springen. Dit keer waren de rollen omgedraaid en ging Michael Greeve er met de zege... (26-04-2026)
DEURNE – Nog volop verwikkeld in de strijd om prolongatie van zijn nationale titel springen bij de senioren was Willem  Greve zaterdag niet te... (25-04-2026)
DEURNE – Willem Greve bleef vrijdag met beide paarden foutloos op de tweede dag van het NK springen voor senioren. (24-04-2026)
DEURNE – Op de eerste dag van het NK springen bij de senioren zit drievoudig en regerend kampioen Willem Greve na de eerste dag op het vinkentouw.... (23-04-2026)
DEURNE - Het beste resultaat van een regionale deelnemer bij het NK springen kwam donderdag van Thijmen Vos. Op het eerste onderdeel voor de young... (23-04-2026)
Willem Greve met Party in de Hus tijdens de Grote Prijs van afgelopen zondag in Albergen.
DEURNE - Willem Greve verdedigt dit weekend in  Deurne zijn nationale titel bij de springruiters. De laatste drie keer dat hij deelnam won de ruiter... (22-04-2026)
SAASVELD – De vosmerrie Tadessa (v. Tattoo H&DB TN x Poker de Mariposa x Quality Time TN) maakte maandag de beste indruk tijdens de finale van... (21-04-2026)
TUBBERGEN – De strijd om de René Viscaal Memorial Zodiac Grote Prijs van het concours van PSV Het Twentse Ros Albergen mondde zondag voor veel... (19-04-2026)
TUBBERGEN – Pascalle Lienesch zegevierde vrijdag in de strijd om de Kleine Grote Prijs van het concours van PSV Het Twente Ros met haar zeven jaar... (18-04-2026)
SAASVELD – Bij de finale van het vrij springen in de Ankerhal te Saasveld komen maandag 20 april in totaal 22 drie- en vierjarige paarden aan de... (18-04-2026)
BONHEIDEN – Met vier keer een plek in de top vijf kan Steven Veldhuis terugkijken op een goed geslaagd concours in Bonheiden. Het leverde de ruiter... (16-04-2026)
TUBBERGEN – Rob Scherphof snelde woensdag met zijn negenjarige bruine merrie Miss Montreal (v. Vigo d’Arsouilles) de concurrentie ver vooruit in de... (15-04-2026)
Tijdens het concours hippique Het Twentse Ros in Tubbergen maakt dit jaar een bijzondere voorziening haar debuut: een paardenambulance. Achter dit... (14-04-2026)
Het concours hippische van Het Twentse Ros mag zich in een dusdanig grote belangstelling van ruiters en amazones verheugen dat de startlijsten al... (13-04-2026)
KRONENBERG – Hessel Hoekstra boekte zaterdag met zijn negenjarige bruine hengst VDL Mindset ES (v. Aganix du Seigneur) een prachtige zege in de Grote... (11-04-2026)
Daan Hesselink (25) draait al elf jaar mee Via een zaterdagbaantje kwam hij als 14-jarige terecht op het Concours Hippique Het Twentse Ros. Nu, op... (11-04-2026)
FORT WORTH – Willem Greve is niet van start gegaan in de tweede ronde van de finalestrijd om de Worldcup springen in Forth Worth Texas. Na het... (11-04-2026)
Samen met voorzitter Jos Brinkman en Willem Schepers uit Roden vormt Jeroen van der Kolk het trio parcoursbouwers tijdens het concours van Het... (10-04-2026)
BONHEIDEN – Gert-Jan Bruggink reed donderdag prima in het voorste gelid mee in de rubriek over 1,40 meter op tijd tijdens het CSI2* Jumping Bonheiden... (10-04-2026)
FORT WORTH – Willem Greve kende donderdagavond in de Dickies Arena in het Amerikaanse Fort Worth (Texas) als tweede starter in het eerste onderdeel... (09-04-2026)