TITELVERDEDIGER VOORLOPIG GEDEELD DERDE IN FINALE NATIONS CUP

Oranje houdt zicht op goud

BARCELONA – De Nederlandse springruiters beginnen zondagmiddag op een gedeelde derde plaats aan de finaleronde van de strijd om de Longines FEI Nations Cup. Titelhouder Oranje plaatste zich vrijdag met vier strafpunten bij de beste acht landen. 

Nationaal kampioen Frank Schuttert liep met Chianti’s Champion als eerste starter voor Nederland vier strafpunten op. Dit gebeurde op de eerste hindernis van de driesprong in de laatste lijn van het parcours. Zelf daarover: “Jammer, maar hij sprong verder wel heel goed vond ik eigenlijk. Ik was misschien iets te bang voor de voorste paal, en had hem iets meer kunnen motiveren. En ja, dan gaat toch de achterste balk van de oxer naar beneden. Het was niet direct de moeilijkste hindernis. Er zaten wel een paar lijntjes in waar je van tevoren echt moest kiezen. Het is een mooi gebouwd parcours van de Spaanse parcoursbouwer Santiago Varela, je moet met een duidelijk plan rijden. Ik was op dit concours nog nooit geweest, maar ik vind het supermooi hier!” 

Plan uitgevoerd
Als tweede starter zette Leopold van Asten met VDL Groep Beauty een mooi foutloos resultaat neer. “Plan gemaakt en ook zo uitgevoerd,” reageert Leopold na afloop. “Ik was nog een beetje aan het twijfelen over het aantal galopsprongen van hindernis zes naar zeven. Dat was een hele lange vier. Ik twijfelde of ik daar geen vijf moest doen omdat Beauty niet zo’n grote galop heeft. Ook om de rust erin te houden voor de volgende lijn met de hoge steilsprong en daarna naar de sloot toe. Maar niemand had dat eigenlijk nog in die vijf gedaan. Dus ik had het plan gemaakt: die oxer goed springen en dan toch in vier galopsprongen. Daarna verloor ik iets de rust, maar na de sloot was ze weer goed bij de les.” Op het WK in Tryon was de combinatie ook mee, maar als reserve. “Dit is leuker,” lacht Leopold. “In Tryon heb ik me ook geamuseerd en een goede tijd gehad. Je stelt je erop in voordat je gaat. En als je dan zoals hier in het team zit is het extra mooi dat het ook lukt. Dat is wel een lekker gevoel.”  

Marc Houtzager, twee weken geleden met Sterrehof’s Calimero nog de beste individuele ruiter voor Nederland op het WK, kreeg net als Frank Schuttert een springfout in de driesprong. “Ik overreed hem teveel voor de zes galopsprongen naar de driesprong toe en daardoor kregen we de fout. Hij schoot iets onder me vandaan.”

Nog heel spannend
Het werd nog heel spannend, want de top acht stond, nadat er drie deelnemers per land hadden gereden, erg dicht bij elkaar. Harrie Smolders en Emerald stelden de finaleronde op zondag zeker met een prachtige nulronde. “Ik had wel meegekregen dat alles dicht bij elkaar zat. Ik moest sowieso niet slapen voor de tijd, werd me vooraf gezegd,” reageert Harrie na zijn foutloze rit. “Emerald is de eerste hindernissen een beetje een diesel. Vanaf hindernis drie begon hij voor m’n gevoel heel goed te springen.“

De laatste tijd kwam Harrie Smolders vooral in actie met Don VHP Z NOP. Maandag besloot hij voor Emerald te kiezen voor Barcelona. “Hij heeft vandaag laten zien dat hij het ook nog kan! Don mag het na het WK een paar weken wat rustiger aan doen en ik denk dat we dan in de winter ook weer succesvol kunnen zijn.”

Zondagmiddag vanaf 15.00 uur wordt de tweede ronde van de finale verreden voor de beste acht landen uit de eerste omloop van vrijdagavond. Daarin zullen behalve Nederland ook Oostenrijk, Italië, Zweden, België, Ierland, Frankrijk en Zwitserland weer in actie komen. De overige zeven landen - die niet tot deze finale zijn doorgedrongen - rijden zaterdagmiddag nog een manche.

Uitslag eerste finaleronde
1) Oostenrijk – 1
1) Italië – 1
3) Zweden – 4
3) België – 4
3) Nederland - 4
Frank Schuttert (Ommen), Chianti’s Champion – 4
Leopold van Asten (Duizel), VDL Groep Beauty - 0
Marc Houtzager (Rouveen), Sterrehof’s Calimero – (4)
Harrie Smolders (Lage Mierde), Emerald - 0

TUSSENSTAND NA EERSTE RONDE

Foto Frank Schuttert met Chianti's Champion © www.fototrailer.nl

 

Meer Springen

DEURNE – Ook vorig jaar waren ze al eerste en tweede bij het NK springen. Dit keer waren de rollen omgedraaid en ging Michael Greeve er met de zege... (26-04-2026)
DEURNE – Nog volop verwikkeld in de strijd om prolongatie van zijn nationale titel springen bij de senioren was Willem  Greve zaterdag niet te... (25-04-2026)
DEURNE – Willem Greve bleef vrijdag met beide paarden foutloos op de tweede dag van het NK springen voor senioren. (24-04-2026)
DEURNE – Op de eerste dag van het NK springen bij de senioren zit drievoudig en regerend kampioen Willem Greve na de eerste dag op het vinkentouw.... (23-04-2026)
DEURNE - Het beste resultaat van een regionale deelnemer bij het NK springen kwam donderdag van Thijmen Vos. Op het eerste onderdeel voor de young... (23-04-2026)
Willem Greve met Party in de Hus tijdens de Grote Prijs van afgelopen zondag in Albergen.
DEURNE - Willem Greve verdedigt dit weekend in  Deurne zijn nationale titel bij de springruiters. De laatste drie keer dat hij deelnam won de ruiter... (22-04-2026)
SAASVELD – De vosmerrie Tadessa (v. Tattoo H&DB TN x Poker de Mariposa x Quality Time TN) maakte maandag de beste indruk tijdens de finale van... (21-04-2026)
TUBBERGEN – De strijd om de René Viscaal Memorial Zodiac Grote Prijs van het concours van PSV Het Twentse Ros Albergen mondde zondag voor veel... (19-04-2026)
TUBBERGEN – Pascalle Lienesch zegevierde vrijdag in de strijd om de Kleine Grote Prijs van het concours van PSV Het Twente Ros met haar zeven jaar... (18-04-2026)
SAASVELD – Bij de finale van het vrij springen in de Ankerhal te Saasveld komen maandag 20 april in totaal 22 drie- en vierjarige paarden aan de... (18-04-2026)
BONHEIDEN – Met vier keer een plek in de top vijf kan Steven Veldhuis terugkijken op een goed geslaagd concours in Bonheiden. Het leverde de ruiter... (16-04-2026)
TUBBERGEN – Rob Scherphof snelde woensdag met zijn negenjarige bruine merrie Miss Montreal (v. Vigo d’Arsouilles) de concurrentie ver vooruit in de... (15-04-2026)
Tijdens het concours hippique Het Twentse Ros in Tubbergen maakt dit jaar een bijzondere voorziening haar debuut: een paardenambulance. Achter dit... (14-04-2026)
Het concours hippische van Het Twentse Ros mag zich in een dusdanig grote belangstelling van ruiters en amazones verheugen dat de startlijsten al... (13-04-2026)
KRONENBERG – Hessel Hoekstra boekte zaterdag met zijn negenjarige bruine hengst VDL Mindset ES (v. Aganix du Seigneur) een prachtige zege in de Grote... (11-04-2026)
Daan Hesselink (25) draait al elf jaar mee Via een zaterdagbaantje kwam hij als 14-jarige terecht op het Concours Hippique Het Twentse Ros. Nu, op... (11-04-2026)
FORT WORTH – Willem Greve is niet van start gegaan in de tweede ronde van de finalestrijd om de Worldcup springen in Forth Worth Texas. Na het... (11-04-2026)
Samen met voorzitter Jos Brinkman en Willem Schepers uit Roden vormt Jeroen van der Kolk het trio parcoursbouwers tijdens het concours van Het... (10-04-2026)
BONHEIDEN – Gert-Jan Bruggink reed donderdag prima in het voorste gelid mee in de rubriek over 1,40 meter op tijd tijdens het CSI2* Jumping Bonheiden... (10-04-2026)
FORT WORTH – Willem Greve kende donderdagavond in de Dickies Arena in het Amerikaanse Fort Worth (Texas) als tweede starter in het eerste onderdeel... (09-04-2026)