Ook Grote Prijs voor Gert-Jan Bruggink

BEERVELDE - Gert-Jan Bruggink was de grote uitblinker van het CSI3 in het Belgische Beervelde. Nadat hij eerder op de dag met ruin Anton al de finale voor zesjarige paarden op zijn naam had geschreven, sloeg hij zondag ook toe in de Grote Prijs. Met de negenjarige vosmerrie Andrea, net als Anton nakomeling van het eigen fokproduct Marome, was de tegenwoordig in De Lutte residentie houdende Bruggink te sterk voor de voltallige, zestig ruiters sterke, concurrentie en dat leverde hem 6700 euro op. 

Bruggink bleef in de barrage tegen twaalf tegenstanders met zijn tijd van 39,06 seconde als enige binnen de veertig tellen. De Belgische topruiters Christoph Cleeren met Blue Boy (40,71) en Marc van Dijk met Valencia (40,96) moesten het antwoord op de snelheid van de Nederlander duidelijk schuldig blijven. Gert-Jan Bruggink was na afloop in de wolken. "Behalve hartstikke blij ben ook enorm trots, omdat ik beide overwinningen heb behaald met Maromes. Dat geeft gewoon een heerlijk gevoel. Het was sowieso een heel goed weekeinde. Alle paarden hebben het goed gedaan. Andrea was de beste. Zij heeft nu van de drie Grote Prijzen die ze heeft gelopen er twee gewonnen, nadat het eerder ook in Eindhoven al lukte. Ze is echt heel vast. Maar ook Anton was bij zijn eerste internationale concours hartstikke goed. Venus heeft een rubriek gewonnen en ook Volendam en Dejavu zaten er goed bij, maar hadden wat minder geluk dan die anderen."

Vriendin Pia-Luise Aufrecht eindigde met vier strafpunten in het basisparcours als zeventiende.

Bruggink kende ook vrijdag al een topdag in Beervelde. Met Venus was hij in de barrage van het parcours over 1,40 meter niet te kloppen. Met een tijd van 41,49 seconde liet hij in de barrage de concurrentie in het zand bijten. Ludo Philippaerts kwam met Vadetta v/h Mettenhof nog het dichtst in de buurt bij de ruiter uit De Lutte .Ook in de rubriek over 1,45 meter, een kwalificatiewedstrijd voor de Grote Prijs, acteerde Bruggink sterk. Maar met Andrea leverde het dit keer niet meer dan de tweede plaats op. De winst ging naar de verrassende Brit Matthew Simpson, die met Rush On nog bijna twee tellen sneller was dan Bruggink. Ook werd Bruggink nog een keer tweede met Anton in de rubriek voor zesjarige paarden. Alleen Olivier Philippaerts en Eloi C bleven hem voor.

Donderdag was Brugink met Primeval Dejavu al zesde geworden in de rubriek voor zesjarige paarden. Pi-Luise scoorde daarin een tiende plek met Juanita.
Zaterdag voegde Gert-Jan Bruggink er met Volendam nog een zesde plaats aan toe in de rubriek over 1,45 meter op tijd. Hij was de snelste vierfouter.

Foto Gert-Jan Bruggink van Frans Nikkels/TC Tubantia 

Meer Springen

»
SAASVELD – Eric ten Cate was woensdag in de Ankerhal van Saasveld na een spannend verlopen wedstrijd met twee fasen de lachende winnaar na de rubriek... (03-12-2025)
»
VRAGENDER – Met onder het zadel onder meer een van zijn recente troeven Sir Minka Z presenteerde Willem Greve zich afgelopen weekend uitstekend... (03-12-2025)
»
VRAGENDER – Beide zeges in de finales van de GMB Jonge Paarden Competitie in Vragender werden afgelopen weekend en prooi voor Twentse combinaties. (03-12-2025)
»
PRAAG – In de schaduw van het prestigieuze concours van de Global Champions Tour in Praag boekte Lars Schröder met de elfjarige schimmelruin Jaguar (... (24-11-2025)
»
BATHMEN - In de vierde wedstrijd van de GMB Jonge Springpaarden Competitie gingen de overwinningen zaterdag naar Steven Veldhuis en Mart IJland. (24-11-2025)
»
SAASVELD – De volle zussen Lunette en Nanette van de Marijenhoeve (v. Zirocco Blue VDL) bezorgden Enola Mulder woensdag beide een zege op de eerste... (21-11-2025)
»
STUTTGART - Willem Greve won zondag met zijn tienjarige merrie Pretty Woman van ’t Paradijs NOP in Stuttgart op indrukwekkende wijze de vierde... (16-11-2025)
»
MARIËNHEEM – Gerben Morsink maakte zaterdag in Mariënheem in de derde wedstrijd van de Roelofsen Horse Trucks Winter Classics een einde aan de... (16-11-2025)
»
MAASTRICHT – Hessel Hoekstra presenteerde zich zaterdag en zondag drie keer in het voorste gelid tijdens het CSI4* Jumping Indoor Maastricht. (09-11-2025)
»
LUTTENBERG – Drie Twentse combinaties vormden zaterdag de helft van de overgebleven kandidaten voor de zege in de Grote Prijs van de Roelofsen Horse... (08-11-2025)
»
SAMORIN – Mart IJland beleefde een mooie zondag in het Slowaakse Samorin. Hoogtepunt van de dag was zijn overwinning in de finale van de Big Tour... (03-11-2025)
»
WIERDEN – De strijd om de Grote Prijs van Indoor Wierden draaide zaterdag uit op een mooi succes voor ruiters die actief zijn voor stallen uit de... (02-11-2025)
»
LYON – Willem Greve is prima op dreef tijdens het CSI5* Equita Lyon. De nationaal kampioen uit Markelo zegevierde vrijdag in de rubriek over 1,50... (01-11-2025)
»
WIERDEN – Roderick van den Engh was donderdag tijdens Indoor Wierden veruit de beste ruiter in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen. Met zijn... (31-10-2025)
»
LEEUWARDEN – In de schaduw van Willem Greve en Hessel Hoekstra, die succesvol acteerden in het CSI3*, deden Jessie en Evi Wiefferink afgelopen week... (29-10-2025)
»
ERMELO– De Stichting Nederlands Olympiade Paard heeft twee talentvolle paarden vastgelegd die daarmee in ieder geval tot en met het WK in Aken 2026... (27-10-2025)
»
DENEKAMP – Dafne Helthuis schreef vrijdag tijdens Euregio Indoor Denekamp het masterspringen op haar naam. Met haar elfjarige vosmerrie Joanna bleef... (27-10-2025)
»
LEEUWARDEN – Willem Greve kan ook dit Jaar terugkijken op een prima optreden tijdens het CSI3* Indoor Friesland. De nationaal kampioen uit Markelo... (26-10-2025)
»
DENEKAMP – Stijn Roelink was dinsdag de baas in de hoogste rubrieken van Euregio Indoor Denekamp. De Lattropper won met respectievelijk Diamond en... (23-10-2025)
»
DENEKAMP – Joël Lustenberger schreef zaterdag tijdens de GMB Wintercompetitie de rubriek voor vijf- en zesjarige paarden over twee fasen op zijn naam... (21-10-2025)