Ook GP Verona voor Jeroen Dubbeldam

VERONA - Jeroen Dubbeldam heeft na onder meer de Grote Prijs van Calgary ook die van Verona op zijn naam geschreven. Met BMC Van Grunsven Simon was de nationaal kampioen van 2009 de Duitse topamazone Merdith Michaels met Shutterfly zeshonderdste seconde te snel af: 35,61 tegen 36,67 seconde. De derde plaats in de Wereldbekerwedstrijd was voor de Zweed Rolf-Goran Bengtson, die met Casall la Silla 35,93 seconde nodig had voor de barrage. Dubbeldam incasseerde voor de zege 35.000 euro.

Als tweede starter van het tien deelnemers tellende veld in de barrage reed Dubbeldam met BMC Van Grunsven Simon een zeer strak parcours. Nergens reed de oud-Olympisch kampioen een centimeter te veel, waardoor zelfs de als laatste startende Meredith Michaels-Beerbaum met Shutterfly het hoofd moest buigen.

In deze vierde editie van de wereldbekercyclus kwam een uitermate sterk deelnemersveld aan de start met talloze klinkende namen. Voor de barrage plaatsten zich onder anderen de Duitser Ludger Beerbaum, de Fransman en Europees kampioen Kevin Staut, de Zweed Rolf-Göran Bengtsson en de Ier Billy Twomey. Vooral de driesprong eiste zijn tol van de ruiters, met als middelste onderdeel een oxer waaronder een sloot was gelegd. BMC Van Grunsven Simon en Jeroen Dubbeldam kwamen tijdens dit pittige parcours nergens in de problemen.

"In het basisparcours ging het allemaal uiterst gemakkelijk. We kwamen direct in een mooi ritme, dat we gedurende het gehele parcours vast konden houden. Daardoor liep voor mij dit parcours als vanzelf. Daarbij bleef Simon springen alsof hij geen fout kon maken", vertelde Dubbeldam, die op donderdag in de eerste kwalificatiewedstrijd al tweede was geworden. "Ik was van plan om in de barrage als tweede starter een snel en foutloos rondje te rijden. Met acht snelle en zeer ervaren combinaties na mij hoopte ik er op dat zij dan hun tanden op mijn tijd stuk zouden bijten. Dat ik achteraf gezien uiteindelijk de allersnelste zou blijken te zijn verraste me mij ook wel een beetje. Normaal gesproken is mijn paard één van de snelste paarden, maar soms nemen ruiters extra risico in een alles of niets poging. Aan de andere kant moet ik wel zeggen dat ik nu ook niet zou weten waar iemand nog iets van mijn tijd had kunnen afsnoepen. Ik reed de wendingen zo kort mogelijk en daarbij kon ik constant het tempo hoog houden. Ook nu weer toonde Simon op iedere hindernis zijn macht", aldus Dubbeldam.   
 
Voor Jeroen Dubbeldam en Simon was het al de vierde Grote Prijs, die de combinatie dit jaar won. Eerder waren de twee succesvol in Veendam, Nörten-Hardenberg en Calgary. In de Canadese stad leverde dat liefst een kwart miljoen euro op. Albert Zoer (Echten) noteerde met Sam een springfout en werd zestiende, terwijl Marc Houtzager (Rouveen) met HBC Tamino tegen twee springfouten aanliep en met de 31ste plaats genoegen moest nemen.

Alleen een Ferrari was vrijdagavond sneller dan Jeroen Dubbeldam en BMC Van Grunsven Simon in de rubriek over twee fasen (1,50 meter) van het CSI in het Italiaanse Verona. Het paard met die naam werd gereden voor Steve Guerdat, die met zijn tijd van 34,60 seconde over het tweede deel van de wedstrijd 0,58 seconde rapper was dan de Olympisch kampioen van 2000. Rodrigo Pessoa eindigde met Champ als derde. Dubbeldam verdiende met zijn tweede plek 10.000 euro.  De ruiter uit Weerselo was eerder op de dag twee keer in de middenmoot beland na een springfout van zijn paarden. Met BMC Veyron viel een balk in het door Bernardo Alves met Bridgit gewonnen springen over 1,50 meter direct op tijd. In een rubriek tegen de klok over 1,40 meter met Werner Wuff op Unik als winnaar overkwam hem hetzelfde met BMC Versace.
Zondag kwam Dubbeldam in een rubriek over twee fasen wel ongeschonden het eerste deel van het parcours, maar toen het op snelheid aankwam vielen er twee balken. (m.m.v. KNHS)  

Foto Jeroen Dubbeldam in actie in Verona met BMC Van Grunsven Simon. Foto Kit Houghton

Meer Springen

»
BRUSSEL – Gerben Morsink kijkt met gemengde gevoelens terug op het afgelopen weekend, waarin hij deelnam aan de Stephex Masters in Brussel. Tegenover... (02-09-2025)
»
VEENINGEN – Het kan niet op voor Hessel Hoekstra. Ook in de hoofdrubriek van Outdoor Zuidwolde greep de ruiter van Stal Wiefferink de hoofdprijs. (31-08-2025)
»
VEENINGEN – Twee dagen na zijn fraaie zege in Veeningen over 1,40 meter met twee fasen mocht Willem Greve zich vrijdag opnieuw als winnaar laten... (29-08-2025)
»
ZUIDWOLDE - Willem Greve kende woensdag een puike start bij Outdoor Zuidwolde. In de wedstrijd over 1,40 meter met twee fasen eindigde Greve als... (29-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Paarden minnend Twente is een fraai trainingscentrum rijker. De laatste hand moet weliswaar nog worden gelegd aan het Horse Centre... (27-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Paarden minnend Twente is een fraai trainingscentrum rijker. De laatste hand moet weliswaar nog worden gelegd aan het Horse Centre... (27-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Een dag na zijn eclatante overwinning in de Grote Prijs van Geesteren was Hessel Hoekstra opnieuw de complete concurrentie de baas.... (26-08-2025)
»
VRAGENDER – Jennifer Munsterhuis toonde zaterdag tijdens Outdoor Vragender geen medelijden met haar tegenstanders in de rubriek over 1,35 meter. Met... (25-08-2025)
»
VALKENSWAARD - Frank Schuttert mocht zondag de eerste prijs in ontvangst nemen na de strijd om de Grote Prijs van het CSI2* over 1,45 meter met... (25-08-2025)
»
TUBBERGEN – De eerste editie van Hippisch Geesteren op de accommodatie van de BWG Stables in Tubbergen leverde zondag in de strijd om de Grote Prijs... (24-08-2025)
»
TUBBERGEN – Lars Schröder boekte vrijdag én zaterdag tijdens Hippisch Geesteren een mooie zege op het voor hem vertrouwde terrein van de BWG Stables... (23-08-2025)
»
VALKENSWAARD – Willem Greve beleefde een uitstekend verlopen vrijdag tijdens het evenement voor de Global Champions Tour op de terreinen van Jan Tops... (22-08-2025)
»
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra voegde donderdag nog maar eens een overwinning toe aan zijn ondertussen al best lange erelijst. Tijdens Hippisch Twente... (21-08-2025)
»
Vorig jaar was ze er vanwege vakantie niet bij, maar bij de komende editie van Hippisch Geesteren hanteert ze weer enthousiast haar camera. Els ten... (21-08-2025)
»
TUBBERGEN – Albert Nijhof sloeg woensdag een dubbelslag in de toprubriek van Hippisch Geesteren, dat voor het eerst wordt gehouden bij de BWG Stables... (20-08-2025)
»
Al sinds 1 januari 1973 is Rudy Maathuis een trouw lid van Sint Joris. Hij is zo aan de vereniging verknocht, dat er nooit vergeefs een beroep op hem... (20-08-2025)
»
In navolging van de Almelose Ruiterdagen, de Schröder Masterclass én de KNHS omarmt ook Hippisch Geesteren het razendsnel in populariteit groeiende... (19-08-2025)
»
Al tientallen jaren is Marian Boerman een zeer gewaardeerde verschijning bij concoursen binnen de gemeente Tubbergen. Dat is ze nog steeds, ook nu ze... (18-08-2025)
»
Hippisch Geesteren brengt van woensdag 20 tot en met zondag 24 augustus vijf dagen lang vanaf 8.00 uur springsport op alle niveaus. Dit keer dus voor... (17-08-2025)
»
Bij het momenteel ontbreken van een voorzitter verdeelt Rob Scherphof de taken van preses van PSV Sint Joris samen met de andere bestuursleden Robert... (16-08-2025)