NOP legt Zenith SFN vast

ERMELO – Het springpaard Zenith SFN van Jeroen Dubbeldam is samen met paradressuurpaard Uniek en de eventingpaarden Vira en Rumour Has It vastgelegd door de Stichting Nederlands Olympiade Paard (NOP). Deze paarden hebben zich op de Wereldruiterspelen 2014 in Frankrijk reeds bewezen en horen bij de Nederlandse favorieten voor de Olympische Spelen in Rio 2016.

NOP-voorzitter Ieko Sevinga is trots dat het weer gelukt is om toppaarden vast te leggen. “We zien om ons heen dat veel goede paarden de grens over gaan. Alle lof dient te gaan naar de eigenaren die bereid zijn om hun paard te behouden tot en met de Olympische Spelen.”

Ook technisch directeur van de KNHS, Maarten van der Heijden, is blij met deze vastlegging. “De doelstelling van het NOP om paarden die kansrijk zijn voor podiumposities voor de Nederlandse paardensport te behouden, is op de WEG in Normandië in 2014, al behaald. Acht van de tien vastgelegde NOP-paarden maakten deel uit van een medaille winnend team op het WK. Deze doelen kunnen we alleen halen als eigenaren bereid zijn hun paarden aan te houden voor WK’s en Olympische Spelen. Dankzij deze fantastische eigenaren vergroten we de kans hierop enorm. De eerste stap is tijdens de WEG gezet, nu gaan we met nog meer NOP-paarden toewerken naar podiumplaatsen tijdens de Olympische Spelen in Rio de Janeiro 2016.” 

Hoofdsponsor Rabobank en NOC*NSF leveren beide een financiële bijdrage aan het NOP.

SFN Zenith NOP
De elfjarige zoon van Rash R werd afgelopen najaar wereldberoemd. Onder Jeroen Dubbeldam won Zenith SFN niet alleen teamgoud op het WK, wat een directe kwalificatie voor Rio opleverde, maar hielp hij zijn ruiter ook naar de individuele wereldtitel op de Wereldruiterspelen in Frankrijk. Een maand later won het Nederlandse team, met de combinatie Dubbeldam en Zenith, ook nog de finale van de Furusiyya FEI Nations Cup in Barcelona. SFN Zenith NOP is eigendom van Springpaardenfonds Nederland.

Uniek NOP
Met de veertienjarige Gribaldi-zoon Uniek gooide paradressuuramazone en eigenaresse Rixt van der Horst hoge ogen op het WK in Caen. Het duo won twee wereldtitels, in de individuele proef en de kür op muziek. Met het Nederlandse team werd een zilveren medaille gehaald. Rixt van der Horst maakte hiermee een geweldig debuut als eerste paradressuurruiter in het Rabo Talentententeam. Met de kwalificatie voor Rio al op zak wordt veel verwacht van deze talentvolle combinatie.

Vira NOP
Met Elaine Pen won de Jazz-merrie Vira een historische bronzen teammedaille op het WK in Frankrijk. Ook behaalde de combinatie individueel, met een dertiende plek, de hoogste Nederlandse notering. De combinatie maakte vorig jaar in Luhmulen haar debuut op vier sterrenniveau en behaalde direct een fantastische vijfde plaats. De dertienjarige Vira is eigendom van H. Aubert en W. en M. Pen .

Rumour Has It NOP
Met de twaalfjarige Rumour Has It (v.Esteban xx) behaalde Merel Blom eveneens teambrons op de WEG in Frankrijk. In 2014 werd de combinatie bovendien dertiende op het CCI4* in Badminton en tweede op het CIC3* in het Portugese Barocca d'Alva. Rumour Has It NOP is eigendom van de familie Blom.

In totaal zijn nu veertien paarden vastgelegd door het NOP. Eerder waren dat al:
Springen: Glock’s London NOP (Gerco Schröder), VDL Zirocco Blue NOP (Jur Vrieling) en VDL Groep Verdi TN NOP (Maikel van der Vleuten).

Dressuur: Arlando NH NOP (Diederik van Silfhout), Siro NOP (Danielle Heijkoop), Glock’s Undercover NOP (Edward Gal), en Jerich Parzival NOP (Adelinde Cornelissen).

Eventing: Keyflow NOP (Tim Lips)

Paradressuur: Vedet PB NOP (Sanne Voets) en Alphaville NOP (Frank Hosmar).

Meer Springen

MÜNSTER – Nog nooit in de rijke historie van het CSI in Münster won een Nederlander het Championat  van die stad. Tot Gerben Morsink de ban brak. Met... (12-01-2026)
BASEL - Kim Emmen schreef dit weekend in Basel geschiedenis. Met haar machtige schimmelruin Imagine NOP werd ze vrijdagavond voor het eerst winnaar... (12-01-2026)
GRONINGEN - Steven Veldhuis en Annelies Vorsselmans eindigden zaterdag keurig als tweede en derde in de strijd om de Grote Prijs van het IICH... (11-01-2026)
GEESTEREN (G) – De veertienjarige bruine hengst Highway TN (v. Eldorado van de Zeshoek) is voor de rest van dit jaar verhuurd aan de Amerikaanse... (10-01-2026)
GRONINGEN – Mart IJland boekte donderdag een fraaie zege in de eerste kwalificatie voor de Grote Prijs van het IICH Groningen. Met zijn elfjarige... (09-01-2026)
MARIENHEEM – Het duo Veldhuis liet zich tijdens de Sallandse Ruiterdagen weer eens van zijn beste kant zien. Vader Steven en zoon  Stef bezetten... (07-01-2026)
WIERDEN – Cindy Kosse vertolkte de absolute hoofdrol tijdens het Kerstindoor in Wierden. In manege De Vossenbos eiste de talentvolle amazone in de... (05-01-2026)
GRONINGEN – Jesse Berkers en Joanne Wes sloten zaterdag de nationale versie van het indoor concours hippique in Groningen af met prima prestaties.... (04-01-2026)
MECHELEN – Met een vijfde plaats in de zevende wedstrijd van de reeks heroverde Willem Greve maandag in Mechelen de koppositie op de ranglijst van de... (31-12-2025)
LONDON – Hessel Hoekstra presteerde zaterdag en zondag prima tijdens het CSI5* in Londen. Zowel met zijn elfjarige Holsteiner tophengst Comthago VDL... (21-12-2025)
WIERDEN – Pim Mulder kende zaterdagavond geen genade met de concurrentie in de afsluitende Grote Prijs van  de zevende editie van de Roelofsen Horse... (21-12-2025)
WIERDEN – De toprubriek van Winter Jumping Wierden over 1,35 meter met twee fasen eindigde vrijdag in een dubbele triomf voor zoon Stef en vader... (20-12-2025)
WIERDEN – Jordy Wilken bleek woensdag de sterkste in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen tijdens Winter Jumping Wierden. In manege De Vossenbos... (18-12-2025)
POZNAN – Hessel Hoekstra maakte zondag een prima indruk in de strijd om de Grote Prijs tijdens de Cavaliada Tour in het Poolse Poznan over 1,50 meter... (10-12-2025)
A CORUÑA – Willem Greve blijft schitteren op absoluut topniveau. Zondag zegevierde hij met zijn topmerrie Pretty Woman van ’t Paradijs (v. Vigo d’... (07-12-2025)
SAASVELD – Het scenario kon niet beter zijn. Een voorzitter die zich de hele week de benen uit het lijf loopt en toch nog even de tijd vindt om op... (07-12-2025)
SAASVELD – Noëlle Klokman stal vrijdagavond de show tijdens de Grote Prijs van de Twentse Ruiterdagen in  Saasveld. In de barrage van de wedstrijd... (06-12-2025)
SAASVELD – Eric ten Cate was woensdag in de Ankerhal van Saasveld na een spannend verlopen wedstrijd met twee fasen de lachende winnaar na de rubriek... (03-12-2025)
VRAGENDER – Met onder het zadel onder meer een van zijn recente troeven Sir Minka Z presenteerde Willem Greve zich afgelopen weekend uitstekend... (03-12-2025)
VRAGENDER – Beide zeges in de finales van de GMB Jonge Paarden Competitie in Vragender werden afgelopen weekend en prooi voor Twentse combinaties. (03-12-2025)