AMAZONE UIT BATHMEN WINT GROTE PRIJS INDOOR AMBT DELDEN

Noëlle Klokman heeft laatste woord

Foto Noëlle Klokman met Lightning Isriwica © Marjon Hoen.

AMBT DELDEN – Noëlle Klokman had vrijdag het laatste woord in de strijd om de Grote Prijs van Indoor Ambt Delden. De amazone uit Barchem klopte in de barrage van de toprubriek over 1,40 meter liefst twintig concurrenten, van wie er elf ook in de extra omloop foutloos bleven.

Op de rug van haar elfjarige ruin Lightning Isriwica was de amazone uit Bathmen 0,64 seconde sneller dan nummer twee Quinten ter Harmsel met de vier jaar jongere merrie N Rebel van de Vluchtdijk. Mart IJland verzekerde zich van de derde plek in het zadel van de merrie Niancard EB. De top vijf werd gecompleteerd door My Relander met Expert en Renate Beuving met Nevada W.
De posities zes tot en met tien werden ingevuld door respectievelijk Ashley Spiele met Lady-Rubertha, Mart IJland met Morana, Noëlle Klokman met Kinellos, Joanne Wes met Koh-I-Noor en Rob Scherphof met Miss Montreal.

Best zenuwachtig
Noëlle Klokman, ruim een maand geleden met haar eigen Lightning Isriwica al winnares van de Grote Prijs bij de Twentse Ruiterdagen in Saasveld, moest al als derde de ring in voor de beslissende ronde. "Dus ik moest zeker gas geven, want je weer niet wat er allemaal na je komt. Ik was tijdens het verdere verloop van de wedstrijd best zenuwachtig. Elke keer als ik muziek hoorde dacht ik dat iemand sneller was. Maar uiteindelijk bleef ik eerste." Over haar ruin niets dan lof. "Hij is altijd voorzichtig en doet altijd erg zijn best voor mij. Hij zal me nooit in de steek laten en wil graag. Vlak voor ik op moest was hij er helemaal klaar voor en stond hij te trappelen van ongeduld."

Sinds juni 2025 maakt ze onderdeel uit van de stal van Bart Haselbekke. Ze heeft het prima naar haar zin in Wierden. "Het bevalt me heel goed. Ik krijg heel veel kansen en mag overal heen."
Concrete doelen voor het nieuwe jaar heeft ze zich niet gesteld. "Wel dat ik nog veel fijne rondjes mag rijden en nog wat meer mag winnen. Verder hoop ik met Lightning en met Kinellos, die eigendom is van mijn tweede paard waarmee ik 1,40 mag rijden, naar het NK voor young riders te gaan."

Geen maat op Angelique Hoorn
Op routinier Angelique Hoorn uit Wanneperveen stond geen maat in de rubriek over 1,35 meter met twee fasen. Met de merrie Cara 199 bleef ze nummer twee Mayke Leusink op de merrie Nikita L 1,13 seconde voor. Edwin Oosterbroek nam de derde positie in met Nariska en verwees Lars Schröder met Jaguar en Cindy Kosse met MSH Hero d’Itoo Z naar de vierde en vijfde stek.

De eerste prijs in de wedstrijd over dezelfde hoogte op tijd werd woensdag uitgereikt aan Vincent Geerink met Fifty-Fifty. De ruiter uit Gelselaar troefde Willem Greve op Candy Luck Z af met een voorsprong van 0,28 seconde. Op royale afstand mocht Jasmin Seppala zich met Kealigolane als derde melden bij de prijsuitreiking.

Hoofdrol Willem Greve

Willem Greve met Troy van de Bisschop. Foto © Marjon Hoen
Willem Greve met Troy van de Bisschop. Foto © Marjon Hoen
Wereldtopper Willem Greve eiste vrijdag met zijn tienjarige ruin Troy van de Bisschop de hoofdrol op over 1,30 meter met twee fasen. Op de tweede tot en met vijfde plaats onderstreepten Mister Medal met Jarno Hesselink, Look at Me met Stijn Roelink, Christiano Ronaldo B met Jannes Göhlfennen en MSH Mickey de hegemonie van de ruinen in deze klasse.

Een klasse apart
Edwin Oosterbroek was woensdag een klasse apart in de wedstrijd over 1,30 meter op tijd. Tom Brinkman volgde op liefst 4,71 seconde met Manita als tweede en  Willem Greve eindigde als derde met Troy van de Bisschop. Cindy Kosse met MSH Hero d’Itoo Z en Mart IJland met Niancard EB maakten de top vijf compleet.

In de rubriek over 1,20 meter van vrijdag was Joel Lustenberger met Platina EK de winnaar. Anne-Lotte Tijhuis met Naamoon en Stef Veldhuis met Odon RS volgden als tweede en derde.
Woensdag was de zege voor Ashley Spiele-te Wierik met Charlotte vh Vennen. Ze troefde ook Marlyn Branderhorst met Lunabanta en Savannah Brandes met Opardi af.

Vader en zoon
Steven Veldhuis verwees donderdag met Olandramara zoon Stef op Paolapinacolada af in de strijd om de eerste plaats in de rubriek over 1,10 meter. Nina Stegeman mocht met Grace C de derde prijs afhalen.
Een dag eerder was de winst voor Britt Ribbels met Polly Pocket Vf. Peter Markslag met Otumpa PM en Ashley Spiele-te Wierik volgden in haar spoor.

Met liefst 85 stijlpunten domineerde Jesse Seiger met Pacman in de rubriek over 1,00 meter van donderdag. Roos van der Linden met Legacy (80) en Pleun Sloof met Cassini (77,5) finishten als tweede en derde.
Reinske Anzarouti had woensdag met Ronja T aan 82,5 punt voldoende voor de overwinning. Anna Dannenberg met Clochard Junior Z (78) en Emma Slot met I-Champ (77,5) bleven daarbij nog het dichtst in de buurt.

Meer Springen

BENTELO – Amke Bekhuis was zaterdag met haar zestien jaar oude donkere vosruin Acuero (v. Acorado I) de concurrentie royaal te snel af in de rubriek... (09-08-2026)
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra staat sinds dinsdag in de boeken als winnaar van de 25ste editie van de Schröder Masterclass. Met de negenjarige... (04-08-2026)
De hoofdrubriek van de Schröder Masterclass staat dinsdag voor de 25ste keer op het programma. In 2000 won Ben Schröder (55) de eerste editie. In... (04-08-2026)
Gert-Jan Bruggink reed afgelopen weekend goed in de prijzen tijdens het concours in het Belgische Opglabbeek. Op de terreinen van het Sentower Park... (03-08-2026)
De strijd om de Ladies Cup werd zaterdag op de eerste dag van de Schröder Masterclass gewonnen door het jongste duo deelnemers. (02-08-2026)
LATTROP – Mayke Leusink maakt snel progressie in de springsport. De laatste weken scoort ze bijna voortdurend mooie klasseringen. (01-08-2026)
Nadat de jeugd vanaf 11.00 uur volop aan haar trekken is gekomen tijdens de Pony Masters is het zaterdagavond vanaf 20.00 uur tijdens de Schröder... (31-07-2026)
GOCH – Gerben Morsink liet afgelopen weekend een voortreffelijke indruk achter tijdens het concours van de Duitse topruiter Holger Hetzel in Goch. (31-07-2026)
LATTROP – Na zijn fraaie winst bij het masterspringen in Diepenheim vorige week bleek Lars Schröder dinsdag ook tijdens Hippisch Lattrop dat het met... (29-07-2026)
Wat begon als een spontaan idee aan de stamtafel van het toenmalige café De Koffer in Tubbergen, groeide uit tot een internationaal hippisch... (27-07-2026)
ERMELO – Willem Greve is zoals verwacht een van de ruiters die Nederland mag vertegenwoordigen bij het komende WK springen in Aken. De drievoudig... (27-07-2026)
HAGEN - In de finale van het EK springen voor young riders moest Thijmen Vos zondag alsnog tevreden zijn met een plaats naast het podium. De... (26-07-2026)
VEENINGEN – Frank Schuttert won zondag de Grote Prijs van CSI2* CH De Wolden. Na een spannende barrage reed de Ommenaar op Gream de scherpe tijd van... (26-07-2026)
VEENINGEN - De 20-jarige Evi Wiefferink uit Wierden won zaterdag het Championnat tijdens CH De Wolden in Veeningen. Ze hield met Jucatan VDL haar... (25-07-2026)
HAGEN – Thijmen Vos veroverde vrijdag op Cadillac Z de Europese titel springen met de Nederlandse young riders en gaat in het individuele klassement... (24-07-2026)
LATTROP – Op de terreinen van Het Pandoer in Lattrop begint komende zondag de derde editie van de succesvolle Twentse Grascompetitie met voor het... (24-07-2026)
HAGEN – Thijmen Vos ligt na de tweede dag van het EK springen voor young riders in Hagen individueel en als lid van het Nederlandse team op... (23-07-2026)
Cindy Kosse boekte de afgelopen dagen twee keer succes. Ze werd in IJsselmuiden Overijssels kampioene over 1,30 meter in en zegevierde enkele dagen... (23-07-2026)
DIEPENHEIM – Een superieure Lars Schröder schreef dinsdag de zevende editie van het Masterspringen in Diepenheim op zijn naam. Met de twaalfjarige... (22-07-2026)
VEENINGEN – Hessel Hoekstra sloot zondag het CSI2* CH De Wolden in Veeningen af met een derde plaats op de negenjarige bruine hengst VDL Mindset ES... (20-07-2026)