Nieuw: CSI Outdoor Wierden

WIERDEN - CSI Outdoor Wierden is de naam van het nieuwe internationaal paardensportevenement dat van 28 tot en met 31 mei plaatsvindt in Wierden. Het springconcours tot en met 1.45 meter-niveau wordt een weekend eerder verreden dan het bekende Dutch Youngster Festival voor jeugdruiters van 3 tot en met 6 juni.

“De jeugdwedstrijden bestaan al ruim vijftien jaar, maar nu geven we ook gehoor aan de senioren”, vertelt Marinus Vos, bestuurslid en parcoursbouwer. “Al jarenlang was de vraag of we nog een internationaal weekend op een- en tweesterrenniveau wilden organiseren. Omdat de stallen, tribunes en tenten er al staan voor het jeugdweekend, is dit goed te realiseren. We willen voor mooie sport gaan en de ruiters een welkom gevoel geven. We hebben twee rankingproeven met elk 24.000 euro en er komt bijvoorbeeld een riders corner waar ze rustig kunnen zitten en waar elke ochtend een gratis ontbijt voor ze klaar staat.”

Op het 0,8 hectare grote terrein van Hippisch Centrum De Vossenbos wordt ondertussen hard gewerkt. De losrijpiste wordt vergroot zodat de deelnemers nog meer ruimte hebben om hun paarden te trainen en te longeren. “We zijn steeds bezig met vernieuwing”, laat voorzitter Wim Blokland weten. “Ik zie de komst van het extra springweekend als zeer positief.“

Het Dutch Youngster Festival heeft opnieuw de officiële landenwedstrijd toegekend gekregen, waardoor het evenement verzekerd is van de beste jeugdruiters ter wereld. Op de donderdag worden de landenwedstrijden voor pony’s, children en young riders verreden, op de vrijdag de landenwedstrijd voor junioren. De toegang is beide weekenden gratis.

Meer info op www.dutchyoungsterfestival.com

Foto Bart Haselbekke van www.fototrailer.nl

Meer Springen

ERMELO - Cindy Kosse veroverde donderdag op knappe wijze de nationale titel van de KNHS in de klasse over 1,30 meter. Met haar negenjarige bruine... (26-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer aan. In het zadel van Jordy Wilken... (24-02-2026)
GENT – Wesley Mulder legde zondag met zijn negenjarige bruine merrie C-Livia Rv Z (v. Cohinoor VDL) beslag op een keurige vijfde plek in de Grote... (24-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer. In het zadel van Jordy Wilken werd... (24-02-2026)
VEJER DE LA FRONTERA - Thijmen Vos liet zaterdag met de zestien jaar oude ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) een mooie tweede plaats noteren in de rubriek... (24-02-2026)
GOTHENBURG - Willem Greve won zondagmiddag in Gothenburg voor de derde keer dit seizoen een wedstrijd voor de  FEI Longines Wereldbeker. Een unieke... (22-02-2026)
Joanne Wes ontpopte zich afgelopen week tot de uitblinker tijdens het Krokusspringen in Luttenberg. Met haar paarden Koh-i-Noor en De Reygers Mory... (19-02-2026)
Willem Greve toonde zich zondag oppermachtig in de strijd om de Grote Prijs Van de VR Classics in Neumünster. Op het parcours over 1,55 meter van het... (16-02-2026)
OPGLABBEEK - Mart IJland boekte donderdag tijdens het concours in het Belgische Opglabbeek een imponerende zege in de toprubriek over 1,45 meter op... (13-02-2026)
MARIËNHEEM - Met een supersnelle rit reed Gert-Jan Bruggink zaterdag al zijn concurrenten op grote afstand tijdens het concours hippique in... (10-02-2026)
RIESENBECK – Jesse Berkers mag terugkijken op een uiterst succesvol verlopen weekend tijdens het internationale concours hippique van Riesenbeck. (10-02-2026)
SAASVELD – Het springen in de Ankerhal van Saasveld leverde woensdag in de hoogste klassen fraaie zeges op voor Conor Drain met Drake Z over 1,35... (05-02-2026)
AMBT DELDEN – Edwin Oosterbroek sloeg een dubbelslag tijdens Indoor Ambt Delden. De 61-jarige Dinkelruiter zegevierde woensdag op superieure wijze in... (01-02-2026)
AMBT DELDEN – Noëlle Klokman had vrijdag het laatste woord in de strijd om de Grote Prijs van Indoor Ambt Delden. De amazone uit Barchem klopte in de... (31-01-2026)
AMSTERDAM – De Fransman  Julien Epaillard won drie jaar geleden met Donatello d’Auge de Amsterdamse omloop van de Wereldbeker wonnen. Aan dat succes... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Frank Schuttert won zaterdag met een zinderende barragerit zijn tweede Grote Prijs van Amsterdam. In 2013 pakte een nog piepjonge Frank... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Willem Greve boekte zaterdag in der Amsterdamse RAI een prachtige overwinning. Met zijn vijftien jaar oude bruine hengst Grandorado TN... (24-01-2026)
SAASVELD – Hessel Hoekstra was vrijdag de baas in de strijd om de Grote Prijs van het concours van St. Hubertus. In de hoofdrubriek bleek de ruiter... (17-01-2026)
MÜNSTER – Nog nooit in de rijke historie van het CSI in Münster won een Nederlander het Championat  van die stad. Tot Gerben Morsink de ban brak. Met... (12-01-2026)
BASEL - Kim Emmen schreef dit weekend in Basel geschiedenis. Met haar machtige schimmelruin Imagine NOP werd ze vrijdagavond voor het eerst winnaar... (12-01-2026)