Nazaten Numero Uno weer op dreef

ST. GALLEN - In het Zwitserse St. Gallen deden vooral de nakomelingen van Numero Uno van zich spreken. Liefst drie proeven werden gewonnen door kinderen van deze hengst.  Op donderdag presteerde Tyson sterk. Onder Leon Thijssen schreef hij een proef over 1,50 meter op zijn naam te schrijven. In diezelfde rubriek behaalde Urgent (Numero Uno x Julio Marinier) een mooie achtste plaats.

Ook op vrijdag was er een overwinning voor een nakomeling van Numero Uno. Ditmaal was Veumonia (mv. Joost) onder Maikel van der Vleuten de beste over 1,40 meter. Steve Guerdat en Urgent verkeerden in topvorm in St. Gallen, deze combinatie werd zaterdag vierde in over 1,45 meter en pakte zondag een mooie overwinning in een proef over dezelfde hoogte.

Nederland zegevierde wederom in de landenwedstrijd, net als een week eerder in Rome. VDL Groep Utascha SFN (v. Lux Z) leverde hieraan een belangrijke bijdrage, onder Eric van der Vleuten bleef de merrie twee keer foutloos.
In de Grand Prix deed Romantovitch Take One (Numero Uno x Karandasj) van zich spreken. Onder het zadel bij de Amerikaanse amazone Christine Mc Crea bleef hij dubbel nul in de Grote Prijs en behaalde hij een mooie derde plaats in deze vijf sterrenwedstrijd.
 
Meer successen Wiemselbach
Meerdere nakomelingen van de hengsten van De Wiemselbach presteerden goed in Eindhoven, Hamburg en Le Mans. Tijdens het CSI 3 te Eindhoven waren er goede resultaten in proeven voor de jonge paarden. Zo behaalde Wout-Jan van der Schans op vrijdag derde met Numero Uno-zoon Zorro (mv. Cordalme Z). Op zondag was er in de finale van de Youngster Tour een mooie derde  plaats voor Ben Schröder en de Solitair-nakomeling Zamoerai.
Numero Uno-zoon Von Dutch behaalde onder Rob Heiligers een goede vierde plaats in de Derby van Eindhoven. In de kwalificatie op vrijdag presteerde deze combinatie ook al sterk, daarin werd ze zesde.

In Hamburg werd afgelopen weekeinde een kwalificatie van de Global Champions Tour verreden. Janne Frederike Meyer en haar Libero H-zoon Cellagon’s Lambrasco behaalden in deze zware proef een geweldige derde plaats. Deze combinatie kwam beide zware omlopen foutloos door, maar moest in de barrage de uiteindelijke winnaar Rolf Göran Bengtsson en de als tweede geplaatste Ludger Beerbaum voor laten gaan.

In de Grote Prijs van het CSI 2 in het Franse Le Mans veroverden Albert Voorn en de Numero Uno-zoon Tobalio een zesde plaats.

Goede prestaties in Vriezenveen
Afgelopen zaterdag nam De Wiemselbach niet zonder succes met meerdere paarden deel aan de rubrieken voor 4- en 5-jarigen in Vriezenveen. Bij de vierjarigen was er een mooie tweede plaats voor de jonge hengst Contador (Numero Uno x Contender). Onder Caroline Müller behaalde hij twee maal een 8.5. De jonge hengst overtuigde met zijn kwaliteit aan de sprong en ook door  zijn fantastische instelling in het parcours. Hij liet zich zeer gemakkelijk rijden wat een mooi harmonieus beeld opleverde.  Een vijfde plaats bij de vierjarigen was er voor de merrie Cacharelle H (Upgrade x Numero Uno). Gereden door Sophie Horn liet de merrie een zeer nette omloop zien en ook zij toonde veel kwaliteit aan de sprong.

Caroline mocht zich als derde en als vierde opstellen in de prijsuitreiking voor vijfjarige paarden. Een mooie derde plaats was er voor Chardonnay H (Casall x Lovari). De zeer chique bruine hengst behaalde mooie cijfers, waaronder twee maal een 8.5. De KWPN-goedgekeurde Back Gammon (Montender x Heartbreaker) werd vierde, met twee zeer constante mooie rondjes.

 

Meer Springen

»
ZUIDWOLDE – Thjimen Vos behaalde donderdag met de vijftienjarige bruine ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) onder het zadel een mooie derde plaats in de... (25-07-2025)
»
DIEPENHEIM – Meike Zwartjens mocht zich dinsdagavond laten kronen tot winnares van de zesde editie van het Masterspringen in Diepenheim. De amazone... (22-07-2025)
»
DIEPENHEIM – Bij SV Diepenheim staat dinsdagavond de zesde editie van het masterspringen op het programma. Vorig jaar greep Hessel Hoekstra de... (21-07-2025)
»
BENTELO – Lars Schröder was zaterdag afgetekend de sterkste in de toprubriek over 1,30/1,35 meter tijdens de eerste wedstrijd voor de Twentse... (21-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Mart IJland was zondag de aanvoerder van vijf regioruiters, die tijdens de strijd om de Grote Prijs van het CSI1* in Zuidwolde een plek... (21-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Mart IJland was zondag de aanvoerder van vijf regioruiters, die tijdens de strijd om de Grote Prijs van het CSI1* in Zuidwolde een plek... (21-07-2025)
»
LA CORUNA - De climax van het EK springen vond zondag plaats met de individuele finale. De 30-jarige Kim Emmen begon vanaf de veertiende plek aan... (20-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Twentse combinaties beleefden vrijdag een topdag tijdens het CH De Wolden. Liefst vier rubrieken leverden een zege op voor ruiters uit... (19-07-2025)
»
LA CORUNA – Kim Emmen en Willem Greve rukten vrijdag tijdens het EK in La Coruna op naar de posities veertien en vijftien in het individuele... (18-07-2025)
»
LA CORUNA – Mede door foutloze ritten van Willem Greve met Pretty Woman van ’t Paradijs en Kim Emmen met Imagine NOP steeg het springteam van... (17-07-2025)
»
BENTELO – Het concours van De Hagmolenruiters in Bentelo is komende weekend het decor van de eerste wedstrijd voor de Twentse grascompetitie. Het... (17-07-2025)
»
LA CORUNA – De Nederlandse springruiters zijn het EK in  het Spaanse La Coruna bescheiden begonnen. In de eerste kwalificatie van de titelstrijd... (17-07-2025)
»
RIESENBECK – De pas vijftienjarige Faye Louise Vos veroverde afgelopen weekend zilver met het nationaal juniorenteam tijdens het EK in Riesenbeck.... (14-07-2025)
»
RAALTE – Jarno Hesselink, eerder dit jaar al de beste indoor, zegevierde afgelopen weekend met No Mercy ook outdoor in de strijd om de regiotitel van... (14-07-2025)
»
OMMEN - Nog altijd revaliderend van zijn gebroken heup heeft Frank Schuttert het thuisfeest op CSI Ommen op zondagmiddag laten exploderen. Negen jaar... (13-07-2025)
Annelies Vorselmans met C. Kulottie W Z tijdens de prijsuitreiking en in actie. Foto's © Fototrailer
»
OMMEN – Annelies Vorsselmans duldde zaterdag tijdens CSI Ommen niemand in haar buurt in de finale van de Medium Tour over1,45 met winning round. Met... (12-07-2025)
»
OMMEN – Het missen van het EK springen vanwege een blessure van zijn toppaard Comthago VDL heeft vooralsnog geen negatieve invloed op de prestaties... (11-07-2025)
»
OMMEN – Tot en met zondag is Het Overijsselse Ommen 430 internationale springpaarden rijker. Alle deelnemende ruiters uit binnen- en buitenland zijn... (09-07-2025)
»
HAAKSBERGEN – Een noodlottige misstap in de wei heeft plotseling een einde gemaakt aan het leven van de 21-jarige tophengst Carambole (v. Cassini I x... (07-07-2025)
»
AKEN –Het EK springen in La Coruna gaat alsnog aan de neus van Hessel Hoekstra voorbij. De reservecombinatie Michael Greeve en Denver schuift door... (06-07-2025)