Myrthe IJland naar goud bij NK

ERMELO - Een snel, maar gecontroleerd rondje leverde Myrthe IJland zaterdag de indoortitel op in de klasse L-DE. Het was haar eerste optreden ooit in de nationale titelstrijd. De Hengelose amazone deed met haar pony Kalido 39,81 seconde over haar barrage. Dat was ruim twee seconden sneller dan Dominique van Rouwendaal, die tweede werd. De snelste tijd in de barrage was voor Jessie Wiefferink met Sam, maar een vallende balk verwees de amazone van de Eschruitertjes naar de derde plek.

De sloot onder hindernis vier leverde bij een aantal combinaties problemen op. Acht van de dertig deelnemers kwamen in de barrage, waarin Dominique van Rouwendaal met haar pony Jody als eerste van start moest. Deze Gelderse amazone reed een snelle ronde die met luid gejuich van de meegereisde fans werd ontvangen. Daarna volgden enkele combinaties die er niet in slaagden om foutloos te rijden.

Reden voor Myrthe IJland, dochter van hoefsmid Hans, om als zesde van tien kandidaten niet al te dol van start te gaan. “Ik wilde graag foutloos blijven en niet te veel risico nemen. Mijn doel was een vlot nulrondje, maar dat ik daarmee kampioen zou worden had ik niet verwacht” vertelt Myrthe, die sinds anderhalf jaar op de nu zevenjarige Kalido rijdt. "Een heel lieve pony die altijd wil springen en dat ook goed kan", vindt ze van Kalido. "Bij het regiokampioenschap van Overijssel werden we derde en in de B hebben we samen veel prijzen gewonnen. Maar zoiets moois als dit natuurlijk nog nooit."

Myrthe IJland woont in Hengelo, waar ze het voortgezet onderwijs volgt aan het Montessori College. In Beuningen staan negen pony’s. Daarvan rijdt ze er vier samen met haar broertje Mart. Ze is er ongeveer elk vrije uurtje te vinden, want ponyrijden is alles voor haar. De andere vijf pony’s zijn nog jong en zullen in de toekomst ook door dit tweetal zullen worden opgeleid.

Zaterdagavond wordt de jonge kampioene gehuldigd in manege De Zonnebeek in Denekamp, thuishaven van de Kanaalruitertjes.
  
Uitslag Klasse L-DE
1 Myrthe IJland - Kalido 3 Van Klaverborch - PC de Kanaalruitertjes 0/0 39,81
2 Dominique van Rouwendaal - Jody - PC de Toekomst 0/0 41,88
3 Jessie Wiefferink - Sam - PC de Eschruiters 0/4 36,98

Zilver Myrthe Schuttevaar, brons Ties Rothstegge
In de klasse Z-DE veroverde Myrthe Schuttevaar van De Eschruitertjes zilver. Met Bosvallei's Tiego moest ze alleen Niels Jonkers met Cadine Z voor zich dulden. Ties Rothstegge haalde opnieuw een NK-medaille op door met Orchid's Onyx als derde te eindigen.

Myrthe Schuttevaar begon met haar pony Bosvallei’s Tiego haar rondje heel gecontroleerd, maar zette er steeds meer de vaart in. Ze nam teveel risico op de laatste hindernis, waardoor er een balk viel. De nummer drie van het podium, Ties Rothstegge ging voortvarend van start maar liep al op de tweede hindernis tegen een weigering aan. Door de rest van het rondje in een vlot tempo af te leggen kreeg het duo geen tijdfouten en bleef het aantal stafpunten op vier staan.
 
Uitslag Klasse Z-DE
1 Niels Jonkers - Cadine Z - PC Voorwaarts    0-0-0 35,93
2 Myrthe Schuttevaar - Bosvallei's Tiego PC de Eschruiters 0-0-4 36,37
3 Ties Rothstegge - Orchid's Onyx - PC Sint Joris 0-0-4 43,82 

Meer Springen

»
ZUIDWOLDE – Thjimen Vos behaalde donderdag met de vijftienjarige bruine ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) onder het zadel een mooie derde plaats in de... (25-07-2025)
»
DIEPENHEIM – Meike Zwartjens mocht zich dinsdagavond laten kronen tot winnares van de zesde editie van het Masterspringen in Diepenheim. De amazone... (22-07-2025)
»
DIEPENHEIM – Bij SV Diepenheim staat dinsdagavond de zesde editie van het masterspringen op het programma. Vorig jaar greep Hessel Hoekstra de... (21-07-2025)
»
BENTELO – Lars Schröder was zaterdag afgetekend de sterkste in de toprubriek over 1,30/1,35 meter tijdens de eerste wedstrijd voor de Twentse... (21-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Mart IJland was zondag de aanvoerder van vijf regioruiters, die tijdens de strijd om de Grote Prijs van het CSI1* in Zuidwolde een plek... (21-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Mart IJland was zondag de aanvoerder van vijf regioruiters, die tijdens de strijd om de Grote Prijs van het CSI1* in Zuidwolde een plek... (21-07-2025)
»
LA CORUNA - De climax van het EK springen vond zondag plaats met de individuele finale. De 30-jarige Kim Emmen begon vanaf de veertiende plek aan... (20-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Twentse combinaties beleefden vrijdag een topdag tijdens het CH De Wolden. Liefst vier rubrieken leverden een zege op voor ruiters uit... (19-07-2025)
»
LA CORUNA – Kim Emmen en Willem Greve rukten vrijdag tijdens het EK in La Coruna op naar de posities veertien en vijftien in het individuele... (18-07-2025)
»
LA CORUNA – Mede door foutloze ritten van Willem Greve met Pretty Woman van ’t Paradijs en Kim Emmen met Imagine NOP steeg het springteam van... (17-07-2025)
»
BENTELO – Het concours van De Hagmolenruiters in Bentelo is komende weekend het decor van de eerste wedstrijd voor de Twentse grascompetitie. Het... (17-07-2025)
»
LA CORUNA – De Nederlandse springruiters zijn het EK in  het Spaanse La Coruna bescheiden begonnen. In de eerste kwalificatie van de titelstrijd... (17-07-2025)
»
RIESENBECK – De pas vijftienjarige Faye Louise Vos veroverde afgelopen weekend zilver met het nationaal juniorenteam tijdens het EK in Riesenbeck.... (14-07-2025)
»
RAALTE – Jarno Hesselink, eerder dit jaar al de beste indoor, zegevierde afgelopen weekend met No Mercy ook outdoor in de strijd om de regiotitel van... (14-07-2025)
»
OMMEN - Nog altijd revaliderend van zijn gebroken heup heeft Frank Schuttert het thuisfeest op CSI Ommen op zondagmiddag laten exploderen. Negen jaar... (13-07-2025)
Annelies Vorselmans met C. Kulottie W Z tijdens de prijsuitreiking en in actie. Foto's © Fototrailer
»
OMMEN – Annelies Vorsselmans duldde zaterdag tijdens CSI Ommen niemand in haar buurt in de finale van de Medium Tour over1,45 met winning round. Met... (12-07-2025)
»
OMMEN – Het missen van het EK springen vanwege een blessure van zijn toppaard Comthago VDL heeft vooralsnog geen negatieve invloed op de prestaties... (11-07-2025)
»
OMMEN – Tot en met zondag is Het Overijsselse Ommen 430 internationale springpaarden rijker. Alle deelnemende ruiters uit binnen- en buitenland zijn... (09-07-2025)
»
HAAKSBERGEN – Een noodlottige misstap in de wei heeft plotseling een einde gemaakt aan het leven van de 21-jarige tophengst Carambole (v. Cassini I x... (07-07-2025)
»
AKEN –Het EK springen in La Coruna gaat alsnog aan de neus van Hessel Hoekstra voorbij. De reservecombinatie Michael Greeve en Denver schuift door... (06-07-2025)