GERCO SCHRÖDER WINT MEDIUM TOUR JUMPING SCHRÖDER TUBBERGEN

Mooie primeur in de eigen springtuin

TUBBERGEN – Hij moest er tot de vijfde editie op wachten, maar zaterdagmiddag was het zover. Gerco Schröder won tijdens Jumping Schröder Tubbergen voor het eerst een internationale rubriek in zijn eigen springtuin. De kleine ruiter was te sterk voor liefst 76 concurrenten en schreef op de tienjarige bruine merrie Glock’s Debalia (v. Numero Uno x Lupicor) met een vlekkeloze barragerit de finale van de Medium Tour van het CSI3* op zijn naam. Goed voor een winstpremie van 6175 euro.

In de barrage van de wedstrijd over 1,45 meter troefde hij dertien medestrijders om de zege af. “Nadat ik bij twee combinaties had bekeken hoe het liep, heb ik mijn plannetje gemaakt en dat pakte goed uit”, aldus de breed lachende thuisrijder na afloop. “Ik zag hoe de lijnen liepen en welke tijd ik ongeveer moest rijden. Ik wist dat ik snel zou moeten zijn. Aan het begin kreeg ik nog een terugafstand en daarom moest ik aan het eind wel wat extra risico lopen door hard door te rijden. Best lastig, omdat het een heel lange lijn was naar de laatste hoge steilsprong.”

Schröder wist echter dat hij kon vertrouwen op de kwaliteiten van Debalia. “Ze is gewoon heel voorzichtig, is een vechter en denkt erg goed met je mee. Ik heb met haar al aardig wat mooie resultaten gehaald, zoals de Grote Prijs van Wierden vorig jaar, een zege bij Hippisch Geesteren en onlangs nog een rubriek in Den Bosch.”

Grote verwachtingen
Gerco Schröder heeft voor de toekomst grote verwachtingen van de bijna tienjarige merrie, maar wil haar voorzichtig naar de top brengen. “Ik heb haar al vanaf dat ze jong was en tot nu toe hebben we niet het laatste van haar gevraagd. Maar alles gaat haar zo gemakkelijk af dat we er wel aan denken haar een stapje hoger uit te brengen. Ze heeft een fantastische instelling. Toch wil ik haar niet zomaar voor de leeuwen gooien en langzaam brengen. Ook al is het geweldig wat ze op haar niveau laat zien en wat ze al heeft gesprongen.”

De weg der geleidelijkheid past ook bij de samenwerking die Gerco Schröder ondertussen alweer enkele jaren heeft met zijn sponsor Glock. “Twee weken geleden hebben ze nog een talentvolle vijfjarige voor me gekocht. Glock’s Novellist voelt super goed aan, maar die heeft nog een lange weg te gaan. Het voelt natuurlijk wel als een enorme waardering als mensen dat voor je willen doen.”

Glock's London

Of dat er toe leidt dat hij nog dit jaar weer eens mag afreizen naar het wereldkampioenschap, is  de vraag. “Dat hangt ervan af hoe goed vooral Glock’s London het de komende maanden gaat doen”, weet de jongste van de drie broers Schröder. Ik zit ook in het team van de Global Tour en ik zal het eerst weer met hem in wedstrijden moeten laten zien. Als hij goed presteert, komen we vanzelf wel weer bij de bondscoach in beeld. Op dit moment is dat voor mij nog geen thema, dat zien we wel.”

De Engelse ruiters William Funnell met Billy Angelo en Harry Charles met Vivaldi du Dom reden achter de Tubbergenaar naar de tweede en derde plaats. De vierde positie was voor Hendrik Jan Schuttert (rechts) met zijn bruine ruin Balboa HS (v. Tygo) en de vijfde positie voor Gerben Morsink met zijn bruine ruin Rapidash (v. Chaqui Z). Ben Schröder werd negende met zijn Holsteiner bruine ruin Coupe de Foudre NT.
 

Meer Springen

Robert Vos tekende zaterdag voor een mooie overwinning in de vijfde week van de Andalucia Sunshine Tour in het Spaanse Vejer de la Frontera. De... (09-03-2026)
HERNING – Hessel Hoekstra voegde zaterdag weer een fraaie zege toe aan zijn toch al uitgebreide erelijst. (08-03-2026)
Willem Greve eindigde afgelopen weekend twee keer als vijfde en even vaak als tiende tijdens het CSI in het Belgische Opglabbeek. (02-03-2026)
ENSCHEDE – Gerben Morsink is er trots op dat zijn 17-jarige zwartbruine dekhengst Navarone Z (v. Nabab de Reve) deze week zowel röntgenologisch als... (28-02-2026)
ERMELO - Cindy Kosse veroverde donderdag op knappe wijze de nationale titel van de KNHS in de klasse over 1,30 meter. Met haar negenjarige bruine... (26-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer aan. In het zadel van Jordy Wilken... (24-02-2026)
GENT – Wesley Mulder legde zondag met zijn negenjarige bruine merrie C-Livia Rv Z (v. Cohinoor VDL) beslag op een keurige vijfde plek in de Grote... (24-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer. In het zadel van Jordy Wilken werd... (24-02-2026)
VEJER DE LA FRONTERA - Thijmen Vos liet zaterdag met de zestien jaar oude ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) een mooie tweede plaats noteren in de rubriek... (24-02-2026)
GOTHENBURG - Willem Greve won zondagmiddag in Gothenburg voor de derde keer dit seizoen een wedstrijd voor de  FEI Longines Wereldbeker. Een unieke... (22-02-2026)
Joanne Wes ontpopte zich afgelopen week tot de uitblinker tijdens het Krokusspringen in Luttenberg. Met haar paarden Koh-i-Noor en De Reygers Mory... (19-02-2026)
Willem Greve toonde zich zondag oppermachtig in de strijd om de Grote Prijs Van de VR Classics in Neumünster. Op het parcours over 1,55 meter van het... (16-02-2026)
OPGLABBEEK - Mart IJland boekte donderdag tijdens het concours in het Belgische Opglabbeek een imponerende zege in de toprubriek over 1,45 meter op... (13-02-2026)
MARIËNHEEM - Met een supersnelle rit reed Gert-Jan Bruggink zaterdag al zijn concurrenten op grote afstand tijdens het concours hippique in... (10-02-2026)
RIESENBECK – Jesse Berkers mag terugkijken op een uiterst succesvol verlopen weekend tijdens het internationale concours hippique van Riesenbeck. (10-02-2026)
SAASVELD – Het springen in de Ankerhal van Saasveld leverde woensdag in de hoogste klassen fraaie zeges op voor Conor Drain met Drake Z over 1,35... (05-02-2026)
AMBT DELDEN – Edwin Oosterbroek sloeg een dubbelslag tijdens Indoor Ambt Delden. De 61-jarige Dinkelruiter zegevierde woensdag op superieure wijze in... (01-02-2026)
AMBT DELDEN – Noëlle Klokman had vrijdag het laatste woord in de strijd om de Grote Prijs van Indoor Ambt Delden. De amazone uit Barchem klopte in de... (31-01-2026)
AMSTERDAM – De Fransman  Julien Epaillard won drie jaar geleden met Donatello d’Auge de Amsterdamse omloop van de Wereldbeker wonnen. Aan dat succes... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Frank Schuttert won zaterdag met een zinderende barragerit zijn tweede Grote Prijs van Amsterdam. In 2013 pakte een nog piepjonge Frank... (25-01-2026)