AMAZONE UIT USSELO WINT BIJ OUTDOOR LONNEKER EERSTE GROTE PRIJS OVER 1,40 METER

Mooie primeur Ashley Spiele-te Wierik

Ashley Spiele-te Wierik op weg naar de zege met Lady-Rubertha.

HAAKSBERGEN – Ashley Spiele-te Wierik beleefde zondag een mooie primeur. Met haar achtjarige bruine merrie Lady-Rubertha (v. Glennfiddich VDL) sloot ze tijdens Outdoor Lonneker voor het eerst een Grote Prijs over 1,40 meter als winnares af. Dat het in de stromende regen moest gebeuren, nam ze graag voor lief.

Op het terrein van De Sterruiters in Haaksbergen was Ashley Spiele een van de zes deelnemers, die zich voor de extra rondgang plaatste.  Met een voorsprong van 0,78 seconde op nummer twee Coen Kerbert met Kelesta verzekerde ze zich van de winst. Sander Geerink, die met Laretto en Lucardi twee ijzers in het vuur had, moest genoegen nemen met de plaatsen drie en vier. Noelle Klokman werd na een springfout vijfde met Lellebel.

Als klein meisje
Hoewel ze doorweekt de ring uitkwam, genoot Ashley Spiele-te Wierik met volle teugen van haar optreden. “Hier heb ik ooit eens als klein meisje al eens met een pony gewonnen. Het is heel mooi om dat nu te doen met Lady. Ik wist dat ik haar een beetje voorwaarts moest houden. Ze houdt er niet van als ik haar te veel aan het hoofd zit. Het liep zoals ik wilde, al had ik misschien zelfs nog wel een keer ergens binnendoor gekund. Het was goed genoeg zo.”

Ze vervolgt: “In Samorin hebben we al een paar keer de 1,40 meter gedaan en zelfs al eenmaal de 1,45 meter. Dat ging ook al heel goed. Ik heb zelfs wel eens gewonnen, maar nog nooit een Grote Prijs. Sander en zijn vader Peter helpen me overal mee, vooral met Lady. Ze is best speciaal. Het is een paard met karakter, je moet wel weten tot hoever je zelf kunt gaan. Ook Peter accepteert haar en leert me wat ik net wel en net niet kan.”

Met niks begonnen

De barrage van zondag was er een mooi voorbeeld van, vond Ashley Spiele. “Daarin kwam ik zo groot dat zij me redde. Dat zal ze altijd doen, ze gaat echt voor mij door het vuur. Ze is van nature al rap, maar wordt nog steeds sneller.” In haar eigen stal in Usselo heeft de gelopen week 20 jaar geworden amazone tussen de vijftien en twintig paarden van Sander Geerink staan. De steun van vader en zoon Geerink ervaart ze als een geschenk. “Lady heb ik overmorgen precies vier jaar. Met haar ben ik met niks begonnen. Nadat ik mijn eigen stal ben gestart, heeft Sander me direct geholpen en gaandeweg mocht ik steeds meer paarden voor hem rijden. Ik merk dat me dat echt helpt en dat het ook goed is voor Lady. Ik kan dan ook niets anders zeggen dan dat ik super blij ben met Sander en Peter. Ik weet niet of ik dit zonder hen allemaal had gekund.”

Ouderwetse amazone
Peter Geerink merkt op dat de waardering geheel wederzijds is. Hij: “Ashley is nog een ouderwetse amazone. Ze wil vreselijk hard werken en heel graag leren. Dat tekent haar mentaliteit. Ze maakt kilometers, ook met jonge paarden, en dat maakt haar goed.”

Gevraagd naar haar sportieve ambities is ze erg bescheiden. “Ik kom maar uit Usselo hè”. Maar veel hippische toppers zijn van dorpse komaf. “Natuurlijk zou ik het heel fijn vinden om een keer met Lady voor Oranje te mogen rijden. Dat is wel een droom van mij, ik weet alleen niet of dat mogelijk is. Ik probeer er in elk geval heel hard voor te werken dat alles een beetje op zijn plaats komt. Ik heb altijd in de merrie geloofd en Peter en Sander helpen me daar ook echt in mee, in alles. Ik denk dat ik daardoor veel zelfverzekerder ben.”

Ook zege Sander Geerink
Sander Geerink was wel de sterkste over 1,35 meter met twee fasen. Met Laretto (middelste foto) bleef hij als enige foutloos. Vasco Campana reed met Cometa Z naar de tweede plaats, Edwin Klokman finishte als derde met Kardinaal de Spa. Campana boekte een dubbele zege over 1,30 meter door met Cometa Z eerste en met Haifa tweede te worden. Achter Daphne van der Schaar met Miss Holland reden Wesley Mulder met Heihaiwej en Kees Greve met Kees W naar de posities vier en vijf.

Ties Rothstegge zegevierde over 1,20 meter met Jethro-S. Maarten Schuttert met Me I M Special Nj en Sarah Koppelman met Nerium boden het best partij. De rubriek over 1,10 meter was voor Peter Markslag met Neymar Pm, voor Iris Wagenvoort met Someone en Sarah Koppelman met Nemesia.

Vincent Geerink
Vincent Geerink mocht zich vrijdag met Gelster als winnaar laten huldigen van de rubriek over 1,35 meter met twee fasen. Op ruim twee seconden volgde Josta van Straaten met Leuchelle-S als tweede. Frank Buitenhuis bezette de derde positie met Loxton van de Groote Kamps en Edwin Klokman de vierde met Kardinaal De Span.

Remco Been (rechts) sloeg een dubbelslag in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen. Hij werd eerste met Athina Z en tweede met Cookie T. Nummer drie Wesley ter Harmsel gaf met Le Grande 2,76 seconde toe op de winnaar. Bas van den Burg werd vierde met Dawaki Tora Mei en Vincent Geerink vijfde met Royal Diamond.

De rubriek over 1,20 meter met twee fasen werd afgetekend een prooi voor Charlotte van Loon met Evaniki. Tessa Delger met Carife Rose en Arienne Ankersmit met Kieska volgden als tweede en derde. 
Judith Vermeulen-Vetker was dicht bij een dubbele zege over 1,10 meter met twee fasen. Met Othello WV werd ze eerste, met Pleasure WV kwam ze 0,04 te laat binnen om Suzet Willemsen met TRC Nike van de tweede plek te kunnen afhouden.
De stijlrubriek over 1,00 meter ging met 80,5 punt naar Noa Grevinga op One. Alice van Heek sloot als tweede aan met Gunshot (78) en Charlotte van Loon werd derde met Night Vision (75).

Meer Springen

RAALTE – Met een eerste en een tweede plaats heerste Eric ten Cate vrijdag in de rubriek over 1,30 meter tijdens het Horka Concours in Raalte. De... (01-06-2026)
Nathan Greftenhuis mag met recht de ‘meesterknecht’ van de BWG Stables worden genoemd. Alweer achttien jaar is de Tubbergenaar als trouwe kracht... (31-05-2026)
VEENINGEN – Wesley ter Harmsel presteerde zaterdag prima als lid van het Nederlandse team young riders tijdens het CH De Wolden. (30-05-2026)
Net als vorig jaar staat tijdens Jumping Schröder weer een veiling van veulens en jonge springpaarden van topverervers op het programma.  (30-05-2026)
De regionale ruitertop gaat op zondag 7 juni een poging wagen de zege in de Grote Prijs van het CSI2* Jumping Schröder Twente weer in Twente te... (29-05-2026)
Voor Emma Sophia Spanko ging in het tweede weekend van mei een droom in vervulling. Nog young rider mocht ze in het Belgische Lier voor Tsjechië in... (28-05-2026)
DENEKAMP – Jesse Berkers bleef zaterdag met Qornets Pleasure de complete concurrentie voor in de eerste Grote Prijs van Outdoor Denekamp over 1,30 en... (27-05-2026)
Na zijn twee oudere broers, de tweeling Ben en Wim, houdt ook Gerco Schröder zich steeds meer bezig met de begeleiding van vooral veelbelovende jonge... (27-05-2026)
DENEKAMP – Stijn Roelink met Diamond in de klasse over 1,35 meter en Merle Bodde met Just Kharley over 1,30 meter mochten zich afgelopen weekend in... (27-05-2026)
Van woensdag 3 tot en met zondag 7 juni staat op de terreinen van de BWG Stables de tweede editie van Jumping Schröder Twente op het programma. Er... (26-05-2026)
KRONENBERG – Hessel Hoekstra overtuigde donderdag en zaterdag tijdens het CSI2 De Peelbergen in het Limburgse Kronenberg met zijn nieuwste troef, de... (24-05-2026)
DENEKAMP – Met voor het eerst een heuse afsluitende strijd om de Grote Prijs op het programma is manege De Zonnebeek in Denekamp van donderdag 21 tot... (16-05-2026)
EINDHOVEN – Hessel Hoekstra was vrijdag tijdens het CSI Eindhoven dichtbij een overwinning in de rubriek over 1,40 meter met twee fasen. (15-05-2026)
ST. MARGARETHEN – Nina Stegeman liet donderdag en vrijdag opnieuw een prima indruk achter bij wedstrijden in het Oostenrijkse St. Margarethen. Ze... (15-05-2026)
Jennifer Munsterhuis leverde donderdag prima werk af tijdens Jumping Bonheiden. De amazone uit De Lutte eindigde met haar tienjarige vosmerrie Pebble... (14-05-2026)
Anja Moret reed zondag met haar merrie Ilamine du Thurin (v. Dakar VDL) naar een fraaie derde plaats in de Grote prijs van de Good Tour in Deurne. De... (11-05-2026)
WIERDEN – Het verschil tussen de nummer een en twee in de Grote Prijs van het meiconcours in Wierden bedroeg uiteindelijk slechts 0,02 seconde. Met... (09-05-2026)
KRONENBERG – Jesse Berkers overklaste vrijdag met zijn in 2019 geboren bruine ruin Oklahoma Vg (v. Manchester van ’t Paradijs) de concurrentie in de... (09-05-2026)
WIERDEN – Wesley ter Harmsel trok donderdag de zege naar zich toe in de toprubriek over 1,40 meter met twee fasen tijdens het meiconcours van De... (08-05-2026)
DIEPENHEIM – David Ljungcrantz eiste dinsdag de zege op in de hoofdrubriek over 1,35 en 1,40 meter tijdens het Rapide springen in Diepenheim. Met... (07-05-2026)