Minimale marge Sjaak Sleiderink

WEERSELO – Met het minimale verschil van eenhonderdste seconde troefde Sjaak Sleiderink (foto) zondag Steven Veldhuis af in de strijd om de Grote Prijs van Weerselo. Nadat Veldhuis met Diregina de klasse Z op zijn naam had geschreven, pakte de Denekamper met Baleine de winst in de klasse ZZ. De kleinst mogelijke marge was voor Sleiderink voldoende om de wisselbeker èn de extra premie van 250 euro mee naar huis te mogen nemen als aanvoerder van het klassement van beide klassen.

Steven Veldhuis moest het in de Z in de barrage opnemen tegen tien van de 35 gestarte concurrenten. De Haaksbergenaar was met een tijd van 33,56 seconde ruim vijf seconden sneller dan Peter Olthof met Esminka, die op zijn beurt Gerben Morsink met Navarone Z ruim twee tellen achter zich liet. De vierde en vijfde prijs gingen naar Wesley Mulder met For a Dream WM en Eric ten Cate met E-Lana.

In het ZZ gingen bijna twintig deelnemers van start en hier overtroefde Sjaak Sleiderink Steven Veldhuis, die voor deze rubriek Denver gezadeld had. Bas van der Aa werd derde met Goldfeyer en vierde met Bo, voor Wesley Mulder op Basic Instinct WM.

Chantal Leussink beste in M
Chantal Leussink trok met Edeling de zege naar zich toe in de klasse M, waarin Maud Wiefferink met Agono en Steven Veldhuis met Diregina niet veel terrein prijsgaven. In het L-klassiek hield Anke Booijink met Arona Pleun Steenbeeke met Jufferbeek’s Effekan maar net achter zich en eindigde Roos Grimberg op Conquistador als derde.
Tess Oude Veldhuis heerste in de rubriek progressief en bezette daarin met Disco Emaire de eerste en met Feminka de tweede plek. Roderik Euverman was op bijna zes seconden van de superieure winnares goed voor de derde positie.

Dubbelop voor Linda Klaassen
Linda Klaassen liet er in de klasse B geen twijfel over bestaan wie de sterkste was. Met Fleurona K won ze zowel de wedstrijd op stijl als het progressief springen. Met 80,5 verwees ze Joanna Johansson met Clousa Z en Loes Damhuis met Galabama naar de tweede en derde plaats. In het progressief bood Loes Wielheesen met Horsefriend’s Evita behoorlijk tegenstand en pakte Niels Roelink met High Tower de derde plek.

Meer Springen

RAALTE – Met een eerste en een tweede plaats heerste Eric ten Cate vrijdag in de rubriek over 1,30 meter tijdens het Horka Concours in Raalte. De... (01-06-2026)
Nathan Greftenhuis mag met recht de ‘meesterknecht’ van de BWG Stables worden genoemd. Alweer achttien jaar is de Tubbergenaar als trouwe kracht... (31-05-2026)
VEENINGEN – Wesley ter Harmsel presteerde zaterdag prima als lid van het Nederlandse team young riders tijdens het CH De Wolden. (30-05-2026)
Net als vorig jaar staat tijdens Jumping Schröder weer een veiling van veulens en jonge springpaarden van topverervers op het programma.  (30-05-2026)
De regionale ruitertop gaat op zondag 7 juni een poging wagen de zege in de Grote Prijs van het CSI2* Jumping Schröder Twente weer in Twente te... (29-05-2026)
Voor Emma Sophia Spanko ging in het tweede weekend van mei een droom in vervulling. Nog young rider mocht ze in het Belgische Lier voor Tsjechië in... (28-05-2026)
DENEKAMP – Jesse Berkers bleef zaterdag met Qornets Pleasure de complete concurrentie voor in de eerste Grote Prijs van Outdoor Denekamp over 1,30 en... (27-05-2026)
Na zijn twee oudere broers, de tweeling Ben en Wim, houdt ook Gerco Schröder zich steeds meer bezig met de begeleiding van vooral veelbelovende jonge... (27-05-2026)
DENEKAMP – Stijn Roelink met Diamond in de klasse over 1,35 meter en Merle Bodde met Just Kharley over 1,30 meter mochten zich afgelopen weekend in... (27-05-2026)
Van woensdag 3 tot en met zondag 7 juni staat op de terreinen van de BWG Stables de tweede editie van Jumping Schröder Twente op het programma. Er... (26-05-2026)
KRONENBERG – Hessel Hoekstra overtuigde donderdag en zaterdag tijdens het CSI2 De Peelbergen in het Limburgse Kronenberg met zijn nieuwste troef, de... (24-05-2026)
DENEKAMP – Met voor het eerst een heuse afsluitende strijd om de Grote Prijs op het programma is manege De Zonnebeek in Denekamp van donderdag 21 tot... (16-05-2026)
EINDHOVEN – Hessel Hoekstra was vrijdag tijdens het CSI Eindhoven dichtbij een overwinning in de rubriek over 1,40 meter met twee fasen. (15-05-2026)
ST. MARGARETHEN – Nina Stegeman liet donderdag en vrijdag opnieuw een prima indruk achter bij wedstrijden in het Oostenrijkse St. Margarethen. Ze... (15-05-2026)
Jennifer Munsterhuis leverde donderdag prima werk af tijdens Jumping Bonheiden. De amazone uit De Lutte eindigde met haar tienjarige vosmerrie Pebble... (14-05-2026)
Anja Moret reed zondag met haar merrie Ilamine du Thurin (v. Dakar VDL) naar een fraaie derde plaats in de Grote prijs van de Good Tour in Deurne. De... (11-05-2026)
WIERDEN – Het verschil tussen de nummer een en twee in de Grote Prijs van het meiconcours in Wierden bedroeg uiteindelijk slechts 0,02 seconde. Met... (09-05-2026)
KRONENBERG – Jesse Berkers overklaste vrijdag met zijn in 2019 geboren bruine ruin Oklahoma Vg (v. Manchester van ’t Paradijs) de concurrentie in de... (09-05-2026)
WIERDEN – Wesley ter Harmsel trok donderdag de zege naar zich toe in de toprubriek over 1,40 meter met twee fasen tijdens het meiconcours van De... (08-05-2026)
DIEPENHEIM – David Ljungcrantz eiste dinsdag de zege op in de hoofdrubriek over 1,35 en 1,40 meter tijdens het Rapide springen in Diepenheim. Met... (07-05-2026)