NA WINST IN GROTE PRIJS VRAGENDER, OOK REMCO BEEN ZEER SUCCESVOL

Luxeprobleem voor Frank Schuttert

Foto Frank Schuttert met Luckey © Wendy Scholten

VRAGENDER – Frank Schuttert kampt ook na het voor hem uiterst succesvolle concours in Vragender van afgelopen weekend met de prangende vraag welk derde paard hij eind januari  meeneemt naar Jumping Amsterdam.

De ruiter uit Stegeren startte zaterdag maar liefst drie paarden in de Grote Prijs over 1,45 meter met barrage. “Drie heel verschillende paarden die ik al langere tijd op stal heb en waarvan ik veel verwachtingen heb. Ze hebben al veel parcoursen over 1,40 meter gelopen, maar nog geen of heel weinig rankingproeven. Dit is een mooie opstap daarvoor. Maar de grootste reden is dat ik naast mijn twee beste paarden nog een derde paard kan meenemen naar Jumping Amsterdam. Na dit concours zou ik beslissen, maar ik weet het nog niet”, lacht de ruiter uit Ommen.

Frank Schuttert startte als laatste starter in de barrage en won met Luckey SR Z (v. l’Arc de Triomphe), nadat hij al dubbel foutloos en vlot naar een vierde en vijfde prijs reed met Katoulon (v.Toulon) en Wezenberg’s Panama van ’t Roosakker (v. Echo van ’t Spieveld). “Ik ging hier niet eens naar toe met het idee om de Grote Prijs te winnen, maar toen het zover was, ging ik toch met de strijd mee.” 
Daardoor zakte de succesvolle Tani Joosten met haar imponerende Galdal me naar de tweede plaats en werd Kars Bonhof derde met zijn nieuwe troef Ugano Z. 

Met vijftien deelnemers in de Grote Prijs viel het deelnemersveld in kwantiteit iets tegen, maar kwaliteit was er genoeg. Veel ruiters die graag in Vragender rijden, startten internationaal in Groningen. “Ook een heel mooi concours”, vertelt Frank Schuttert. “Maar dit programma paste mij beter. Nu heb ik deze twee dagen zo’n negen paarden meegehad en kon ik alle drie over 1,40 meter op vrijdag en in het 1,45 meter op zaterdag starten”, vertelt Frank Schuttert.

Meest succesvol
Remco Been ontpopte zich tot de meest succesvolle ruiter van de PSC Nieuwjaarsjumping, waarvan Sjack Meuleman vaste parcoursbouwer is. De stalruiter van Hank Melse won met Cookie T (Comme il Faut) direct op tijd over 1,40 meter op vrijdag, waarin Jochen Munsterhuis hem met Jaguar het dichtst op de hielen zat. Annelies Vorsselmans bezette met Ubrisco en Jolita de derde en vierde plek, voor Frank Schuttert met Luckey SR Z. Jeroen Dubbeldam werd zevende met Acuero, Wendy Timmers tiende met I-Wella.

Over 1,30 meter eindigde Remco Been met Athina Z als tweede achter winnares Ester Damman-Blekkink. Nu bezette Wendy Timmers met I-Wella de derde plaats, voor Jeroen Dubbeldam met Trezeguet. Been zelf werd met Bridgetown Z ook nog vijfde.

Zaterdag stond er helemaal geen maat op Remco Been. De Wierdenaar pakte de eerste drie prijzen over 1,35 meter met achtereenvolgens Bridgetown Z (onderste foto), Lucy Z en Athina Z, voor Pia-Luise Aufrecht met Surprising Dream SHO Z.
Remco Been schreef met Lucy T. ook nog eens de rubriek over 1,30 meter op zijn naam, waarin Jeroen Dubbeldam met Trezeguet de derde plek opeiste.

Cas Hoogendoorn werd tweede over 1,20 meter met A Quite, voor Esmee Nijland met Kalineke. Over 1,10 meter snelde Nienke Veldhof met Likina Field seconden voor de concurrentie uit. Josta van Straaten hield haar met Kelleza-S nog het best bij. Britt Weusthof bleef met Agono de rest van het veld voor over 1,10 meter op vrijdag, met Mayke Leusink op Nikita L als naaste belager. Rens Olde Olthuis greep op Jodylette de winst over 1,00 meter met 77 stijlpunten. Mayke Leusink was zondag met Nola goed voor 77,5 punt, maar moest tevreden zijn met plek drie.

Meer Springen

»
AKEN – Hessel Hoekstra is zijn eerste CHIO Aken begonnen met een vorstelijk optreden. De ruiter uit Enter opende het toernooi dinsdag met een keurige... (02-07-2025)
»
OMMEN - Zoveel inschrijvingen van deelnemers dat het toezeggen van de ruiters bijna een grotere opgave is dan het organiseren van het internationaal... (01-07-2025)
»
ERMELO – Bondscoach Wout-Jan van der Schans heeft Willem Greve en Hessel Hoekstra aangewezen als deelnemers aan het Europees kampioenschap springen,... (30-06-2025)
»
KRONENBERG – Jeroen Dubbeldam hoefde zondag in de strijd om de Grote Prijs De Peelbergen over 1,45 meter met zijn tienjarige bruine ruin Kentucky N (... (30-06-2025)
»
HEETEN – Jarno Hesselink was zaterdag niet te kloppen in de rubriek over 1,30/1,35 meter met twee fasen tijdens het concours hippique in Heeten. Met... (30-06-2025)
»
BOEDAPEST - Met de derde plaats in de halve finale in Boedapest plaatsten de springruiters van TeamNL met Gert-Jan Bruggink in de gelederen, zich... (27-06-2025)
»
ENTER – Hessel Hoekstra voelt zich vereerd dat hij net als nationaal kampioen Willem Greve deel mag uitmaken van het team, dat Nederland van dinsdag... (27-06-2025)
»
ALMELO – De strijd om de Grote Prijs van de Almelose Ruiterdagen eindigde zaterdag in een fraaie zege voor Kim Bekhuis. Met haar elfjarige bruine... (21-06-2025)
»
ROTTERDAM - De springruiters van TeamNL boekten een fantastische overwinning in de derde wedstrijd van de FEI Longines League of Nations van dit... (20-06-2025)
»
ALMELO – Hessel Hoekstra sloeg tijdens de Almelose Ruiterdagen meteen twee keer toe op de eerste dag van de wedstrijden voor paarden. Met Kratos won... (17-06-2025)
»
VRAGENDER – De eerste drie dagen van Outdoor Gelderland leverden evenveel Twentse zeges op. Joanne Wes won woensdag de rubriek over 1,35 meter voor... (13-06-2025)
»
TUBBERGEN – Drie Twentse springtoppers moesten het zondag uiteindelijk afleggen tegen een ontketende Friezin in de strijd om de Grote Prijs van... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Een Grote Prijs winnen is mooi. Als je dat ook nog eens kunt doen in je eigen gemeente maakt dat het extra leuk. Eric ten Cate deed het... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Voor Lars Schröder en Matt Garrigan was de strijd om de Grote Prijs van Twente zondag hun laatste concours bij hun huidige werkgever.... (08-06-2025)
»
DRAMMEN – Thijmen Vos eindigde zaterdag met het Nederlandse team knap als derde bij de wedstrijd voor de EEF Nations Cup in het Noorse Drammen.... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – De absolute hoofdrol op de voorlaatste dag van Jumping Schröder Twente was zaterdag voor Iris Michels. De 22-jarige amazone uit het... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Jeroen Dubbeldam troefde vrijdag dertien concurrenten af in de strijd om de zege in de tweede kwalificatie voor de Grote Prijs van CSI2*... (06-06-2025)
»
TUBBERGEN – Daan van Geel schreef vrijdag tijdens CSI2* Jumping Schröder Twente de rubriek over 1,45 meter op tijd op zijn naam. De ruiter uit het... (05-06-2025)
»
TUBBERGEN – Twee van de drie zeges in de rubrieken op de eerste dag van Jumping Schröder Twente werden woensdag opgeëist door deelnemers uit de... (05-06-2025)
»
Toen Rik en Tom Leuveld werden benaderd om een rol te spelen bij Jumping Schröder Twente hoefden de broers uit Borne niet lang na te denken. “Het is... (04-06-2025)