Luit Dubbeldam ’fokker van de eeuw’

WEERSELO - Hij had er een beetje om gevraagd, Luit Dubbeldam. De vader van Jeroen, de kersverse wereldkampioen bij de springruiters liet zich in de euforie van het veroveren van de mondiale titel door zijn zoon met een kwinkslag ontvallen, dat hij eigenlijk moest worden uitgeroepen tot fokker van het jaar. Het leverde hem zaterdag in de zandbak van Stal De Sjiem een ludieke huldiging op.

Het Sportpaardenfonds Nederlands benoemde Luit Dubbeldam zaterdag op zijn zeventigste verjaardag met een glimlach maar meteen tot de ‘fokker van de eeuw’. Dubbeldam senior kreeg zelfs een fraaie sjerp omgehangen waarop zijn eretitel staat afgedrukt.

Ook gehuldigd werd Rike Milse. De Duitse is de wedstrijdgroom van Zenith SFN. Nadat de ruiters in Caen al waren beloond met een duur horloge, kreeg ook zij zaterdag een luxe polsklokje overhandigd.

Nog zes paarden SFN
In Weerselo presenteerde het Sportpaardenfonds zaterdag behalve Zenith SFN ook de overige zes paarden van de organisatie:
- Aquila SFN (v. Ovodius x Lauriston), vosruin 2005. Ruiter Wout-Jan van der Schans.
- Barista SFN (v. Harvey VDL x Emilion keur), bruine merrie 2006. Sjaak Sleiderink.
- Bengel SFN (v. Jupilot x Hors la Loi II keur), vosmerrie 2006. Chantal Regter.
- Chuck Blue SFN (v. Mr. Blue keur x Garmisch, bruine ruin 2007. Ruben Romp.
- Diablo SFN (v. Tangelo van de Zuuthoeve), donkere vosruin 2008. Nathalie van der Mei.
- Eloma’s Blue SFN (v. Mr. Blue keur x Tygo), schimmelhengst 2009. Wout Jan van der Schans.

ZIE OOK ONS FOTOALBUM

Meer Springen

BUSTO ARSIZIO – Nina Stegeman maakte vrijdag in het Italiaanse Busto Arsizio haar debuut in het nationale kwartet bij de children en dat leverde... (01-05-2026)
DEURNE – Ook vorig jaar waren ze al eerste en tweede bij het NK springen. Dit keer waren de rollen omgedraaid en ging Michael Greeve er met de zege... (26-04-2026)
DEURNE – Nog volop verwikkeld in de strijd om prolongatie van zijn nationale titel springen bij de senioren was Willem  Greve zaterdag niet te... (25-04-2026)
DEURNE – Willem Greve bleef vrijdag met beide paarden foutloos op de tweede dag van het NK springen voor senioren. (24-04-2026)
DEURNE – Op de eerste dag van het NK springen bij de senioren zit drievoudig en regerend kampioen Willem Greve na de eerste dag op het vinkentouw.... (23-04-2026)
DEURNE - Het beste resultaat van een regionale deelnemer bij het NK springen kwam donderdag van Thijmen Vos. Op het eerste onderdeel voor de young... (23-04-2026)
Willem Greve met Party in de Hus tijdens de Grote Prijs van afgelopen zondag in Albergen.
DEURNE - Willem Greve verdedigt dit weekend in  Deurne zijn nationale titel bij de springruiters. De laatste drie keer dat hij deelnam won de ruiter... (22-04-2026)
SAASVELD – De vosmerrie Tadessa (v. Tattoo H&DB TN x Poker de Mariposa x Quality Time TN) maakte maandag de beste indruk tijdens de finale van... (21-04-2026)
TUBBERGEN – De strijd om de René Viscaal Memorial Zodiac Grote Prijs van het concours van PSV Het Twentse Ros Albergen mondde zondag voor veel... (19-04-2026)
TUBBERGEN – Pascalle Lienesch zegevierde vrijdag in de strijd om de Kleine Grote Prijs van het concours van PSV Het Twente Ros met haar zeven jaar... (18-04-2026)
SAASVELD – Bij de finale van het vrij springen in de Ankerhal te Saasveld komen maandag 20 april in totaal 22 drie- en vierjarige paarden aan de... (18-04-2026)
BONHEIDEN – Met vier keer een plek in de top vijf kan Steven Veldhuis terugkijken op een goed geslaagd concours in Bonheiden. Het leverde de ruiter... (16-04-2026)
TUBBERGEN – Rob Scherphof snelde woensdag met zijn negenjarige bruine merrie Miss Montreal (v. Vigo d’Arsouilles) de concurrentie ver vooruit in de... (15-04-2026)
Tijdens het concours hippique Het Twentse Ros in Tubbergen maakt dit jaar een bijzondere voorziening haar debuut: een paardenambulance. Achter dit... (14-04-2026)
Het concours hippische van Het Twentse Ros mag zich in een dusdanig grote belangstelling van ruiters en amazones verheugen dat de startlijsten al... (13-04-2026)
KRONENBERG – Hessel Hoekstra boekte zaterdag met zijn negenjarige bruine hengst VDL Mindset ES (v. Aganix du Seigneur) een prachtige zege in de Grote... (11-04-2026)
Daan Hesselink (25) draait al elf jaar mee Via een zaterdagbaantje kwam hij als 14-jarige terecht op het Concours Hippique Het Twentse Ros. Nu, op... (11-04-2026)
FORT WORTH – Willem Greve is niet van start gegaan in de tweede ronde van de finalestrijd om de Worldcup springen in Forth Worth Texas. Na het... (11-04-2026)
Samen met voorzitter Jos Brinkman en Willem Schepers uit Roden vormt Jeroen van der Kolk het trio parcoursbouwers tijdens het concours van Het... (10-04-2026)
BONHEIDEN – Gert-Jan Bruggink reed donderdag prima in het voorste gelid mee in de rubriek over 1,40 meter op tijd tijdens het CSI2* Jumping Bonheiden... (10-04-2026)