ESTELLE SLINGERLAND STRANDT IN ZICHT VAN DE HAVEN

Logan Fiechter derde in GP ponyruiters

Logan Fiechter in actie in het basisparcours van de Grote Prijs. Foto © Ashley Claus/Claus Close Up

WIERDEN – Op een dag dat liefst vier keer een Grote Prijs werd uitgedeeld en de zon de overvloedige stortregens van donderdag deed vergeten leken de ponyruiters van TeamNL de prestatie van young rider Hessel Hoekstra te gaan overtreffen.
 

Drie van hen kregen in de barrage van de strijd om de Groenoord Grote Prijs te maken met evenveel buitenlandse concurrenten. Estelle Slingerland leek met haar al zeventienjarige vosruin Highdream N (v. Highway N) op weg naar de zege, maar strandde in het zicht van de haven. Op de laatste hindernis viel een balk en daardoor moest ze het als veruit snelste tellen met de vierde plaats. Bondscoach Edwin Hoogenraat nam haar wel op in zijn team voor de landenwedsrijd van zondag.

Ze is dan de teamgenoot van onder anderen Logan Fiechter en Siebe Leemans, die dit keer derde en zesde werden. Fiechter reed met de tienjarige bruine ruin Minerva for Play (v. For Next Generation), Leemans zadelde de twaalfjarige schimmelruin Voodstock de l’Astree (v. Quinola du Park). De Belgische Laure Tijskens won met Navayo.
    
Bij de junioren was Wesley de Boer de enige Nederlander in de top tien van de Grote Prijs over 1,40 meter met barrage. De ruiter uit Nieuwleusen werd achtste met zijn achtjarige donkerbruine merrie Sisi (v. Baltic VDL). 

De Ier Max Wachman ging met de overwinning aan de haal met zijn tienjarige bruine merrie Brooklyn de Hus. De Belg Anthony Philippaerts vierde zijn achttiende verjaardag met een fraaie tweede plaats met J’Adore van het Schaeck.

Bij de children was Jersey Kuijpers de enige Nederlandse kandidaat voor een topklassering in de Plegt-Vos Grote Prijs over 1,30 met barrage. Ze eindigde als twaalfde met haar veertienjarige vosmerrie JK Horsetrucks Hopefull (v. Mr. Blue). De Belg Seppe Wouters mocht zich met Porthos Maestro Wh Z als winnaar laten huldigen.

Zege Siebe Leemans
Siebe Leemans tekende voor een zege in de Small Tour voor pony’s over 1,25 meter om de Wendy Timmers en Tijl van Genugten Sporthorses Prijs. Leemans zadelde de achtjarige bruine ruin Norego van de Friloo (v. For Pleasure). Renske van Middendorp legde met de twaalfjarige bruine merrie Elegance (v. Harley) beslag op de achtste positie. 

Jersey Kuipers boekte een tweede positie bij de children die in de in alle vroegte verreden eerste rubriek van de vrijdag voor de Small Tour over 1,25 meter sprongen. In de strijd om de Stal Orange Clover Prijs hoefde ze met de tienjarige bruine merrie Alice du Wonderland JKH Z alleen de Spanjaard Carlos Garcia Sanchez met Conquistadora voorrang te verlenen. Daan Adams eindigde met  
de negenjarige bruine merrie Ginette van de Kempenhoeve (v. Non Stop) als zevende.

Meer Springen

MÜNSTER – Nog nooit in de rijke historie van het CSI in Münster won een Nederlander het Championat  van die stad. Tot Gerben Morsink de ban brak. Met... (12-01-2026)
BASEL - Kim Emmen schreef dit weekend in Basel geschiedenis. Met haar machtige schimmelruin Imagine NOP werd ze vrijdagavond voor het eerst winnaar... (12-01-2026)
GRONINGEN - Steven Veldhuis en Annelies Vorsselmans eindigden zaterdag keurig als tweede en derde in de strijd om de Grote Prijs van het IICH... (11-01-2026)
GEESTEREN (G) – De veertienjarige bruine hengst Highway TN (v. Eldorado van de Zeshoek) is voor de rest van dit jaar verhuurd aan de Amerikaanse... (10-01-2026)
GRONINGEN – Mart IJland boekte donderdag een fraaie zege in de eerste kwalificatie voor de Grote Prijs van het IICH Groningen. Met zijn elfjarige... (09-01-2026)
MARIENHEEM – Het duo Veldhuis liet zich tijdens de Sallandse Ruiterdagen weer eens van zijn beste kant zien. Vader Steven en zoon  Stef bezetten... (07-01-2026)
WIERDEN – Cindy Kosse vertolkte de absolute hoofdrol tijdens het Kerstindoor in Wierden. In manege De Vossenbos eiste de talentvolle amazone in de... (05-01-2026)
GRONINGEN – Jesse Berkers en Joanne Wes sloten zaterdag de nationale versie van het indoor concours hippique in Groningen af met prima prestaties.... (04-01-2026)
MECHELEN – Met een vijfde plaats in de zevende wedstrijd van de reeks heroverde Willem Greve maandag in Mechelen de koppositie op de ranglijst van de... (31-12-2025)
LONDON – Hessel Hoekstra presteerde zaterdag en zondag prima tijdens het CSI5* in Londen. Zowel met zijn elfjarige Holsteiner tophengst Comthago VDL... (21-12-2025)
WIERDEN – Pim Mulder kende zaterdagavond geen genade met de concurrentie in de afsluitende Grote Prijs van  de zevende editie van de Roelofsen Horse... (21-12-2025)
WIERDEN – De toprubriek van Winter Jumping Wierden over 1,35 meter met twee fasen eindigde vrijdag in een dubbele triomf voor zoon Stef en vader... (20-12-2025)
WIERDEN – Jordy Wilken bleek woensdag de sterkste in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen tijdens Winter Jumping Wierden. In manege De Vossenbos... (18-12-2025)
POZNAN – Hessel Hoekstra maakte zondag een prima indruk in de strijd om de Grote Prijs tijdens de Cavaliada Tour in het Poolse Poznan over 1,50 meter... (10-12-2025)
A CORUÑA – Willem Greve blijft schitteren op absoluut topniveau. Zondag zegevierde hij met zijn topmerrie Pretty Woman van ’t Paradijs (v. Vigo d’... (07-12-2025)
SAASVELD – Het scenario kon niet beter zijn. Een voorzitter die zich de hele week de benen uit het lijf loopt en toch nog even de tijd vindt om op... (07-12-2025)
SAASVELD – Noëlle Klokman stal vrijdagavond de show tijdens de Grote Prijs van de Twentse Ruiterdagen in  Saasveld. In de barrage van de wedstrijd... (06-12-2025)
SAASVELD – Eric ten Cate was woensdag in de Ankerhal van Saasveld na een spannend verlopen wedstrijd met twee fasen de lachende winnaar na de rubriek... (03-12-2025)
VRAGENDER – Met onder het zadel onder meer een van zijn recente troeven Sir Minka Z presenteerde Willem Greve zich afgelopen weekend uitstekend... (03-12-2025)
VRAGENDER – Beide zeges in de finales van de GMB Jonge Paarden Competitie in Vragender werden afgelopen weekend en prooi voor Twentse combinaties. (03-12-2025)