NIEUWE STALRUITER BWG STABLES EERSTE EN TWEEDE IN GROTE PRIJS ALMELO

Lennard de Boer vindt snel zijn draai

ALMELO – Lennard de Boer heeft niet veel tijd nodig gehad om zijn draai te vinden als stalruiter van de BWG Stables van de broers Schröder.

adat de opvolger van Sjaak Sleiderink eerder al de wedstrijd over 1,40 meter tijdens Hippisch Geesteren op zijn naam schreef, ontpopte de 25-jarige ruiter uit het Drentse De Wijk zich zaterdag als de grote man van de Grote Prijs van Almelo tijdens de Almelose Ruiterdagen.

In de finale van de klasse Z en ZZ nam Lennard de Boer met Ferrero (v. Singapore) en Foudre F (Namelus R) de eerste én de tweede plaats voor zijn rekening in een barrage tegen vier concurrenten.

Met Ferrero (bovenste foto) mocht hij het bal openen en dat deed hij dusdanig snel en nauwkeurig dat zijn tegenstanders stuk voor stuk vergeefs probeerden hem van zijn voetstuk te stoten. Als slotruiter met Foudre F stelde Lennard de Boer (ook op middelste foto) vervolgens kundig ook de tweede plek veilig.

“Zelf had ik hier niet eerder gereden omdat ik altijd meer richting Drenthe georiënteerd was”, liet De Boer na afloop weten. “Maar ik was wel eens wezen kijken en wist dat dit altijd een mooie wedstrijd is. Dit keer heb ik een mooi koppel paarden opgegeven en vandaag liep alles natuurlijk schitterend voor mij.”

Nieuwe dimensie
Met paarden, die eigendom zijn van de broers Schröders of daar van andere eigenaren op stal staan kan Lennard de Boer een nieuwe dimensie aan zijn loopbaan geven. “De stap heb ik ook gezet om extra te leren van mensen die in Nederland en zelfs in de wereld tot de top behoren”, licht de nuchtere De Boer toe.

“Het is goed voor mijn ontwikkeling en mijn carrière om zo verder te komen. En in die paar weken dat ik er nu ben, heb ik al wel het idee gekregen dat ik daar op de goede plek ben. Ik hoop dat ik daar steeds een stapje hoger kom met de talentvolle paarden die we hebben, want ik wil wel graag zo ver mogelijk komen in de sport. Maar om aan de top te komen, moet je ook gewoon wat geluk hebben. Bij de meeste stallen worden de beste paarden immers een keer verkocht, er zijn er weinig waar dat niet gebeurt. In Tubbergen krijg ik in elk geval van alles en iedereen wat mee, dat is super.”

Behalve Lennard de Boer ging alleen Rob Scherphof met Eclipse (v. Carambole, op onderste foto) foutloos rond in de barrage. De Vriezenvener kon prima leven met zijn derde plaats. Hij verwees Bas Theeuwes met Dopharma’s Carly, Aafke Timmermans met Dopharma’s Godfather en Eric ten Cate met ECW Blue Sky naar de vierde tot en met zesde positie.

STARTLIJSTEN EN UITSLAGEN

Meer Springen

»
DENEKAMP – Dafne Helthuis schreef vrijdag tijdens Euregio Indoor Denekamp het masterspringen op haar naam. Met haar elfjarige vosmerrie Joanna bleef... (27-10-2025)
»
LEEUWARDEN – Willem Greve kan ook dit Jaar terugkijken op een prima optreden tijdens het CSI3* Indoor Friesland. De nationaal kampioen uit Markelo... (26-10-2025)
»
DENEKAMP – Stijn Roelink was dinsdag de baas in de hoogste rubrieken van Euregio Indoor Denekamp. De Lattropper won met respectievelijk Diamond en... (23-10-2025)
»
DENEKAMP – Joël Lustenberger schreef zaterdag tijdens de GMB Wintercompetitie de rubriek voor vijf- en zesjarige paarden over twee fasen op zijn naam... (21-10-2025)
»
HELLENDOORN – Claudia Morsink tekende zaterdag voor de enige Twentse zege in de eerste wedstrijd van de Roelofsen Horse Trucks Winter Classics van... (19-10-2025)
»
OLIVA – Willem Greve schreef zondag de Grote Prijs van de Mediterranean Equestrian Tour in  het Spaanse Oliva over 1,50 meter op zijn naam. (12-10-2025)
»
LUTTENBERG – Edwin Oosterbroek is geen ruiter die geregeld als winnaar voor de prijsuitreiking wordt opgeroepen. Tijdens het indoor Haverspringen in... (07-10-2025)
»
GORLA MINORE – Mart IJland en Jasmin Seppälä-Geerink deden afgelopen weekend beiden een forse greep in de prijzenpot tijdens het CSI in het... (07-10-2025)
»
Hessel Hoekstra boekte prima resultaten in de eerste week van de Mediterranean Equestrian Tour in het Spaanse Oliva. Hij sloot die zondag af met een... (06-10-2025)
»
SAASVELD – Het kon vrijdag niet op voor Steven Veldhuis tijdens Jumping Indoor Saasveld. De Haaksbergenaar regeerde als een vorst en zegevierde in de... (03-10-2025)
»
SAASVELD – Stef Veldhuis was woensdag de absolute uitblinker op de eerste dag van Jumping Indoor Saasveld. De jonge Haaksbergenaar zegevierde over 1,... (02-10-2025)
»
SAASVELD - De herfst is in aantocht en dat betekent dat de springruiters zich weer verplaatsen naar binnen. De eerst wedstrijd in deze regio is... (25-09-2025)
»
RIESENBECK – Annelies Vorsselmans reisde zondag met een fijn gevoel terug naar Weerselo na haar optreden tijdens het CSI5* in het Duitse Riesenbeck.... (15-09-2025)
»
KRONENBERG – Willem Greve deed van zich spreken tijdens het CSI2* De Peelbergen in Kronenberg. De nationaal kampioen boekte onder meer een zege in de... (14-09-2025)
»
TUBBERGEN – In zijn woning in Tubbergen is deze week Bernard Schröder op 91-jarige leeftijd overleden. De vader van de broers Ben, Wim en Gerco... (12-09-2025)
»
RIJSSEN – Eric ten Cate ging dinsdag net als een jaar eerder aan de haal met de zege in de finale van de TCN Jumping Tour. De ruiter uit Geesteren... (09-09-2025)
»
DEURNE – Mart IJland grossierde afgelopen weekend in prijzen tijdens de Summer Tour en de finales voor Young Horses op het Equestrian Estate in... (08-09-2025)
»
LANGEVEEN – Van de steeds zeldzamer wordende concoursen op graspistes is dat van de Molenruiters in Langeveen een fraai overgebleven pareltje. Dat... (07-09-2025)
»
LANGEVEEN – Er gaat bijna geen concours voorbij waar hij aanwezig is, of Hessel Hoekstra slaagt er wel in minimaal één rubriek winnend af te sluiten... (06-09-2025)
»
BRUSSEL – Gerben Morsink kijkt met gemengde gevoelens terug op het afgelopen weekend, waarin hij deelnam aan de Stephex Masters in Brussel. Tegenover... (02-09-2025)