STALRUITER BWG STABLES RIJDT ULTRASCHERPE FINALERIT INDOOR SALLAND MET DENTO

Lennard de Boer superieur in GP

MARIËNHEEM – In de barrage van de Roelofsen Horse Trucks Grote Prijs van Salland slaagde Lennard de Boer er als enige in onder de grens van 35 seconden te duiken. Met Zento-telg Dento reed de stalruiter van de BWG Stables een ultrascherpe finalerit, waarmee hij Hessel Hoekstra naar plaats twee verwees. Elike Morsink sloot aan op de derde plek.

Twaalf combinaties overbrugden foutloos de basisomloop, met daarin bouwwerken van Jos Brinkman. In het slotstuk zette Elike Morsink met de door haar familie gefokte Dakina II (v. Indoctro) de tijd als derde starter op scherp in 35,29 seconden. Verderop in de proef reed Hessel Hoekstra met Boss-merrie Famke geen meter teveel en klokte met zijn aanvallende rit 35,03. Met de tienjarige Zento ging Lennard de Boer als een na laatste starter rap van start met kort gereden bochten van hindernis een naar twee en naar de dubbel. Met een galopsprong minder in de laatste lijn stelde De Boer in 34,07 de zege, 1000 euro en een startplaats voor Jumping Zwolle veilig. "Absoluut een mooie overwinning", lacht de winnaar. "Het was hier in Salland drie dagen goed rijden. Het is nu de eerste keer dat het een nationale wedstrijd is, maar wat mij betreft heeft het concours niet ingeleverd op internationale allure."

Knappe poging
Een knappe poging om de tijd te verbeteren kwam van Fabiënne Roelofsen, tevens betrokken bij de organisatie van Nationaal Indoor Salland. Met de pas zevenjarige Canto Bruno (v. Canto Blanco) klokte de amazone 35,53. De familie Morsink was in deze Grote Prijs goed vertegenwoordigd. Veronique reed met Entrepreneur (v. Clinton) naar plaats vijf in 35,62 seconde. De posities zeven tot en met tien waren voor achtereenvolgens Henri Stegeman met Endeavour, Ellen Zwijnenberg met Boncetto, Conor Drain met Condavel en Tom Brinkman met Ela K.

Henri Stegeman zegevierde zaterdag, ook met Endeavour, in de klasse ZZ. De ruiter uit Haarle troefde Alexander Chilty met Esprit de Pomme, Alex Gill met Falanita, Pim Mulder met BCO Milton Z en Ellen Zwijnenberg met Boncetto af.

Wendy Ligtenberg en Ellen Zwijnenberg
Wendy Ligtenberg g(rechts) reep zondag de zege in de klasse Z met haar onverwoestbare Radorette VDD. Rianne Nalis volgde op ruim een seconde als tweede met Super Mario en werd gevolgd door Ellen Zwijnenberg met Funny Girl, Pim Mulder met Gondola en Jan Diepman met Honora.
Zaterdag was Pim Mulder met BCO Furioso Z de snelste in de klasse Z en bezetten Linda Klaassen met Fayenthe en Mareille van Geel met Girl Scout. Gerrit Veenstra bleef op vrijdag met Loridon van T & L nog Wendy Ligtenberg met Radorette voor. Toen was de derde plek voor Alexander Chilty op Esprit de Pomme.

Wybe Scholten bleek zondag met Boeve’s Corneth niuet te kloppen in de klasse M. Johan Marsman met El Passa M en Alex Gill met Hilbrand R volgden hem met afstand. Vrijdag heerste Jan Diepman met Honorissa in deze klasse. Frank Buitenhuis gaf met Ivory 1,14 seconde toe en verwees Elin Moen met klein verschil nar de derde stek.

Ellen Zwijnenberg was zaterdag met Indiana een klasse apart in de klasse L. Jacqueline Bloemberg met Tanessa en Jeroen Broek met Hall volgden op forse afstand als nummers twee en drie. Vrijdag eiste Renate Beuving met Horsinaa de overwinning op. Joanne Kral met Eminko werd tweede, Lisa Broekert met I am Elrite derde.

Martijn Blankvoort was zaterdag met Fly Over Oil HG goed voor 80,5 stijlpunten in de klasse B en bleef daarmee Nick Nanning met Belrose (80) net voor. Babet van Rijdt finishte als derde (78).

VOLLEDIGE UITSLAG

Foto Lennard de Boer met Dento © www.fototrailer.nl

Meer Springen

»
HAGEN – Annelies Vorsselmans legde zondag beslag op een fraaie tweede plaats in de strijd om de Grote Prijs van het toernooi Horses & Dreams... (28-04-2025)
»
DEURNE – Willem Greve hield op de laatste dag van het NK springen in Deurne zijn hoofd koel. De titelverdediger en koploper na twee onderdelen was... (27-04-2025)
»
DEURNE - Meike Zwartjens veroverde zondag brons in het NK voor young riders. De amazone uit Raalte had voldoende aan een vijfde plaats op de slotdag... (27-04-2025)
»
DEURNE – Uitgerekend bij de strijd om de nationale springtitel meldde Gert-Jan Bruggink zich vrijdag nadrukkelijk terug aan het front. Met een knappe... (26-04-2025)
»
DEURNE – Met Willem Greve op goudkoers, Hessel Hoekstra op de vierde en Gert-Jan Bruggink op de zevende plaats gaat hippisch Twente met een hoopvol... (25-04-2025)
»
DEURNE – Willem Greve is de strijd om het nationaal kampioenschap springen in Deurne foutloos begonnen. De titelverdediger sloot het eerste onderdeel... (24-04-2025)
»
DEURNE – Willem Greve verdedigt vanaf donderdag in Deurne zijn nationale titel bij de springruiters. Dit keer niet met Grandorado TN NOP, waarmee hij... (23-04-2025)
»
SAASVELD – De Ankerhal in Saasveld is maandagavond 28 april weer het toneel van de jaarlijkse finaleavond vrij springen van de Rijpaarden... (23-04-2025)
»
BUSTO ARSIZIO - Jennifer Munsterhuis kijkt ‘onwijs blij’ terug op haar prestaties tijdens haar twee weken durende verblijf bij het concours in het... (21-04-2025)
»
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra beleefde vrijdag een topdag tijdens het concours van Het Twentse Ros Albergen. In Tubbergen zegevierde hij eerst in de... (18-04-2025)
»
TUBBERGEN – Don Willemsen scoorde donderdag tijdens het concours van Het Twentse Ros Albergen de meeste stijlpunten in de rubriek voor vijfjarige... (18-04-2025)
»
De organisatie van het concours hippique van PSV Het Twente Ros kan ook dit keer weer een beroep doen op de onmisbare medewerking van de scouts van... (16-04-2025)
»
TUBBERGEN – Gerben Morsink bleek dinsdag niet te kloppen in de rubriek over 1,35 meter op de eerste dag van het concours hippique van Het Twentse Ros... (16-04-2025)
»
Peter Olthof is tijdens het concours van Het Twentse Ros een van de ruiters uit de nabije omgeving, die zijn zinnen zet op goede prestaties. Voor de... (15-04-2025)
»
Ze waren alle drie nog maar twee jaar jong, toen ze voor het eerst op een pony werden gezet. Zeven jaar later deden ze stuk voor stuk al ervaring op... (14-04-2025)
»
Jennifer Munsterhuis kende een geslaagd weekend bij het CSI1* in het Italaanse Busto Arsizio. Met haar negenjarige vosmerrie Pebble Beach (v. Arezzo... (13-04-2025)
»
Het nieuws dat Jumping Schröder pogingen onderneemt in Twente een concours hippique op topniveau te behouden, is bij liefhebbers van de paardensport ... (13-04-2025)
»
Alweer vijf jaar is Hessel Hoekstra de topruiter van Stal Wiefferink in Wierden. Een samenwerking die al resulteerde in mooie successen. Tijdens het... (12-04-2025)
»
Het succes van haar paard Imagine met Kim Emmen in 2024 galmt voor Conny Viscaal ook het jaar erop nog behoorlijk na. In Den Bosch werd de door haar... (11-04-2025)
»
KRONENBERG - Hessel Hoekstra is het CSI2* De Peelbergen in Kronenberg goed begonnen. De ruiter van Stal Wiefferink legde in de eerste kwalificatie... (10-04-2025)