Late inschrijver klopt hele veld

SAASVELD - Jarno Hesselink besloot pas woensdagmiddag in te schrijven voor de klasse M tijdens Indoor Saasveld. 's Avonds gaf hij de complete concurrentie in de Ankerhal het nakijken. Op het lastige parcours, best aan de maat en ook nog eens voorzien van een krappe maximaal toegestane tijd, stuurde Hesselink zijn Zorienta naar een winnende barragetijd van 37,68 seconde. De ruiter uit Geesteren passeerde daarmee Lisa Jansen (foto) die met Coco Chanel lang aan de leiding stond (38,97). 

Jarno Hesselink kon er wel om lachen. "Ik wist tot gisteren niet of ik er aan toekwam hier mee te doen. Toevallig was ik vanmiddag vrij en toen zag ik dat er vanavond in de M gereden werd. Ik heb er een belletje aan gewaagd en ik bleek nog mee te kunnen doen. Zorienta had net als zijn ruiter geen moeite met de late beslissing. "Hij is een Hold Up Premier en die lopen graag met een wat langere hals", legde Hesselink uit. "Maar hij kijkt wel goed uit, dat scheelt weer."

Uitkijken deed ook Lisa Jansen. Althans in haar tweede barrage, want in haar eerste extra omloop met Burberry had ze zich nog in de volgorde van de hindernissen vergist. "Desondanks  won ik nog een prijs ook", gniffelde ze na afloop. "Dat zou eigenlijk niet mogen."

Maar met Coco Chanel bleef ze alert tot en met het laatste obstakel en daarom mocht ze net als Jarno Hesselink een eerste prijs afhalen, omdat de eindklassering in twee groepen werd opgespitst. "Eigenlijk hoefde je niet eens zo hard te rijden", verklaarde de Nijverdalse haar succes, "zo lang je er maar voor zorgde dat je niet veel tempo verloor."

Judith Vetker met Blue Lagoon en Hendrika Beunk-Bakker met A'lapaz kregen de tweede prijzen uitgereikt, Yo-Ann Kuipers met H.o.k's Nijinski en opnieuw Judith Vetker - dit keer met Cassidy - bezetten de derde plaatsen.

Meer Springen

SAASVELD – De vosmerrie Tadessa (v. Tattoo H&DB TN x Poker de Mariposa x Quality Time TN) maakte maandag de beste indruk tijdens de finale van... (21-04-2026)
TUBBERGEN – De strijd om de René Viscaal Memorial Zodiac Grote Prijs van het concours van PSV Het Twentse Ros Albergen mondde zondag voor veel... (19-04-2026)
TUBBERGEN – Pascalle Lienesch zegevierde vrijdag in de strijd om de Kleine Grote Prijs van het concours van PSV Het Twente Ros met haar zeven jaar... (18-04-2026)
SAASVELD – Bij de finale van het vrij springen in de Ankerhal te Saasveld komen maandag 20 april in totaal 22 drie- en vierjarige paarden aan de... (18-04-2026)
BONHEIDEN – Met vier keer een plek in de top vijf kan Steven Veldhuis terugkijken op een goed geslaagd concours in Bonheiden. Het leverde de ruiter... (16-04-2026)
TUBBERGEN – Rob Scherphof snelde woensdag met zijn negenjarige bruine merrie Miss Montreal (v. Vigo d’Arsouilles) de concurrentie ver vooruit in de... (15-04-2026)
Tijdens het concours hippique Het Twentse Ros in Tubbergen maakt dit jaar een bijzondere voorziening haar debuut: een paardenambulance. Achter dit... (14-04-2026)
Het concours hippische van Het Twentse Ros mag zich in een dusdanig grote belangstelling van ruiters en amazones verheugen dat de startlijsten al... (13-04-2026)
KRONENBERG – Hessel Hoekstra boekte zaterdag met zijn negenjarige bruine hengst VDL Mindset ES (v. Aganix du Seigneur) een prachtige zege in de Grote... (11-04-2026)
Daan Hesselink (25) draait al elf jaar mee Via een zaterdagbaantje kwam hij als 14-jarige terecht op het Concours Hippique Het Twentse Ros. Nu, op... (11-04-2026)
FORT WORTH – Willem Greve is niet van start gegaan in de tweede ronde van de finalestrijd om de Worldcup springen in Forth Worth Texas. Na het... (11-04-2026)
Samen met voorzitter Jos Brinkman en Willem Schepers uit Roden vormt Jeroen van der Kolk het trio parcoursbouwers tijdens het concours van Het... (10-04-2026)
BONHEIDEN – Gert-Jan Bruggink reed donderdag prima in het voorste gelid mee in de rubriek over 1,40 meter op tijd tijdens het CSI2* Jumping Bonheiden... (10-04-2026)
FORT WORTH – Willem Greve kende donderdagavond in de Dickies Arena in het Amerikaanse Fort Worth (Texas) als tweede starter in het eerste onderdeel... (09-04-2026)
HAAKSBERGEN – Wesley Mulder en Joanne Wes maakten woensdag de dienst uit in de toprubrieken van de eerste editie van het Sectolin Springen van 2026.... (09-04-2026)
Bart Haselbekke kijkt verlangend uit naar het concours van het Albergse Twentse Ros bij de BWG Stables in Tubbergen. De Wierdenaar beschouwt het... (09-04-2026)
Lars Schröder is een van de deelnemers, die het concours van Het Twentse Ros uit Albergen als een heuse thuiswedstrijd mag beschouwen. Al is het nog... (08-04-2026)
Mart IJland presteerde ook afgelopen week weer goed tijdens de Toscana Tour in Arezzo. In de Italiaanse plaats reed de ruiter uit Hengelo onder meer... (08-04-2026)
Voorzitter Jos Brinkman kijkt verwachtingsvol uit naar een nieuwe editie van het jaarlijkse concours van PSV Het Twentse Ros Albergen. Van woensdag... (07-04-2026)
RIJSSEN – Eric ten Cate lachte vrijdag het laatste tijdens de drie dagen durende eerste editie van TCN Jumping in Rijssen van dit jaar. (04-04-2026)