IN EERSTE WEDSTRIJD TWENTSE GRASCOMPETITIE IN BENTELO

Lars Schröder afgetekend de sterkste

Lars Schroder met EIC Ambiance du Seigneur.

BENTELO – Lars Schröder was zaterdag afgetekend de sterkste in de toprubriek over 1,30/1,35 meter tijdens de eerste wedstrijd voor de Twentse grascompetitie 2025. Met zijn elfjarige vosruin EIC Ambiance du Seigneur (v. Aganix du Seigneur) zette hij de complete concurrentie op behoorlijke achterstand.

“Het is fantastisch om op gras te rijden”, vond Lars Schröder na zijn succesvolle optreden. “Dat heeft wel wat en is echt mooi. Het concours was in Bentelo ook super goed voor elkaar. Ambiance heb ik al een tijdje en ik ben enorm blij met hem. Hij heeft veel vermogen en kan overal overheen. Ik hoef nooit bang te zijn dat het niet lukt, dat is een fijn gevoel. Hij is een van mijn toppers. Ik heb sowieso aardig materiaal tot mijn beschikking, dat helpt natuurlijk wel.”

Dubbel gevoel
Het recente vertrek bij de stal van  Peter Olthof en de daarmee gepaard gaande terugkeer naar de BWG Stables geeft hem een dubbel gevoel. “Van de ene kant is het gewoon heel jammer dat ik bij Peter weg ben. Het was er altijd super gezellig en we hadden een topteam. Daar staat tegenover dat ik, nu ik weer in Tubbergen ben, wel een mooie kans krijg nog verder te komen.”
Dinsdagavond is Lars Schröder met EIC Ambiance Seigneur te bewonderen tijdens het Masterspringen in Diepenheim.

Rick Plegt ontpopte zich op het terrein van De Hagmolenruiters in Bentelo tot ‘best of the rest’ met Indendo. Achter hem bleven alleen Britt Wiefferink met Leomar en Hans van der Kolk met Exclusive eveneens foutloos. Anne-Lotte Tijhuis was de snelste vierfouter met Nemmadi TI.

Zeges medeorganisatoren
Medeorganisatoren Stijn Roelink en Eva Geers wonnen beiden een rubriek. Roelink eiste met Odessa de zege op over 1,20 meter, voor Lars Schröder met El Chacca PS en Joost Luttikhuis met Outlow.
Eva Geers zegevierde in een van de twee rubrieken over 1,10 meter met Pandor Fortuna. De winst in de andere proef was voor de al maanden niet geklopte Lisa Schröder met haar topper Mama Mia Picobello. Lisanne Kutterik-Kamphuis met Fadorette en Anne-Lotte Tijhuis konden als nummers twee en drie niet anders dan haar heerschappijn respecteren.

Over 1,00 meter scoorde Joost Luttikhuis in het eerste parcours  met Rodeo 72 stijlpunten. Dat was voldoende voor de overwinning. In de tweede omloop had Joyce Jansen Smit er met Nio Veni Vidi Vici 82,5 nodig om zich winnares te mogen noemen. Jesse Seiger met Pacman (82) en Lisa Schroder met Kerina (81) bleven daar nauwelijks bij achter.

Meer Springen

SAASVELD – Het springen in de Ankerhal van Saasveld leverde woensdag in de hoogste klassen fraaie zeges op voor Conor Drain met Drake Z over 1,35... (05-02-2026)
AMBT DELDEN – Edwin Oosterbroek sloeg een dubbelslag tijdens Indoor Ambt Delden. De 61-jarige Dinkelruiter zegevierde woensdag op superieure wijze in... (01-02-2026)
AMBT DELDEN – Noëlle Klokman had vrijdag het laatste woord in de strijd om de Grote Prijs van Indoor Ambt Delden. De amazone uit Barchem klopte in de... (31-01-2026)
AMSTERDAM – De Fransman  Julien Epaillard won drie jaar geleden met Donatello d’Auge de Amsterdamse omloop van de Wereldbeker wonnen. Aan dat succes... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Frank Schuttert won zaterdag met een zinderende barragerit zijn tweede Grote Prijs van Amsterdam. In 2013 pakte een nog piepjonge Frank... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Willem Greve boekte zaterdag in der Amsterdamse RAI een prachtige overwinning. Met zijn vijftien jaar oude bruine hengst Grandorado TN... (24-01-2026)
SAASVELD – Hessel Hoekstra was vrijdag de baas in de strijd om de Grote Prijs van het concours van St. Hubertus. In de hoofdrubriek bleek de ruiter... (17-01-2026)
MÜNSTER – Nog nooit in de rijke historie van het CSI in Münster won een Nederlander het Championat  van die stad. Tot Gerben Morsink de ban brak. Met... (12-01-2026)
BASEL - Kim Emmen schreef dit weekend in Basel geschiedenis. Met haar machtige schimmelruin Imagine NOP werd ze vrijdagavond voor het eerst winnaar... (12-01-2026)
GRONINGEN - Steven Veldhuis en Annelies Vorsselmans eindigden zaterdag keurig als tweede en derde in de strijd om de Grote Prijs van het IICH... (11-01-2026)
GEESTEREN (G) – De veertienjarige bruine hengst Highway TN (v. Eldorado van de Zeshoek) is voor de rest van dit jaar verhuurd aan de Amerikaanse... (10-01-2026)
GRONINGEN – Mart IJland boekte donderdag een fraaie zege in de eerste kwalificatie voor de Grote Prijs van het IICH Groningen. Met zijn elfjarige... (09-01-2026)
MARIENHEEM – Het duo Veldhuis liet zich tijdens de Sallandse Ruiterdagen weer eens van zijn beste kant zien. Vader Steven en zoon  Stef bezetten... (07-01-2026)
WIERDEN – Cindy Kosse vertolkte de absolute hoofdrol tijdens het Kerstindoor in Wierden. In manege De Vossenbos eiste de talentvolle amazone in de... (05-01-2026)
GRONINGEN – Jesse Berkers en Joanne Wes sloten zaterdag de nationale versie van het indoor concours hippique in Groningen af met prima prestaties.... (04-01-2026)
MECHELEN – Met een vijfde plaats in de zevende wedstrijd van de reeks heroverde Willem Greve maandag in Mechelen de koppositie op de ranglijst van de... (31-12-2025)
LONDON – Hessel Hoekstra presteerde zaterdag en zondag prima tijdens het CSI5* in Londen. Zowel met zijn elfjarige Holsteiner tophengst Comthago VDL... (21-12-2025)
WIERDEN – Pim Mulder kende zaterdagavond geen genade met de concurrentie in de afsluitende Grote Prijs van  de zevende editie van de Roelofsen Horse... (21-12-2025)
WIERDEN – De toprubriek van Winter Jumping Wierden over 1,35 meter met twee fasen eindigde vrijdag in een dubbele triomf voor zoon Stef en vader... (20-12-2025)
WIERDEN – Jordy Wilken bleek woensdag de sterkste in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen tijdens Winter Jumping Wierden. In manege De Vossenbos... (18-12-2025)