Kort geding volgende week

TUBBERGEN - Volgens hippisch jurist mr, Schelstraete uit Tilburg zal het kort geding, dat het voor Gerco Schröder weer mogelijk moet maken met de paarden van Stal Eurocommerce in wedstrijden uit te komen, volgende week dienen bij de voorzieningenrechter in Zutphen. "We zijn wel weer in gesprek met de Rabobank, maar het ziet er naar uit dat we er opnieuw niet uit komen. Daarom zullen we de rechter vragen een voorziening te treffen, waardoor de paarden weer met de ruiters op concours kunnen."

Dat kort geding wordt overigens alsnog aangevraagd door Stal Eurocommerce en niet op persoonlijke titel door de ruiter uit Tubbergen. Schelstraete: "De eigenaar van de paarden heeft dezelfde belangen als Gerco. Het gaat erom dat de paarden weer wedstrijden moeten kunnen springen."

De bank legde beslag op 21 paarden van zijn failliete sponsor Eurocommerce en weigert de paspoorten voor de wedstrijden beschikbaar te stellen. Daardoor mist de tweevoudig winnaar van Olympisch zilver met Eurocommerce London in Londen al ongeveer een maand wedstrijdritme. Schröder zegt dat zijn loopbaan als topruiter daardoor grote schade oploopt. Rabobank kwam tot haar besluit omdat het nog circa 300 miljoen van Eurocommerce te vorderen heeft. Gerco Schröder is in de hele kwestie de partij die tussen wal en schip wordt fijngemalen. Hij kan geen kant op. Omdat hij geen wedstrijden rijdt, maakte hij een vrije val op de wereldranglijst waarop hij na de Spelen van Londen nog een plek in de top tien bezette.

Volgens advocaat Schelstraete pretendeert de Rabobank dat het als schuldeiser van het failliete vastgoedbedrijf Eurocommerce ook recht heeft op vorderingen op de gelijknamige springstal in Lochem, voormalig dochter van het concern. De jurist: "Dat is al een tijd de discussie. Daarover loopt een bodemprocedure, maar die kan wel twee jaar duren. Door allerlei vervelende bijkomstigheden staan de paarden nu al een maand stil. We proberen die situatie te doorbreken, in het belang van de stal, de paarden en de ruiters. Maar het proces verloopt erg moeizaam. Vandaar dat we nu in gesprek zijn met de rechtbank om te kijken of we zo snel mogelijk een eind aan deze ongewenste situatie kunnen maken."

Meer Springen

De strijd om de Ladies Cup werd zaterdag op de eerste dag van de Schröder Masterclass gewonnen door het jongste duo deelnemers. (02-08-2026)
LATTROP – Mayke Leusink maakt snel progressie in de springsport. De laatste weken scoort ze bijna voortdurend mooie klasseringen. (01-08-2026)
Nadat de jeugd vanaf 11.00 uur volop aan haar trekken is gekomen tijdens de Pony Masters is het zaterdagavond vanaf 20.00 uur tijdens de Schröder... (31-07-2026)
GOCH – Gerben Morsink liet afgelopen weekend een voortreffelijke indruk achter tijdens het concours van de Duitse topruiter Holger Hetzel in Goch. (31-07-2026)
LATTROP – Na zijn fraaie winst bij het masterspringen in Diepenheim vorige week bleek Lars Schröder dinsdag ook tijdens Hippisch Lattrop dat het met... (29-07-2026)
Wat begon als een spontaan idee aan de stamtafel van het toenmalige café De Koffer in Tubbergen, groeide uit tot een internationaal hippisch... (27-07-2026)
ERMELO – Willem Greve is zoals verwacht een van de ruiters die Nederland mag vertegenwoordigen bij het komende WK springen in Aken. De drievoudig... (27-07-2026)
HAGEN - In de finale van het EK springen voor young riders moest Thijmen Vos zondag alsnog tevreden zijn met een plaats naast het podium. De... (26-07-2026)
VEENINGEN – Frank Schuttert won zondag de Grote Prijs van CSI2* CH De Wolden. Na een spannende barrage reed de Ommenaar op Gream de scherpe tijd van... (26-07-2026)
VEENINGEN - De 20-jarige Evi Wiefferink uit Wierden won zaterdag het Championnat tijdens CH De Wolden in Veeningen. Ze hield met Jucatan VDL haar... (25-07-2026)
HAGEN – Thijmen Vos veroverde vrijdag op Cadillac Z de Europese titel springen met de Nederlandse young riders en gaat in het individuele klassement... (24-07-2026)
LATTROP – Op de terreinen van Het Pandoer in Lattrop begint komende zondag de derde editie van de succesvolle Twentse Grascompetitie met voor het... (24-07-2026)
HAGEN – Thijmen Vos ligt na de tweede dag van het EK springen voor young riders in Hagen individueel en als lid van het Nederlandse team op... (23-07-2026)
Cindy Kosse boekte de afgelopen dagen twee keer succes. Ze werd in IJsselmuiden Overijssels kampioene over 1,30 meter in en zegevierde enkele dagen... (23-07-2026)
DIEPENHEIM – Een superieure Lars Schröder schreef dinsdag de zevende editie van het Masterspringen in Diepenheim op zijn naam. Met de twaalfjarige... (22-07-2026)
VEENINGEN – Hessel Hoekstra sloot zondag het CSI2* CH De Wolden in Veeningen af met een derde plaats op de negenjarige bruine hengst VDL Mindset ES... (20-07-2026)
VEENINGEN – Thijmen Vos tekende zaterdag als enige ruiter uit de regio voor een overwinning tijdens het CH De Wolden. Met zijn zestienjarige bruine... (19-07-2026)
VEENINGEN – Jessie Wiefferink reed vrijdag tijdens het CSI1* De Wolden naar de zege in groep 2 van de rubriek over 1,30 meter op tijd. Met haar... (18-07-2026)
DIEPENHEIM – Het terrein van PSV Diepenheim aan de Krommedijk is dinsdag 21 juli het decor van de zevende editie van het Masterspringen in het dorp.... (16-07-2026)
HAAKSBERGEN – Gerben Morsink had zondag met zijn negenjarige donkerbruine merrie Hekina Z (v. Harley VDL x Nabab de Reve) het laatste woord in de... (13-07-2026)