Koopmans te snel voor Ten Cate

ALMELO - Maaike Koopmans griste zaterdagavond de Grote Prijs van Almelo weg voor de neuzen van Eric ten Cate (foto), Pia Brinkman, Lindy Stuivenberg en Tom Brinkman. Goed voor 500 euro, een immense wisselbeker, een staatsiedeken en een hoofdstel. De amazone van Ceres uit Zuidwolde was door de concurrentie niet bij te benen. De verre van trage Ten Cate moest bijna drie seconden toegeven met de door Vera Klumper gefokte Whoops (v. Voltaire), die hij samen met Weerseloër Bart Wolbers in eigendom heeft. De rest volgde op nog grotere afstand.

Eric ten Cate kon prima leven met zijn tweede plek. “Haar paard heeft meer routine, dat is niet te bekijken. Die van mij is elf jaar, maar heeft de ervaring van een zesjarige. Ik ben super tevreden. Volgende week gaan we naar het CSI Twente. Altijd mooi, in het eigen dorp.”

Snelheidsduiveltje
Daar gaat winnares Maaike Koopmans (25) niet naar toe, omdat ze in Zuidwolde een concours heeft van haar eigen vereniging. “Ook een mooi concours”, vindt ze. Koopmans rijdt al vijf jaar rond met haar Soraya (v. Karandasj), een snelheidsduiveltje pur sang, waarmee ze vorig jaar in het Utrechtse Meerlo indoorkampioen van Nederland werd. “Zelfs als ik rustig rijd, is ze nog snel”, weet ze. “Ze geeft alles, ik moet alleen zelf de kop erbij houden. Dat is het belangrijkste. Als ik het zelf maar goed doe, dan lukt het wel.”

Met Soraya had Koopmans zoveel succes, dat het voor de hand had gelegen dat haar troef in andere handen was overgegaan. “Maar het is zo’n fijn paard en ze heeft me zoveel plezier bezorgd. Waarom zou je haar dan verkopen? Bovendien is het een merrie, daar kun je nog mee fokken.”

Een kwestie van kiezen
Van een ereronde mét grote beker kwam het overigens niet. De overhandiging mislukte. “Het was een kwestie van kiezen”, aldus de winnares. “Of die beker laten vallen of zelf vallen. Het leek me beter zelf maar te blijven zitten.”

Anne-Liza Makkinga won eerder op de dag het ZZ-klassiek met Cacharelle. De Ommense had bijna een seconde voorsprong op Julian Kok met Brown-Sugar. Michelle de Goede werd derde met Amazing Black, Kim Bekhuis vierde met Royal Esquido en Yang Hung-Yu vijfde met Magical Jw.

Lindy Stuivenberg
Lindy Stuivenberg duldde weer eens geen oppositie in het jachtspringen van de klasse ZZ. Met Zulanda troefde ze Pim Mulder met Amigo met meer dan een volle tel verschil af. Julian Kok werd dit keer derde met Brown-Sugar. De vierde en vijfde plek waren voor Liza Tiebot met Winchester en Kim Bekhuis met Royal Esquido.

Pim Mulder was zonder discussie de beste ruiter van de klasse Z. Hij won met Sid zowel het klassiek springen als het jachtspringen. Gerben Morsink volgde op het klassieke parcours op slechts zevenhonderdste seconde met Clintino, Tessa Hoeksema pakte de derde plek met Twin Twin. In de jacht bleef Sander Naber met Di Zigeunerin het dichtst in de buurt van Mulder, die met Contador ook nog eens derde werd.

STARTLIJSTEN EN UITSLAGEN

Meer Springen

DEURNE – Ook vorig jaar waren ze al eerste en tweede bij het NK springen. Dit keer waren de rollen omgedraaid en ging Michael Greeve er met de zege... (26-04-2026)
DEURNE – Nog volop verwikkeld in de strijd om prolongatie van zijn nationale titel springen bij de senioren was Willem  Greve zaterdag niet te... (25-04-2026)
DEURNE – Willem Greve bleef vrijdag met beide paarden foutloos op de tweede dag van het NK springen voor senioren. (24-04-2026)
DEURNE – Op de eerste dag van het NK springen bij de senioren zit drievoudig en regerend kampioen Willem Greve na de eerste dag op het vinkentouw.... (23-04-2026)
DEURNE - Het beste resultaat van een regionale deelnemer bij het NK springen kwam donderdag van Thijmen Vos. Op het eerste onderdeel voor de young... (23-04-2026)
Willem Greve met Party in de Hus tijdens de Grote Prijs van afgelopen zondag in Albergen.
DEURNE - Willem Greve verdedigt dit weekend in  Deurne zijn nationale titel bij de springruiters. De laatste drie keer dat hij deelnam won de ruiter... (22-04-2026)
SAASVELD – De vosmerrie Tadessa (v. Tattoo H&DB TN x Poker de Mariposa x Quality Time TN) maakte maandag de beste indruk tijdens de finale van... (21-04-2026)
TUBBERGEN – De strijd om de René Viscaal Memorial Zodiac Grote Prijs van het concours van PSV Het Twentse Ros Albergen mondde zondag voor veel... (19-04-2026)
TUBBERGEN – Pascalle Lienesch zegevierde vrijdag in de strijd om de Kleine Grote Prijs van het concours van PSV Het Twente Ros met haar zeven jaar... (18-04-2026)
SAASVELD – Bij de finale van het vrij springen in de Ankerhal te Saasveld komen maandag 20 april in totaal 22 drie- en vierjarige paarden aan de... (18-04-2026)
BONHEIDEN – Met vier keer een plek in de top vijf kan Steven Veldhuis terugkijken op een goed geslaagd concours in Bonheiden. Het leverde de ruiter... (16-04-2026)
TUBBERGEN – Rob Scherphof snelde woensdag met zijn negenjarige bruine merrie Miss Montreal (v. Vigo d’Arsouilles) de concurrentie ver vooruit in de... (15-04-2026)
Tijdens het concours hippique Het Twentse Ros in Tubbergen maakt dit jaar een bijzondere voorziening haar debuut: een paardenambulance. Achter dit... (14-04-2026)
Het concours hippische van Het Twentse Ros mag zich in een dusdanig grote belangstelling van ruiters en amazones verheugen dat de startlijsten al... (13-04-2026)
KRONENBERG – Hessel Hoekstra boekte zaterdag met zijn negenjarige bruine hengst VDL Mindset ES (v. Aganix du Seigneur) een prachtige zege in de Grote... (11-04-2026)
Daan Hesselink (25) draait al elf jaar mee Via een zaterdagbaantje kwam hij als 14-jarige terecht op het Concours Hippique Het Twentse Ros. Nu, op... (11-04-2026)
FORT WORTH – Willem Greve is niet van start gegaan in de tweede ronde van de finalestrijd om de Worldcup springen in Forth Worth Texas. Na het... (11-04-2026)
Samen met voorzitter Jos Brinkman en Willem Schepers uit Roden vormt Jeroen van der Kolk het trio parcoursbouwers tijdens het concours van Het... (10-04-2026)
BONHEIDEN – Gert-Jan Bruggink reed donderdag prima in het voorste gelid mee in de rubriek over 1,40 meter op tijd tijdens het CSI2* Jumping Bonheiden... (10-04-2026)
FORT WORTH – Willem Greve kende donderdagavond in de Dickies Arena in het Amerikaanse Fort Worth (Texas) als tweede starter in het eerste onderdeel... (09-04-2026)