Koopmans te snel voor Ten Cate

ALMELO - Maaike Koopmans griste zaterdagavond de Grote Prijs van Almelo weg voor de neuzen van Eric ten Cate (foto), Pia Brinkman, Lindy Stuivenberg en Tom Brinkman. Goed voor 500 euro, een immense wisselbeker, een staatsiedeken en een hoofdstel. De amazone van Ceres uit Zuidwolde was door de concurrentie niet bij te benen. De verre van trage Ten Cate moest bijna drie seconden toegeven met de door Vera Klumper gefokte Whoops (v. Voltaire), die hij samen met Weerseloër Bart Wolbers in eigendom heeft. De rest volgde op nog grotere afstand.

Eric ten Cate kon prima leven met zijn tweede plek. “Haar paard heeft meer routine, dat is niet te bekijken. Die van mij is elf jaar, maar heeft de ervaring van een zesjarige. Ik ben super tevreden. Volgende week gaan we naar het CSI Twente. Altijd mooi, in het eigen dorp.”

Snelheidsduiveltje
Daar gaat winnares Maaike Koopmans (25) niet naar toe, omdat ze in Zuidwolde een concours heeft van haar eigen vereniging. “Ook een mooi concours”, vindt ze. Koopmans rijdt al vijf jaar rond met haar Soraya (v. Karandasj), een snelheidsduiveltje pur sang, waarmee ze vorig jaar in het Utrechtse Meerlo indoorkampioen van Nederland werd. “Zelfs als ik rustig rijd, is ze nog snel”, weet ze. “Ze geeft alles, ik moet alleen zelf de kop erbij houden. Dat is het belangrijkste. Als ik het zelf maar goed doe, dan lukt het wel.”

Met Soraya had Koopmans zoveel succes, dat het voor de hand had gelegen dat haar troef in andere handen was overgegaan. “Maar het is zo’n fijn paard en ze heeft me zoveel plezier bezorgd. Waarom zou je haar dan verkopen? Bovendien is het een merrie, daar kun je nog mee fokken.”

Een kwestie van kiezen
Van een ereronde mét grote beker kwam het overigens niet. De overhandiging mislukte. “Het was een kwestie van kiezen”, aldus de winnares. “Of die beker laten vallen of zelf vallen. Het leek me beter zelf maar te blijven zitten.”

Anne-Liza Makkinga won eerder op de dag het ZZ-klassiek met Cacharelle. De Ommense had bijna een seconde voorsprong op Julian Kok met Brown-Sugar. Michelle de Goede werd derde met Amazing Black, Kim Bekhuis vierde met Royal Esquido en Yang Hung-Yu vijfde met Magical Jw.

Lindy Stuivenberg
Lindy Stuivenberg duldde weer eens geen oppositie in het jachtspringen van de klasse ZZ. Met Zulanda troefde ze Pim Mulder met Amigo met meer dan een volle tel verschil af. Julian Kok werd dit keer derde met Brown-Sugar. De vierde en vijfde plek waren voor Liza Tiebot met Winchester en Kim Bekhuis met Royal Esquido.

Pim Mulder was zonder discussie de beste ruiter van de klasse Z. Hij won met Sid zowel het klassiek springen als het jachtspringen. Gerben Morsink volgde op het klassieke parcours op slechts zevenhonderdste seconde met Clintino, Tessa Hoeksema pakte de derde plek met Twin Twin. In de jacht bleef Sander Naber met Di Zigeunerin het dichtst in de buurt van Mulder, die met Contador ook nog eens derde werd.

STARTLIJSTEN EN UITSLAGEN

Meer Springen

Robert Vos tekende zaterdag voor een mooie overwinning in de vijfde week van de Andalucia Sunshine Tour in het Spaanse Vejer de la Frontera. De... (09-03-2026)
HERNING – Hessel Hoekstra voegde zaterdag weer een fraaie zege toe aan zijn toch al uitgebreide erelijst. (08-03-2026)
Willem Greve eindigde afgelopen weekend twee keer als vijfde en even vaak als tiende tijdens het CSI in het Belgische Opglabbeek. (02-03-2026)
ENSCHEDE – Gerben Morsink is er trots op dat zijn 17-jarige zwartbruine dekhengst Navarone Z (v. Nabab de Reve) deze week zowel röntgenologisch als... (28-02-2026)
ERMELO - Cindy Kosse veroverde donderdag op knappe wijze de nationale titel van de KNHS in de klasse over 1,30 meter. Met haar negenjarige bruine... (26-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer aan. In het zadel van Jordy Wilken... (24-02-2026)
GENT – Wesley Mulder legde zondag met zijn negenjarige bruine merrie C-Livia Rv Z (v. Cohinoor VDL) beslag op een keurige vijfde plek in de Grote... (24-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer. In het zadel van Jordy Wilken werd... (24-02-2026)
VEJER DE LA FRONTERA - Thijmen Vos liet zaterdag met de zestien jaar oude ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) een mooie tweede plaats noteren in de rubriek... (24-02-2026)
GOTHENBURG - Willem Greve won zondagmiddag in Gothenburg voor de derde keer dit seizoen een wedstrijd voor de  FEI Longines Wereldbeker. Een unieke... (22-02-2026)
Joanne Wes ontpopte zich afgelopen week tot de uitblinker tijdens het Krokusspringen in Luttenberg. Met haar paarden Koh-i-Noor en De Reygers Mory... (19-02-2026)
Willem Greve toonde zich zondag oppermachtig in de strijd om de Grote Prijs Van de VR Classics in Neumünster. Op het parcours over 1,55 meter van het... (16-02-2026)
OPGLABBEEK - Mart IJland boekte donderdag tijdens het concours in het Belgische Opglabbeek een imponerende zege in de toprubriek over 1,45 meter op... (13-02-2026)
MARIËNHEEM - Met een supersnelle rit reed Gert-Jan Bruggink zaterdag al zijn concurrenten op grote afstand tijdens het concours hippique in... (10-02-2026)
RIESENBECK – Jesse Berkers mag terugkijken op een uiterst succesvol verlopen weekend tijdens het internationale concours hippique van Riesenbeck. (10-02-2026)
SAASVELD – Het springen in de Ankerhal van Saasveld leverde woensdag in de hoogste klassen fraaie zeges op voor Conor Drain met Drake Z over 1,35... (05-02-2026)
AMBT DELDEN – Edwin Oosterbroek sloeg een dubbelslag tijdens Indoor Ambt Delden. De 61-jarige Dinkelruiter zegevierde woensdag op superieure wijze in... (01-02-2026)
AMBT DELDEN – Noëlle Klokman had vrijdag het laatste woord in de strijd om de Grote Prijs van Indoor Ambt Delden. De amazone uit Barchem klopte in de... (31-01-2026)
AMSTERDAM – De Fransman  Julien Epaillard won drie jaar geleden met Donatello d’Auge de Amsterdamse omloop van de Wereldbeker wonnen. Aan dat succes... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Frank Schuttert won zaterdag met een zinderende barragerit zijn tweede Grote Prijs van Amsterdam. In 2013 pakte een nog piepjonge Frank... (25-01-2026)