'Koninklijk bezoek kort, maar heel leuk'

DE LUTTE - Het was maar kort, maar springruiter Gert-Jan Bruggink en zijn partner Pia-Luise Aufrecht genoten donderdagmiddag met volle teugen van het ’bliksembezoek’ van Koning Willem Alexander en Koningin Maxima aan hun stoeterij Het Oosterbrook in De Lutte. Na ruim een kwartier trok het door Twente trekkende vorstelijke gezelschap alweer verder, richting Oldenzaal.

“Vooraf had ik me nog wel voorgenomen om wat tijd te rekken”, aldus Gert-Jan Bruggink, “maar daar kwam het niet van, omdat het koninklijk paar eerder op de dag al een achterstand op het geplande schema had opgelopen. We waren liever wat langer in gesprek geweest, zoiets duurt je natuurlijk altijd te kort. Het was nu bijna een echte paardenrace”, lacht Bruggink in de microfoon van een verslaggever van RTV Oost.

“Maar het was erg leuk”, vervolgt Gert-Jan Bruggink, die vooral onder de indruk was van de interesse die het koninklijk paar in de fraaie accommodatie -ingepast binnen het project Natura 2000- en de paardensport toonde. “Heel verrassend was dat voor mij ook weer niet, want ik weet dat de koninklijke familie erg enthousiaste paardenliefhebbers en -beoefenaars zijn. Het ging heel spontaan, het praat toch gemakkelijker als je iemand iets over je vak uitlegt die zelf al erg paardenminded is.”

Het Oosterbrook was uitgenodigd door de gemeente Losser om de koninklijke gasten te ontvangen. Gert-Jan Bruggink: “Een hele eer voor ons en het betekent dat we voor de gemeente een belangrijk bedrijf zijn. We zitten hier alweer zes jaar en ik denk dat we mogen zeggen dat we al veel succes hebben. En het hippisch gebeuren is natuurlijk een economische factor van belang in dit gebied. Net zoals De Lutte voor een toerist prachtig is om te bezoeken. Het is heel landelijk, maar je bent zo in de steden.”

“Het mooiste zou zijn als de koning zou vragen of ik nog een goed paard voor hem heb”, grapte Gert-Jan Bruggink nog vooraf.” Na afloop met zijn bekende brede lach: “Nee, dat heeft hij niet gedaan. Maar wie weet komt het nog eens zo ver. Ik hoop in elk geval dat ze genoten hebben en dat ze zich dit bezoek nog lang zullen herinneren."

Op de foto vanaf links Gert-Jan Bruggink, Pia Luise Aufrecht, Commissaris der Koning Ank Bijleveld, koning Willem Alexander, Koningin Maxima en burgemeester Michael Sijbom van Losser.

Foto © Abbink Fotografie

Meer Springen

DEURNE – Ook vorig jaar waren ze al eerste en tweede bij het NK springen. Dit keer waren de rollen omgedraaid en ging Michael Greeve er met de zege... (26-04-2026)
DEURNE – Nog volop verwikkeld in de strijd om prolongatie van zijn nationale titel springen bij de senioren was Willem  Greve zaterdag niet te... (25-04-2026)
DEURNE – Willem Greve bleef vrijdag met beide paarden foutloos op de tweede dag van het NK springen voor senioren. (24-04-2026)
DEURNE – Op de eerste dag van het NK springen bij de senioren zit drievoudig en regerend kampioen Willem Greve na de eerste dag op het vinkentouw.... (23-04-2026)
DEURNE - Het beste resultaat van een regionale deelnemer bij het NK springen kwam donderdag van Thijmen Vos. Op het eerste onderdeel voor de young... (23-04-2026)
Willem Greve met Party in de Hus tijdens de Grote Prijs van afgelopen zondag in Albergen.
DEURNE - Willem Greve verdedigt dit weekend in  Deurne zijn nationale titel bij de springruiters. De laatste drie keer dat hij deelnam won de ruiter... (22-04-2026)
SAASVELD – De vosmerrie Tadessa (v. Tattoo H&DB TN x Poker de Mariposa x Quality Time TN) maakte maandag de beste indruk tijdens de finale van... (21-04-2026)
TUBBERGEN – De strijd om de René Viscaal Memorial Zodiac Grote Prijs van het concours van PSV Het Twentse Ros Albergen mondde zondag voor veel... (19-04-2026)
TUBBERGEN – Pascalle Lienesch zegevierde vrijdag in de strijd om de Kleine Grote Prijs van het concours van PSV Het Twente Ros met haar zeven jaar... (18-04-2026)
SAASVELD – Bij de finale van het vrij springen in de Ankerhal te Saasveld komen maandag 20 april in totaal 22 drie- en vierjarige paarden aan de... (18-04-2026)
BONHEIDEN – Met vier keer een plek in de top vijf kan Steven Veldhuis terugkijken op een goed geslaagd concours in Bonheiden. Het leverde de ruiter... (16-04-2026)
TUBBERGEN – Rob Scherphof snelde woensdag met zijn negenjarige bruine merrie Miss Montreal (v. Vigo d’Arsouilles) de concurrentie ver vooruit in de... (15-04-2026)
Tijdens het concours hippique Het Twentse Ros in Tubbergen maakt dit jaar een bijzondere voorziening haar debuut: een paardenambulance. Achter dit... (14-04-2026)
Het concours hippische van Het Twentse Ros mag zich in een dusdanig grote belangstelling van ruiters en amazones verheugen dat de startlijsten al... (13-04-2026)
KRONENBERG – Hessel Hoekstra boekte zaterdag met zijn negenjarige bruine hengst VDL Mindset ES (v. Aganix du Seigneur) een prachtige zege in de Grote... (11-04-2026)
Daan Hesselink (25) draait al elf jaar mee Via een zaterdagbaantje kwam hij als 14-jarige terecht op het Concours Hippique Het Twentse Ros. Nu, op... (11-04-2026)
FORT WORTH – Willem Greve is niet van start gegaan in de tweede ronde van de finalestrijd om de Worldcup springen in Forth Worth Texas. Na het... (11-04-2026)
Samen met voorzitter Jos Brinkman en Willem Schepers uit Roden vormt Jeroen van der Kolk het trio parcoursbouwers tijdens het concours van Het... (10-04-2026)
BONHEIDEN – Gert-Jan Bruggink reed donderdag prima in het voorste gelid mee in de rubriek over 1,40 meter op tijd tijdens het CSI2* Jumping Bonheiden... (10-04-2026)
FORT WORTH – Willem Greve kende donderdagavond in de Dickies Arena in het Amerikaanse Fort Worth (Texas) als tweede starter in het eerste onderdeel... (09-04-2026)