Jur Vrieling pakt GP, voor Gerben Morsink

GEESTEREN - De Grote Prijs van Twente is zondagmiddag gewonnen door Jur Vrieling (foto) met zijn tienjarige schimmelhengst VDL Groep Zirocco Blue NOP (v.Mr. Blue x Voltaire). Verrassend tweede werd de enige andere foutloze combinatie, Gerben Morsink met de eveneens tienjarige bruine hengst Faithfull (v. For Keeps x Amor). De derde plaats was voor de Zweed Alexander Zettermann met Cafino. De Italianen Marco Porro met Colombea en Piergiorgio Bucci met Casello maakten het vijftal barragekandidaten vol.

De veertigste Grote Prijs van Twente werd behoorlijk beïnvloed door twee zware regenbuien die voor en tijdens de wedstrijd over Geesteren neerdaalden. De laatste zorgde voor een stortvloed aan water in het tweede deel van de basisomloop, waarin de beste ruiters van het concours in actie zouden komen. Zeventien besloten het risico op een glijpartij niet te wagen. Onder hen favorieten als Jeroen Dubbeldam, Cian O’Connor, Albert Zoer, Jos Lansink, Katharina Offel en Jessica Kuerten.

Jur Vrieling toonde zich na afloop in al zijn blijdschap ook realistisch.”Vandaag hebben de weergoden me een handje geholpen. Als ik zelf in het tweede deel van het schema had gezeten, zou ik evenmin van start zijn gegaan. Het is niet toevallig dat alle vijf combinaties in de barrage uit het eerste deel van de wedstrijd kwamen. Maar ik ben er niet minder blij om. Zirocco sprong echt fantastisch en gaf me ook in de barrage niet het idee dat hij de bodem niet vertrouwde. Het is jammer dat niet iedereen heeft meegedaan, maar dat je naam op de lijst van winnaars in Geesteren staat, is wel erg mooi. Dan moet ik het kunstje volgend jaar nog maar een keer doen, als iedereen er wel is.”

Niet meer kapot
Voor Gerben Morsink kon het CSI Twente niet meer kapot,ook al eindigde hij op de doorgaans ondankbare tweede plek. “Vorig jaar miste ik de barrage omdat ik net niet binnen de tijd bleef. Maar ook toen was Faithfull al foutloos. Geweldig dat het nu weer lukte. Nee, ik heb geen moment het idee gehad dat ik hier kon winnen. Dat zou helemaal te gek zijn geweest, maar het is absoluut geen schande van een ruiter als Jur Vrieling te verliezen. Ik ben echt superblij.”

Nadat drie ruiters voor hem in de fout waren gegaan, mikte Morsink op een nulrondje. “Mijn vader adviseerde me een beetje behoudend te rijden. Ik heb Faithfull echter niet overdreven veel terug genomen. Ik weet dat hij er super over kan en normaal gesproken geen fout hoeft te maken.”

Voorkeur voor gras
Morsink had niet overwogen de extra rondgang maar te laten voor wat die was. “Net als Jur zou ook ik niet gereden hebben als ik in de tweede helft van de startlijst had gestaan. Maar in de barrage was het geen bepalende factor meer. Vanaf de kant zag het er inderdaad wat minder uit, maar als je erover heen liep mankeerde er niets aan. Als je trouwens moet kiezen voor een grasbodem zonder regen of voor zand, kies je altijd voor gras. Dat het weer zo tegenzat, was gewoon superjammer.”

Voorzitter Gerard Maathuis trok namens de organisatie echter wel het boetekleed aan. “De afgelopen dagen zijn er alleen wat druppeltjes gevallen. Als we gisteren het terrein goed nat hadden gemaakt, was er vandaag geen probleem geweest. Nu sloeg de bodem dicht omdat het terrein te droog was. Dat heeft ons overvallen.”

UITSLAG GROTE PRIJS VAN TWENTE

Foto: Gerben Morsink (links) krijgt de felicitaties van Gert-Jan Bruggink na zijn tweede plaats in Geesteren. Foto Kiek4Fun

Meer Springen

»
DEURNE – Willem Greve verdedigt vanaf donderdag in Deurne zijn nationale titel bij de springruiters. Dit keer niet met Grandorado TN NOP, waarmee hij... (23-04-2025)
»
SAASVELD – De Ankerhal in Saasveld is maandagavond 28 april weer het toneel van de jaarlijkse finaleavond vrij springen van de Rijpaarden... (23-04-2025)
»
BUSTO ARSIZIO - Jennifer Munsterhuis kijkt ‘onwijs blij’ terug op haar prestaties tijdens haar twee weken durende verblijf bij het concours in het... (21-04-2025)
»
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra beleefde vrijdag een topdag tijdens het concours van Het Twentse Ros Albergen. In Tubbergen zegevierde hij eerst in de... (18-04-2025)
»
TUBBERGEN – Don Willemsen scoorde donderdag tijdens het concours van Het Twentse Ros Albergen de meeste stijlpunten in de rubriek voor vijfjarige... (18-04-2025)
»
De organisatie van het concours hippique van PSV Het Twente Ros kan ook dit keer weer een beroep doen op de onmisbare medewerking van de scouts van... (16-04-2025)
»
TUBBERGEN – Gerben Morsink bleek dinsdag niet te kloppen in de rubriek over 1,35 meter op de eerste dag van het concours hippique van Het Twentse Ros... (16-04-2025)
»
Peter Olthof is tijdens het concours van Het Twentse Ros een van de ruiters uit de nabije omgeving, die zijn zinnen zet op goede prestaties. Voor de... (15-04-2025)
»
Ze waren alle drie nog maar twee jaar jong, toen ze voor het eerst op een pony werden gezet. Zeven jaar later deden ze stuk voor stuk al ervaring op... (14-04-2025)
»
Jennifer Munsterhuis kende een geslaagd weekend bij het CSI1* in het Italaanse Busto Arsizio. Met haar negenjarige vosmerrie Pebble Beach (v. Arezzo... (13-04-2025)
»
Het nieuws dat Jumping Schröder pogingen onderneemt in Twente een concours hippique op topniveau te behouden, is bij liefhebbers van de paardensport ... (13-04-2025)
»
Alweer vijf jaar is Hessel Hoekstra de topruiter van Stal Wiefferink in Wierden. Een samenwerking die al resulteerde in mooie successen. Tijdens het... (12-04-2025)
»
Het succes van haar paard Imagine met Kim Emmen in 2024 galmt voor Conny Viscaal ook het jaar erop nog behoorlijk na. In Den Bosch werd de door haar... (11-04-2025)
»
KRONENBERG - Hessel Hoekstra is het CSI2* De Peelbergen in Kronenberg goed begonnen. De ruiter van Stal Wiefferink legde in de eerste kwalificatie... (10-04-2025)
»
Met Michael Greeve, Willem Greve, Hessel Hoekstra, Marc Houtzager en Gerco Schröder als kartrekkers mag het concours van Het Twentse Ros zich in de... (10-04-2025)
»
HAAKSBERGEN – Steven Veldhuis liet zich woensdag van zijn sterkste kant zien tijdens de tweede editie van het midweekse Sectolin Springen bij de... (10-04-2025)
»
Voorzitter Jos Brinkman kijkt uit naar een opnieuw succesvolle editie van het concours van Het Twentse Ros uit Albergen. Het evenement wordt van... (09-04-2025)
»
BASEL - Willem Greve eindigde zondag in zijn  eerste finale van de strijd om de Wereldbeker springen op een heel mooie zevende plaats. De nationaal... (06-04-2025)
»
BASEL - Hoewel Willem Greve en Kim Emmen in het basisparcours van het tweede onderdeel van de wereldbekerfinale in Basel een springfout kregen... (04-04-2025)
»
ERMELO –De Stichting Nederlands Olympiade Paard heeft springpaard Imagine vastgelegd. De twaalfjarige ruin (v. Cassini Gold) van de eigenaren Conny... (04-04-2025)