ZEGE VOOR TEAMNL NA SPECTACULAIRE BARRAGE MET DUITSLAND IN WIERDEN

Junioren trakteren jarige bondscoach

WIERDEN – De Nederlandse junioren bezorgden zondag hun bondscoach Luc Steeghs een onvergetelijke 54ste verjaardag. In de tropische hitte hielden ze op het fraaie springterrein van De Vossenbos in Wierden hun hoofd knap koel.

In de barrage bleven ze foutloos en klopten ze de Engelse equipe in de landenwedstrijd om de Robert Vos Prijs. Beide landen noteerden in de twee manches van de wedstrijd om de Nations Cup twaalf springfouten, waardoor een spannende extra omloop noodzakelijk was. 

Team NL had halverwege de leiding met vier strafpunten. Sanne Everse opende het bal voor Oranje met een springfout op haar tienjarige bruine ruin Kerswin van ’t Roosakker. Pam Nieuwenhuis met haar even oude bruine ruin Farmer’s Apple (v. Winning Mood van de Arenberg) en Meike Zwartens met de dertien jaar oude voshengst Twister de la Pomme (v. Darco) lieten er vlekkeloze rondes op volgen. Marie Sandell slaagde er met de negenjarige bruine hengst Gubano (v. Ut Liekt Goed) niet in de nul vast te houden. Eén keer plofte een balk in het zand.

Nog eens in actie
In de tweede manche verspeelde Nederland de voorsprong na twee springfouten van zowel Senna Everse als Pam Nieuwenhuis. Duitsland kwam op gelijke hoogte. Meike Zwartjens en Marie Sandell reden vervolgens echter een zeer beheerste rit en dat betekende dat beide landen nog eens in actie moesten komen. Het leverde een uiterst spannende Nederland-Duitsland op, die in het voordeel van TeamNL werd beslist doordat zowel Nick Haunhorst als Alia Knack een balk uit de lepels tikte. Achtereenvolgens Senna Everse, Pam Nieuwenhuis en nogmaals Meike Zwartjens voltooiden het ingekorte traject zonder mankeren, waardoor Oranje zich als winnaar mocht laten huldigen.

Met haar drie foutloze rondes ontpopte Meike Zwartjens (foto rechts) zich tot de absolute uitblinker bij Oranje. “Eerlijk gezegd had ik dat zelf niet verwacht, al wist ik dat mijn paard goed in vorm is. Toen Duitsland op gelijke hoogte kwam, moest ik vooral rustig blijven en net zo rijden als in de eerste manche, dan zou het goed komen. Twister wil altijd naar de overkant en helpt me altijd naar de finish. Hij heeft ook wel ervaring, we hebben al samen een twee sterren Grote Prijs gereden. Ook in de barrage lukte het rustig te blijven en een gewoon rondje te rijden.”

Paardenopleiding
De zestienjarige amazone uit Raalte, die op het dekstation Tivoli van haar ouders haar thuisbasis heeft, studeerde dit jaar af aan het vmbo en gaat vanaf komend schooljaar de paardenopleiding BBL volgen aan het Zone.college in Zwolle. “Het liefst wil ik zo hoog mogelijk rijden in de toekomst, maar thuis bezig zijn met de jonge paarden vind ik ook mooi.”

Bondscoach Luc Steeghs: “We maakten het nog spannend in de tweede ronde, maar hebben het sterk afgemaakt. Het is fijn dat iedereen ook een aandeel in dit succes had. Knap hoe zeker Meike en Marie na de fouten van de andere twee de tweede ronde afsloten. Vervolgens hebben we de eerste plek heel koel veilig gesteld, zeker als je bedenkt dat we met een heel jeugdig damesteam reden. Zo’n barrage maakt een landenwedstrijd extra speciaal en geeft een extra dimensie om de jeugd de motivatie te geven voor het land te strijden.”

Lof had Steeghs (foto links) ook voor de organisatie in Wierden. “Het is mooi dat ze het hier hebben opgepakt en dat we hebben kunnen rijden, anders hadden we gewoon geen wedstrijd gehad. Er waren wel minder landen dan anders, maar de sport was evengoed top.”
 
Achter Nederland en Duitsland eindigden België (14 strafpunten), Engeland (24) en Denemarken (50) op de plaatsen drie tot en met vijf. Voor de Ieren was de landenwedstrijd al snel voorbij. Ze startten met drie ruiters, van wie Ella Quigley als tweede in de ring kwam. Een val maakte aan alle illusies op een goed resultaat een einde.

Op de foto boven de Nederlandse junioren met vanaf links Meike Zwartjens, Senna Everse, Pam Nieuwenhuis en Marie Sandell en geheel rechts de jarige bondscoach Luc Steeghs.
 

Meer Springen

»
AKEN – Voor Hessel Hoekstra verliepen de donderdag en de vrijdag van het CHIO met sterk wisselend succes. De landenwedstrijd leverde de ruiter uit... (04-07-2025)
»
AKEN – Hessel Hoekstra is zijn eerste CHIO Aken begonnen met een vorstelijk optreden. De ruiter uit Enter opende het toernooi dinsdag met een keurige... (02-07-2025)
»
OMMEN - Zoveel inschrijvingen van deelnemers dat het toezeggen van de ruiters bijna een grotere opgave is dan het organiseren van het internationaal... (01-07-2025)
»
ERMELO – Bondscoach Wout-Jan van der Schans heeft Willem Greve en Hessel Hoekstra aangewezen als deelnemers aan het Europees kampioenschap springen,... (30-06-2025)
»
KRONENBERG – Jeroen Dubbeldam hoefde zondag in de strijd om de Grote Prijs De Peelbergen over 1,45 meter met zijn tienjarige bruine ruin Kentucky N (... (30-06-2025)
»
HEETEN – Jarno Hesselink was zaterdag niet te kloppen in de rubriek over 1,30/1,35 meter met twee fasen tijdens het concours hippique in Heeten. Met... (30-06-2025)
»
BOEDAPEST - Met de derde plaats in de halve finale in Boedapest plaatsten de springruiters van TeamNL met Gert-Jan Bruggink in de gelederen, zich... (27-06-2025)
»
ENTER – Hessel Hoekstra voelt zich vereerd dat hij net als nationaal kampioen Willem Greve deel mag uitmaken van het team, dat Nederland van dinsdag... (27-06-2025)
»
ALMELO – De strijd om de Grote Prijs van de Almelose Ruiterdagen eindigde zaterdag in een fraaie zege voor Kim Bekhuis. Met haar elfjarige bruine... (21-06-2025)
»
ROTTERDAM - De springruiters van TeamNL boekten een fantastische overwinning in de derde wedstrijd van de FEI Longines League of Nations van dit... (20-06-2025)
»
ALMELO – Hessel Hoekstra sloeg tijdens de Almelose Ruiterdagen meteen twee keer toe op de eerste dag van de wedstrijden voor paarden. Met Kratos won... (17-06-2025)
»
VRAGENDER – De eerste drie dagen van Outdoor Gelderland leverden evenveel Twentse zeges op. Joanne Wes won woensdag de rubriek over 1,35 meter voor... (13-06-2025)
»
TUBBERGEN – Drie Twentse springtoppers moesten het zondag uiteindelijk afleggen tegen een ontketende Friezin in de strijd om de Grote Prijs van... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Een Grote Prijs winnen is mooi. Als je dat ook nog eens kunt doen in je eigen gemeente maakt dat het extra leuk. Eric ten Cate deed het... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Voor Lars Schröder en Matt Garrigan was de strijd om de Grote Prijs van Twente zondag hun laatste concours bij hun huidige werkgever.... (08-06-2025)
»
DRAMMEN – Thijmen Vos eindigde zaterdag met het Nederlandse team knap als derde bij de wedstrijd voor de EEF Nations Cup in het Noorse Drammen.... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – De absolute hoofdrol op de voorlaatste dag van Jumping Schröder Twente was zaterdag voor Iris Michels. De 22-jarige amazone uit het... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Jeroen Dubbeldam troefde vrijdag dertien concurrenten af in de strijd om de zege in de tweede kwalificatie voor de Grote Prijs van CSI2*... (06-06-2025)
»
TUBBERGEN – Daan van Geel schreef vrijdag tijdens CSI2* Jumping Schröder Twente de rubriek over 1,45 meter op tijd op zijn naam. De ruiter uit het... (05-06-2025)
»
TUBBERGEN – Twee van de drie zeges in de rubrieken op de eerste dag van Jumping Schröder Twente werden woensdag opgeëist door deelnemers uit de... (05-06-2025)