Josta van Straaten deelt leiding

HOOFDDORP – Josta van Straaten staat dankzij een tweede plaats in de laatste selectiewedstrijd tijdens Concours Hippique Haarlemmermeer met Hazelhorst's Fury gedeeld eerste in het tussenklassement van de KNHS-Roelofsen Raalte Trophy in de lichte tour. Teddy van de Rijt (Nuenen) pakte zondag met Kosmo van Orchid’s de zege. De overige deelnemers slaagden er niet in twee keer foutloos rond te gaan. In de zware tour was Lisanne Roesink met Matchello veruit de snelste van allemaal, maar door een springfout eindigde ze als tweede achter Sherin Hogenkamp met Kamaro van Orchid's. 

Dertien combinaties verschenen aan start in de lichte tour. Meer dan de helft bleef in het klassieke parcours foutloos . In de barrage noteerde winnares Teddy van de Rijt de snelle tijd van 39,74 seconden. Josta van Straaten (Den Ham) legde met Fury (v. Sulaatik’s Fireball)  de barrage af in een tijd van 40,75 seconden. Een springfout bracht Lisa Everts (Enschede) met haar pony Stakkato (v. Lamento III) op de derde plaats. Caily Oude Groeniger eindigde met Silk-ka's Pitch Pine als vijfde.

In de tussenstand voor de finale is de leiding gedeeld in handen van Josta van Straaten en Megan Laseur (Soest). Beide amazones staan op 57 competitiepunten, dit is het totaal van hun beste drie resultaten.

Het deelnemersveld in de zware tour bestond uit zeven combinaties. Vier daarvan plaatsten zich voor de barrage. Sherin Hogenkamp bleef met Kamaro van Orchid's als enige foutloos. Tweede werd Lisanne Roesink. Zij reed met Matchello (v. Mentos) een razendsnelle tijd, maar moest vier strafpunten laten noteren. Teddy van de Rijt reed ook goed in de zware tour, met Pico (v. onbekend) behaalde ze de derde plek. De beste veertien gekwalificeerde combinaties in beide klassen mogen deelnemen aan de finale op zaterdag 27 augustus tijdens CHIO Rotterdam. De winnaars van de eindstand van de competitie krijgen als ereprijs een uniek trainingsarrangement aangeboden op Stal Roelofsen in Raalte. (Bron KNHS)

Tussenstand lichte tour: 1. Megan Laseur - Bella Donna en en Josta van Straaten - Hazelhorst's Fury 57 punten; 3. Teddy van de Rijt - Kosmo van Orchid's 55; 6. Eva Ruiter - Jem's Don Pedro 36; 8. Ken Willemsen - Smart Girl en Lisa Everts - Stakkato 34.

Tussenstand zware tour: 1. Emmelie Melssen - Kleber du Hardrais 50; 2. Leontine Bruin -Scapa 46; 3. Megan Laseur - Ensilla en Lisanne Roesink - Matchello 44; 5. Amke Bekhuis - Temptation 42; 8. Ken Willemsen - Troubelamaker 39; 10. Josta van Straaten - Il Divo 34.

Meer Springen

»
TUBBERGEN – Drie Twentse springtoppers moesten het zondag uiteindelijk afleggen tegen een ontketende Friezin in de strijd om de Grote Prijs van... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Een Grote Prijs winnen is mooi. Als je dat ook nog eens kunt doen in je eigen gemeente maakt dat het extra leuk. Eric ten Cate deed het... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Voor Lars Schröder en Matt Garrigan was de strijd om de Grote Prijs van Twente zondag hun laatste concours bij hun huidige werkgever.... (08-06-2025)
»
DRAMMEN – Thijmen Vos eindigde zaterdag met het Nederlandse team knap als derde bij de wedstrijd voor de EEF Nations Cup in het Noorse Drammen.... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – De absolute hoofdrol op de voorlaatste dag van Jumping Schröder Twente was zaterdag voor Iris Michels. De 22-jarige amazone uit het... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Jeroen Dubbeldam troefde vrijdag dertien concurrenten af in de strijd om de zege in de tweede kwalificatie voor de Grote Prijs van CSI2*... (06-06-2025)
»
TUBBERGEN – Daan van Geel schreef vrijdag tijdens CSI2* Jumping Schröder Twente de rubriek over 1,45 meter op tijd op zijn naam. De ruiter uit het... (05-06-2025)
»
TUBBERGEN – Twee van de drie zeges in de rubrieken op de eerste dag van Jumping Schröder Twente werden woensdag opgeëist door deelnemers uit de... (05-06-2025)
»
Toen Rik en Tom Leuveld werden benaderd om een rol te spelen bij Jumping Schröder Twente hoefden de broers uit Borne niet lang na te denken. “Het is... (04-06-2025)
»
De regionale oud-winnaars van Jumping Schröder waren in het verleden niet alleen enthousiast over hun zeges, maar zijn dat nu zeker net zoveel over... (03-06-2025)
»
Al vele jaren bestaat er een hechte band tussen de broers Schröder en Huiskes-Kokkeler. Het autobedrijf is ook nu weer een van de hoofdsponsors van... (02-06-2025)
»
VEENINGEN – Meike Zwartjens was afgelopen weekend tijdens de internationale wedstrijden voor de jeugd in het Drentse Veeningen goed voor twee zeges... (02-06-2025)
»
EINDHOVEN – Willem Greve kwam zondag 0,22 seconde te laat door de finish om de Grote Prijs van het CSI3* in Eindoven aan zijn erelijst te mogen... (01-06-2025)
»
Horst in ’t Veld, de nieuwe voorzitter van Jumping Schröder, is bepaald niet onbekend met de hippische wereld. Hij groeide op in Lemselo, de... (01-06-2025)
»
Het nieuw aan het programma toegevoegde onderdeel Haring & Hoefgetrappel moet tijdens Jumping Schröder Twente een mooi bedrag opleveren voor twee... (31-05-2025)
»
Met de terugkeer na zes jaar van de internationale status is Jumping Schröder van woensdag 4 tot en met zondag 8 juni verzekerd van een zeer sterk... (30-05-2025)
»
Burgemeester Anko Postma van Tubbergen, sinds september 2023 in functie in het ambt, is enthousiast over de nieuwe opzet van Jumping Schröder. Het is... (29-05-2025)
»
Tom Brinkman is samen met Gerco Schröder verantwoordelijk voor het invullen van de wedstrijdorganisatie van Jumping Schröder Tubbergen. De... (28-05-2025)
»
Thijmen Vos was goed in vorm tijdens het CSI in Riesenbeck. De ruiter uit Wierden boekte donderdag een fraaie zege over 1,40 meter op tijd met zijn... (25-05-2025)
»
MARTOFTE – Mart IJland boekte donderdag een mooie zege tijdens het concours in het Deense Martofte. Met de tienjarige bruine ruin Phenix van de... (25-05-2025)