Jesse Seiger superieur naar titel

GENEMUIDEN - Jesse Seiger (foto) mag zich sinds zaterdagavond Overijssels kampioen in de klasse Z (categorie DE) bij de ponyruiters noemen. De jonge Weerseloër reed zijn zevenjarige D-pony Silverado als enige deelnemer in beide manches foutloos rond en pakte daarmee de titel zonder een barrage te hoeven afwerken. Ook waren er titels voor Coen Kerbert met Snow Lips (klasse Z-C), Jessie Wiefferink met White Diamonds (M-C), Ties Rothstegge met Orchid's Onyx (L-DE) en in de klasse B voor Mijke Nijenkamp met Da Vinci (categorie E), Eva Oude Wolcherink met Jaffar (D) en Mart IJland met Pialotta (C).   

In de eerste manche van de klasse Z (DE) werden diverse combinaties gediskwalificeerd op het technisch uiterst moeilijke parcours. In de tweede rit bleef Jesse Seiger wederom foutloos, terwijl zijn enige overgebleven concurrent Hidde van Ulsen met Baily vier strafpunten opliep. Van Ulsen werd daardoor nog derde, achter Elisabeth Beens met Sunflower. Sophie Bos moest met Taxi Zb genoegen nemen met de vierde plek.

Seiger leidde Silverado (v. Sir Durk x Anydale Ron) helemaal zelf op. Twee jaar geleden had deze mooie New Forest nog een carrière als goedgekeurde dekhengst in Duitsland.

Jesse wordt getraind door Chummy Horsey. De prestatie van Jesse Seiger krijgt des te meer reliëf, omdat zijn andere wedstrijdpony Pitch Pine rond de jaarwisseling een andere eigenaar kreeg. Vader René: "We gaan nu rustig op zoek naar een fijn paard voor Jesse erbij, voordat we Silverado verkopen. Maar dat zal zeker niet gebeuren voor de Nederlandse
kampioenschappen."

In verband met de geplande bouwwerkzaamheden zullen de indoorkampioenschappen van de KNHS dit jaar niet in Ermelo worden verreden. Ze worden nu gehouden in het Rabobank Hippisch Centrum in Utrecht, de thuisbasis van de Voornruiters uit De Meern.

Koen Kerbert was in de klasse Z (C) de enige die erin slaagde alle hindernissen in de beslissende omloop in hun oorspronkelijke staat achter zich te laten. In de zwaarste categorie van de klasse ZZ (DE) moest Eva Ruiter met U2 op snelheid buigen voor Berber Dijkman met Special Edition. Met Jumb eindigde Josta van Straaten na een springfout in de tweede rit als derde.

Ties Rothstegge moest in de hoogste M-categorie (DE) met Lucky Star zijn meerdere erkennen in Lynn van Oldeniel met D-Linos. Anouk Elshof was sneller dan de eerste twee, maar verspeelde haar titelkans door een springfout in de barrage. Jessie Wiefferink was met White Diamond een klasse apart in categorie C. Niels Overmaat met Orchid's Joliza en Rianne Dijkers met Berkhof's Fly High bezetten de ander podiumplekken.

Ties Rothstegge pakte wel de regiotitel in de klasse L (DE). Met Orchid's Onyx reed hij Maud Wiefferink met Van Gogh op voldoende afstand om zelf met Flash ook nog derde te worden. Job Rothstegge met Quickstar en Jessie Wiefferink met Sugar Pine moesten in categorie C Chenoa ten Wolde met Mistey voor laten gaan. Esmé Ekkelkamp met Never Know's Sandy en Lars Wigger met Edje vonden in categorie AB hun meerdere in Janieke Coenen met Carina.

Eva Oude Wolcherink kreeg na een foutloos optreden met Jaffrar de meeste stijlpunten (80,5) in categorie D van de klasse B. Ze klopte ook Myrthe IJland met Pensy de Rover en Bo Vloothuis met First Lady (beiden 78). Mijke Nijenkamp was met Da Vinci de sterkste in categorie E (67). Ze bleef Janiek Velthof met Captain Casanova (65) en Rosanne Eeftink met Freedom Che Guevara Baf (64) voor.

Mart IJland pakte met Pialotta met 85,5 punt de titel in categorie C. Ook Nick Ekkelkamp met Sunny (81) en Liz Meenhuis met Tofee (78) konden niet tegen haar op. Lara Hubers werd met Kifra van de Bargeshoeve tweede in categorie AB (71,5). Merel Blankvoort finishte als derde met O'Fields Landor MB (69,5). Beiden waren niet opgewassen tegen kampioene Gwendolyn Krieger met Rhythmical (76,5).

Meer Springen

»
BRUSSEL – Gerben Morsink kijkt met gemengde gevoelens terug op het afgelopen weekend, waarin hij deelnam aan de Stephex Masters in Brussel. Tegenover... (02-09-2025)
»
VEENINGEN – Het kan niet op voor Hessel Hoekstra. Ook in de hoofdrubriek van Outdoor Zuidwolde greep de ruiter van Stal Wiefferink de hoofdprijs. (31-08-2025)
»
VEENINGEN – Twee dagen na zijn fraaie zege in Veeningen over 1,40 meter met twee fasen mocht Willem Greve zich vrijdag opnieuw als winnaar laten... (29-08-2025)
»
ZUIDWOLDE - Willem Greve kende woensdag een puike start bij Outdoor Zuidwolde. In de wedstrijd over 1,40 meter met twee fasen eindigde Greve als... (29-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Paarden minnend Twente is een fraai trainingscentrum rijker. De laatste hand moet weliswaar nog worden gelegd aan het Horse Centre... (27-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Paarden minnend Twente is een fraai trainingscentrum rijker. De laatste hand moet weliswaar nog worden gelegd aan het Horse Centre... (27-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Een dag na zijn eclatante overwinning in de Grote Prijs van Geesteren was Hessel Hoekstra opnieuw de complete concurrentie de baas.... (26-08-2025)
»
VRAGENDER – Jennifer Munsterhuis toonde zaterdag tijdens Outdoor Vragender geen medelijden met haar tegenstanders in de rubriek over 1,35 meter. Met... (25-08-2025)
»
VALKENSWAARD - Frank Schuttert mocht zondag de eerste prijs in ontvangst nemen na de strijd om de Grote Prijs van het CSI2* over 1,45 meter met... (25-08-2025)
»
TUBBERGEN – De eerste editie van Hippisch Geesteren op de accommodatie van de BWG Stables in Tubbergen leverde zondag in de strijd om de Grote Prijs... (24-08-2025)
»
TUBBERGEN – Lars Schröder boekte vrijdag én zaterdag tijdens Hippisch Geesteren een mooie zege op het voor hem vertrouwde terrein van de BWG Stables... (23-08-2025)
»
VALKENSWAARD – Willem Greve beleefde een uitstekend verlopen vrijdag tijdens het evenement voor de Global Champions Tour op de terreinen van Jan Tops... (22-08-2025)
»
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra voegde donderdag nog maar eens een overwinning toe aan zijn ondertussen al best lange erelijst. Tijdens Hippisch Twente... (21-08-2025)
»
Vorig jaar was ze er vanwege vakantie niet bij, maar bij de komende editie van Hippisch Geesteren hanteert ze weer enthousiast haar camera. Els ten... (21-08-2025)
»
TUBBERGEN – Albert Nijhof sloeg woensdag een dubbelslag in de toprubriek van Hippisch Geesteren, dat voor het eerst wordt gehouden bij de BWG Stables... (20-08-2025)
»
Al sinds 1 januari 1973 is Rudy Maathuis een trouw lid van Sint Joris. Hij is zo aan de vereniging verknocht, dat er nooit vergeefs een beroep op hem... (20-08-2025)
»
In navolging van de Almelose Ruiterdagen, de Schröder Masterclass én de KNHS omarmt ook Hippisch Geesteren het razendsnel in populariteit groeiende... (19-08-2025)
»
Al tientallen jaren is Marian Boerman een zeer gewaardeerde verschijning bij concoursen binnen de gemeente Tubbergen. Dat is ze nog steeds, ook nu ze... (18-08-2025)
»
Hippisch Geesteren brengt van woensdag 20 tot en met zondag 24 augustus vijf dagen lang vanaf 8.00 uur springsport op alle niveaus. Dit keer dus voor... (17-08-2025)
»
Bij het momenteel ontbreken van een voorzitter verdeelt Rob Scherphof de taken van preses van PSV Sint Joris samen met de andere bestuursleden Robert... (16-08-2025)