Jeanette Corbeek: even stapje terug

HENGELO – Jeanette Corbeek moet na de verkoop van haar twee toppaarden Emporio Armani (Showtime) en Suprise naar Amerika even een stapje terug doen. De Hengelose amazone heeft er echter alle vertrouwen in dat ze snel kan terugkeren op het niveau waarop ze tot voor kort zat. Vooral van de negenjarige bruine Holsteiner hengst Landjonker (v. Landjunge x Caletto 2) heeft ze hoge verwachtingen.

Via internationaal ruiter Tal Milstein vertrok de elfjarige bruine ruin Emporio Armani (v. Athletico x Simply) van eigenaar Bevelsborg naar Californië en de even oude bruine vosruin Suprise (v. Nico x Topas) van eigenaar Oude Groeniger naar Florida. Corbeek raakte ook de vierjarige Imperial Crown (v. Heartbreaker x Lux) kwijt. Het talentvolle paard kwam via Robert Baader in Mexicaanse handen. Emporio zat op het internationale niveau van 1,50 meter, Suprise op 1,45 meter. “Dat ik Emporio en Suprise niet meer heb, laat zich natuurlijk het meest voelen”, aldus Jeanette Corbeek. “Het waren twee heel fijne paarden voor mij. Waar ik nu sta heb ik aan die twee danken. En natuurlijk aan de mensen die ze zo lang voor mij hebben gehouden, hoewel er al eerder belangstelling genoeg voor was.”

Haar belangrijkste troef van dit moment, Landjonker, is inmiddels gevorderd tot hindernissen tot en met 1,40 meter. “Landjonker rijd ik sinds eind maart op dat niveau. Die komt van Marius van der Vorm, net als Emporio. Landjonker doet het geweldig, maar ik vind het niet verstandig hem met z’n negen jaar te snel voor de leeuwen te gooien. Hij verdient een goede opleiding. Daarom doe ik nu liever even een stapje terug in de hoop er straks twee vooruit te zetten. Ik neem hem deze week mee naar Leudelange, waar ik hem drie dagen over 1,40 meter laat lopen. Ik hoop dat hij aan het eind van dit seizoen toe is aan een Grote Prijs. Het voelt in elk geval goed. Hij moet ervaring opdoen bij grote wedstrijden. Springen over de hoogtes doet hij al gemakkelijk.”

Behalve Landjonker heeft Jeanette Corbeek onder meer nog de negenjarige bruine KWPN-merrie Queen Wg (v. Hold Up Premmier x Indoctro) en de eveneens van Marius van der Vorm afkomstige zevenjarige zwarte KWPN-merrie Warina (v. Contender x Furioso) achter de hand. Bovendien kreeg ze onlangs voor de langere termijn de zevenjarige AES-schimmelmerrie Katie-S op stal, waarmee Carolien Teggeler eerder dit jaar nationaal indoorkampioene in de klasse L werd. “Een heel fijn patent paard”, vindt Corbeek, “maar het is afwachten hoever ze zich doorontwikkelt.”

Meer Springen

Willem Greve eindigde afgelopen weekend twee keer als vijfde en even vaak als tiende tijdens het CSI in het Belgische Opglabbeek. (02-03-2026)
ENSCHEDE – Gerben Morsink is er trots op dat zijn 17-jarige zwartbruine dekhengst Navarone Z (v. Nabab de Reve) deze week zowel röntgenologisch als... (28-02-2026)
ERMELO - Cindy Kosse veroverde donderdag op knappe wijze de nationale titel van de KNHS in de klasse over 1,30 meter. Met haar negenjarige bruine... (26-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer aan. In het zadel van Jordy Wilken... (24-02-2026)
GENT – Wesley Mulder legde zondag met zijn negenjarige bruine merrie C-Livia Rv Z (v. Cohinoor VDL) beslag op een keurige vijfde plek in de Grote... (24-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer. In het zadel van Jordy Wilken werd... (24-02-2026)
VEJER DE LA FRONTERA - Thijmen Vos liet zaterdag met de zestien jaar oude ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) een mooie tweede plaats noteren in de rubriek... (24-02-2026)
GOTHENBURG - Willem Greve won zondagmiddag in Gothenburg voor de derde keer dit seizoen een wedstrijd voor de  FEI Longines Wereldbeker. Een unieke... (22-02-2026)
Joanne Wes ontpopte zich afgelopen week tot de uitblinker tijdens het Krokusspringen in Luttenberg. Met haar paarden Koh-i-Noor en De Reygers Mory... (19-02-2026)
Willem Greve toonde zich zondag oppermachtig in de strijd om de Grote Prijs Van de VR Classics in Neumünster. Op het parcours over 1,55 meter van het... (16-02-2026)
OPGLABBEEK - Mart IJland boekte donderdag tijdens het concours in het Belgische Opglabbeek een imponerende zege in de toprubriek over 1,45 meter op... (13-02-2026)
MARIËNHEEM - Met een supersnelle rit reed Gert-Jan Bruggink zaterdag al zijn concurrenten op grote afstand tijdens het concours hippique in... (10-02-2026)
RIESENBECK – Jesse Berkers mag terugkijken op een uiterst succesvol verlopen weekend tijdens het internationale concours hippique van Riesenbeck. (10-02-2026)
SAASVELD – Het springen in de Ankerhal van Saasveld leverde woensdag in de hoogste klassen fraaie zeges op voor Conor Drain met Drake Z over 1,35... (05-02-2026)
AMBT DELDEN – Edwin Oosterbroek sloeg een dubbelslag tijdens Indoor Ambt Delden. De 61-jarige Dinkelruiter zegevierde woensdag op superieure wijze in... (01-02-2026)
AMBT DELDEN – Noëlle Klokman had vrijdag het laatste woord in de strijd om de Grote Prijs van Indoor Ambt Delden. De amazone uit Barchem klopte in de... (31-01-2026)
AMSTERDAM – De Fransman  Julien Epaillard won drie jaar geleden met Donatello d’Auge de Amsterdamse omloop van de Wereldbeker wonnen. Aan dat succes... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Frank Schuttert won zaterdag met een zinderende barragerit zijn tweede Grote Prijs van Amsterdam. In 2013 pakte een nog piepjonge Frank... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Willem Greve boekte zaterdag in der Amsterdamse RAI een prachtige overwinning. Met zijn vijftien jaar oude bruine hengst Grandorado TN... (24-01-2026)
SAASVELD – Hessel Hoekstra was vrijdag de baas in de strijd om de Grote Prijs van het concours van St. Hubertus. In de hoofdrubriek bleek de ruiter... (17-01-2026)