Jan Gohl zit weer hoog te paard

GEESTEREN – Jan Gohl zit weer hoog te paard. De Duitse Markeloër vierde deze week zijn rentree, nadat hij op maandag 10 april bij een val van een jong paard onder meer een gebroken jukbeen had opgelopen. Donderdag reed hij tot drie keer toe in de prijzen tijdens het sterk bezette Hippisch Geesteren. Jan Gohl won de klasse M met Epoca, eindigde met hetzelfde paard als derde in de klasse L en finishte met Torens Okeanis als vijfde in de klasse Z.

In de klasse M konden ook Matty Holohan met Anitas en Anne-Liza Makkinga niet echt in de buurt komen van Gohl, die met Evita VdV ook nog de vierde plek voor zijn rekening nam. In de klasse L bleven Tess Huttenhuis met Felix en Anouk Vos met Electra F hem de baas. Achter Niels Nanning met Belrose, Pim Mulder met Celina, Aileen Menneken met Zingaro en Anne-Lotte Tijhuis met Casaktie completeerde Jan Gohl met Torens Okeanis de top vijf van de klasse Z.

In de tweede groep van de klasse L finishte Anne-Lotte Tijhuis met Firanthe als derde, achter Masha Barnaart met Fame en Thomas Krone met Geldorados. In de klasse B gingen de meeste stijlpunten naar Carolien Teggeler met Handsome Zambesi (87,5), die in groep 2 Noëlle in het Veld met Ciros (85,5) en Esther Laarman met Ganita (83) vooraf ging. Nadieh Plegt scoorde met Havana het hoogst in de eerste groep (83), gevolgd door Joost Luttikhuis met Hilfiger (81) en Anne Molenaar met Iceman B (80,5).

Jan Gohl, die zondag al voor het eerst weer een wedstrijd reed in Westervoort, kon niet anders dan uiterst content zijn over zijn prestaties op donderdag. “Vijf keer gereden, vijf keer nul”, lachte de in Stuttgart geboren ruiter, die met Mausi foutloos tiende werd in de klasse L. “Gelukkig heb ik nergens last meer van, alles is sneller hersteld dan ik had durven hopen. En mijn paarden hebben niks hoeven missen, want mijn vriendin Natasja heeft ze door gereden. Ik kon er zo weer opstappen en verder gaan.”

Zaterdag rijdt Gohl opnieuw mee tijdens Hippisch Twente, zondag gaat hij met onder meer Tokens Okeanis naar Valkenswaard om te starten in het CSI 1 en CSI 2.

Foto © Natasja Bolt
 

Meer Springen

DEURNE – Ook vorig jaar waren ze al eerste en tweede bij het NK springen. Dit keer waren de rollen omgedraaid en ging Michael Greeve er met de zege... (26-04-2026)
DEURNE – Nog volop verwikkeld in de strijd om prolongatie van zijn nationale titel springen bij de senioren was Willem  Greve zaterdag niet te... (25-04-2026)
DEURNE – Willem Greve bleef vrijdag met beide paarden foutloos op de tweede dag van het NK springen voor senioren. (24-04-2026)
DEURNE – Op de eerste dag van het NK springen bij de senioren zit drievoudig en regerend kampioen Willem Greve na de eerste dag op het vinkentouw.... (23-04-2026)
DEURNE - Het beste resultaat van een regionale deelnemer bij het NK springen kwam donderdag van Thijmen Vos. Op het eerste onderdeel voor de young... (23-04-2026)
Willem Greve met Party in de Hus tijdens de Grote Prijs van afgelopen zondag in Albergen.
DEURNE - Willem Greve verdedigt dit weekend in  Deurne zijn nationale titel bij de springruiters. De laatste drie keer dat hij deelnam won de ruiter... (22-04-2026)
SAASVELD – De vosmerrie Tadessa (v. Tattoo H&DB TN x Poker de Mariposa x Quality Time TN) maakte maandag de beste indruk tijdens de finale van... (21-04-2026)
TUBBERGEN – De strijd om de René Viscaal Memorial Zodiac Grote Prijs van het concours van PSV Het Twentse Ros Albergen mondde zondag voor veel... (19-04-2026)
TUBBERGEN – Pascalle Lienesch zegevierde vrijdag in de strijd om de Kleine Grote Prijs van het concours van PSV Het Twente Ros met haar zeven jaar... (18-04-2026)
SAASVELD – Bij de finale van het vrij springen in de Ankerhal te Saasveld komen maandag 20 april in totaal 22 drie- en vierjarige paarden aan de... (18-04-2026)
BONHEIDEN – Met vier keer een plek in de top vijf kan Steven Veldhuis terugkijken op een goed geslaagd concours in Bonheiden. Het leverde de ruiter... (16-04-2026)
TUBBERGEN – Rob Scherphof snelde woensdag met zijn negenjarige bruine merrie Miss Montreal (v. Vigo d’Arsouilles) de concurrentie ver vooruit in de... (15-04-2026)
Tijdens het concours hippique Het Twentse Ros in Tubbergen maakt dit jaar een bijzondere voorziening haar debuut: een paardenambulance. Achter dit... (14-04-2026)
Het concours hippische van Het Twentse Ros mag zich in een dusdanig grote belangstelling van ruiters en amazones verheugen dat de startlijsten al... (13-04-2026)
KRONENBERG – Hessel Hoekstra boekte zaterdag met zijn negenjarige bruine hengst VDL Mindset ES (v. Aganix du Seigneur) een prachtige zege in de Grote... (11-04-2026)
Daan Hesselink (25) draait al elf jaar mee Via een zaterdagbaantje kwam hij als 14-jarige terecht op het Concours Hippique Het Twentse Ros. Nu, op... (11-04-2026)
FORT WORTH – Willem Greve is niet van start gegaan in de tweede ronde van de finalestrijd om de Worldcup springen in Forth Worth Texas. Na het... (11-04-2026)
Samen met voorzitter Jos Brinkman en Willem Schepers uit Roden vormt Jeroen van der Kolk het trio parcoursbouwers tijdens het concours van Het... (10-04-2026)
BONHEIDEN – Gert-Jan Bruggink reed donderdag prima in het voorste gelid mee in de rubriek over 1,40 meter op tijd tijdens het CSI2* Jumping Bonheiden... (10-04-2026)
FORT WORTH – Willem Greve kende donderdagavond in de Dickies Arena in het Amerikaanse Fort Worth (Texas) als tweede starter in het eerste onderdeel... (09-04-2026)