OOK PROGRAMMA OP ZATERDAG BIJ SCHRÖDER MASTERCLASS SCHOT IN DE ROOS

Hoogtesprong en Ladies Cup succes

TUBBERGEN - Daar waar het masterspringen op dinsdagavond altijd veel bezoekers trekt, staat tijdens de Schröder Masterclass tegenwoordig ook de zaterdagavond bij menig bezoeker rood omcirkeld. De hoogtesprong over houtvezelbalen en de Ladies Cup zorgden voor een waar spektakel in een volgepakt ‘stadion’.

“Wij vinden het belangrijk dat ook de zaterdagavond leuk is voor de bezoekers”, vertelt Rob Scherphof namens de organisatie. “De hoogtesprong en de Ladies Cup waren vorig jaar al een waar succes en dit jaar bleken die rubrieken wederom een schot in de roos. Daar zijn we heel erg blij mee.”

De magische twee meter werd dit jaar helaas niet gehaald tijdens de hoogtesprong. Van de acht deelnemers slaagden uiteindelijk Rob Scherphof, Eric ten Cate en Jan Diepman er wel in de muur van 1,80 meter hoog foutloos te bedwingen.

Zinderende barrage
Sensationele winst was er voor Lieke Reinders-Ophof en Linda Klaassen tijdens de tweede editie van de Ladies Cup. Ze waren uiteindelijk de snelsten in een zinderende barrage. Laura Spekenbrink en Sarah Koppelman waren een fractie van een seconde langzamer en mochten de tweede prijs mee naar huis nemen. De derde plaats op het ereschavot was voor Jet Gerridzen en Anne Lotte Tijhuis, die met de winst naar huis leken te gaan. Een balkje op de laatste hindernis gooide echter roet in het eten.

Meer dan honderd combinaties vonden dit jaar de weg naar het centrumplein te vinden voor de Pony Masters en daar werd met het mes tussen de tanden gereden. De ponyruiters streden voor wat ze waard waren om met een van de drie mountainbikes naar huis te mogen. Amber Kiewit, Vince Nanning en Femke Meenhuis waren het snelst en mogen het stalen ros op stal zetten.

Bixie Master, mennen en Masterclass
Ook de aankomende dagen staat het centrum nog volop in het teken van de paardensport. Op maandag komen de allerkleinsten in actie tijdens de Bixie Masters en daarna is het genieten geblazen tijdens de menavond. Op dinsdagavond wordt het een weerzien met oude bekenden tijdens de Schröder Masterclass. Veel oud-winnaars als Wim Schröder, Pieter Jan Berkers en Eric ten Cate zullen in de ring verschijnen en zijn er op gebrand om deze jubileumeditie te winnen.

De entree is alle dagen gratis, alleen voor de zittribune zijn op dinsdagavond tickets nodig. Deze zijn te verkrijgen op www.schrodermasterclass.nl of bij Eetcafé De Burgemeester.

Foto’s Lieke Reinders-Ophof en Linda Klaassen (boven) en Rob Scherphof tijdens hoogtesprong © Loes Wielheesen.

Meer Springen

TUBBERGEN –  Door ook de tweede kwalificatie voor de strijd om de Grote Prijs in winst om te zetten, ging Bas van der Aa vrijdag met Gaen op... (06-06-2026)
TUBBERGEN – Bas van der Aa maakte donderdag tijdens Jumping Schröder Twente indruk tijdens de rubriek over 1,45 meter op tijd, de eerste kwalificatie... (04-06-2026)
TUBBERGEN – Jennifer Munsterhuis was woensdag dicht bij de zege in de toprubriek van de eerste dag van Jumping Schroder Twente. Met de KWPN-merrie... (04-06-2026)
Evenementen als Jumping Schröder zouden niet kunnen blijven bestaan als ze niet worden ondersteund door een redelijk aantal onontbeerlijke sponsors.... (02-06-2026)
RAALTE – Met een eerste en een tweede plaats heerste Eric ten Cate vrijdag in de rubriek over 1,30 meter tijdens het Horka Concours in Raalte. De... (01-06-2026)
Nathan Greftenhuis mag met recht de ‘meesterknecht’ van de BWG Stables worden genoemd. Alweer achttien jaar is de Tubbergenaar als trouwe kracht... (31-05-2026)
VEENINGEN – Wesley ter Harmsel presteerde zaterdag prima als lid van het Nederlandse team young riders tijdens het CH De Wolden. (30-05-2026)
Net als vorig jaar staat tijdens Jumping Schröder weer een veiling van veulens en jonge springpaarden van topverervers op het programma.  (30-05-2026)
De regionale ruitertop gaat op zondag 7 juni een poging wagen de zege in de Grote Prijs van het CSI2* Jumping Schröder Twente weer in Twente te... (29-05-2026)
Voor Emma Sophia Spanko ging in het tweede weekend van mei een droom in vervulling. Nog young rider mocht ze in het Belgische Lier voor Tsjechië in... (28-05-2026)
DENEKAMP – Jesse Berkers bleef zaterdag met Qornets Pleasure de complete concurrentie voor in de eerste Grote Prijs van Outdoor Denekamp over 1,30 en... (27-05-2026)
Na zijn twee oudere broers, de tweeling Ben en Wim, houdt ook Gerco Schröder zich steeds meer bezig met de begeleiding van vooral veelbelovende jonge... (27-05-2026)
DENEKAMP – Stijn Roelink met Diamond in de klasse over 1,35 meter en Merle Bodde met Just Kharley over 1,30 meter mochten zich afgelopen weekend in... (27-05-2026)
Van woensdag 3 tot en met zondag 7 juni staat op de terreinen van de BWG Stables de tweede editie van Jumping Schröder Twente op het programma. Er... (26-05-2026)
KRONENBERG – Hessel Hoekstra overtuigde donderdag en zaterdag tijdens het CSI2 De Peelbergen in het Limburgse Kronenberg met zijn nieuwste troef, de... (24-05-2026)
DENEKAMP – Met voor het eerst een heuse afsluitende strijd om de Grote Prijs op het programma is manege De Zonnebeek in Denekamp van donderdag 21 tot... (16-05-2026)
EINDHOVEN – Hessel Hoekstra was vrijdag tijdens het CSI Eindhoven dichtbij een overwinning in de rubriek over 1,40 meter met twee fasen. (15-05-2026)
ST. MARGARETHEN – Nina Stegeman liet donderdag en vrijdag opnieuw een prima indruk achter bij wedstrijden in het Oostenrijkse St. Margarethen. Ze... (15-05-2026)
Jennifer Munsterhuis leverde donderdag prima werk af tijdens Jumping Bonheiden. De amazone uit De Lutte eindigde met haar tienjarige vosmerrie Pebble... (14-05-2026)
Anja Moret reed zondag met haar merrie Ilamine du Thurin (v. Dakar VDL) naar een fraaie derde plaats in de Grote prijs van de Good Tour in Deurne. De... (11-05-2026)