ORGANISATIE NEEMT MAATREGELEN IN VERBAND MET BROEIERIG WARME WEER

Hitteprotocol bij Almelose Ruiterdagen

ALMELO - Zo’n 2250 pony- en paardenruiters Almelo bevolken vanaf vrijdag tien dagen lang weer het Twents Hippisch Centrum om deel te nemen aan de 53ste editie van de Almelose Ruiterdagen.

 

Anderhalve week topsport voor de ‘gewone man/vrouw’, want iedereen kan meedoen in Almelo en de toegang tot de Ruiterdagen is altijd gratis.

Natuurlijk houdt de organisatie er rekening mee dat het dit weekend weer broeierig warm wordt. Ze heeft daarom een aantal beslissingen  genomen in verband met de hitte.
• Het springen van de pony’s wordt op zaterdag een half uur vervroegd.
• Het hitteprotocol van de KNHS wordt gevolgd.
• De prijsuitreikingen worden aangepast: na de dressuurrubrieken zal zo spoedig mogelijk de prijsuitreiking plaatsvinden in het Kylix Paviljoen, zodat de wachttijden zullen worden ingekort.
• De prijsuitreikingen bij het springen zullen wél in de ring, maar niet te paard plaatsvinden.

Extra maatregelen
De organisatie heeft diverse maatregelen genomen in het kader van het welzijn van paard en mens. Er is een paardendouche geïnstalleerd, rondom de manege zijn er extra afspuitplaatsen gecreëerd, op de parkeerplaatsen zijn er waterpunten en er zijn waterbakken met sponzen, EHBO is op volle sterkte en voorbereid op het warme weer.

Ook dit jaar komen er weer deelnemers aan de start die net zijn begonnen met de sport, maar ook de in de paradressuur tot de absolute wereldtop behorende Frank Hosmar zal weer starten. Alle rubrieken van beginner (B) tot zeer zwaar (ZZ) zijn goed vertegenwoordigd en zeker met de pony’s is het programma overvol.

Er zijn  ook nu weer veel vernieuwingen doorgevoerd, zoals een groot nieuw LED-scherm, een nieuw ringmeesterhuisje en een volledig gerenoveerde all weatherbodem. Het accent ligt dit jaar echter vooral op de gemoedelijkheid en gezelligheid voor bezoekers en deelnemers.

Almeloërs krijgen volop de kans mee te genieten van het evenement. Vooral voor de jongeren is er zaterdag 29 juni vanaf 20.30 uur de playbackshow met aansluitend disco en een optreden van de lokale zingende vrachtwagenchauffeur Johnny Bolk. 

Kampioenschap ringsteken
Op donderdag 4 juli is ’s avonds het open Almelose kampioenschap ringsteken voor zowel prominenten als verenigingen. Een ware happening voor iedereen die houdt van een beetje spanning en vertier.

Een dag later, vrijdag 5 juli, tijdens leuke spring- en dressuurwedstrijden wordt de eerste VRIMIBO ofwel vrijdagmiddagborrel gehouden. Ook hier is de toegang volledig gratis en de organisatie zorgt voor een welkomstdrankje en een lekker hapje tussendoor. Deze borrel gaat over in een spectaculair programma met onder meer een competitie tussen een ruiter te paard en een held die op een mechanische stier plaatsneemt. De avond eindigt met een spetterend ruiterbal, verzorgd door showband Broadway.

Op zaterdag 6 juli mag zeker de kür op muziek bij kunstlicht niet gemist worden. Deze wordt voorafgegaan door de Grote Prijs van Almelo springen. De kür is altijd één van de hoogtepunten van de Ruiterdagen. Acht deelnemers strijden om het felbegeerde leren dressuurzadel met een winkelwaarde van meer dan € 3000,- in een muzikale hippische show die echt de moeite waard is.

Afsluitende Trial op zondag
De Almelose Ruiterdagen eindigen traditiegetrouw met de Bolk Transport Trial op zondag 7 juli vanaf ongeveer 14.30 uur, de dag waarop ook alle andere finales worden verreden. De Trial gaat over een dubbel lang parcours en wordt in Nederland behalve in Almelo nog maar op één andere locatie gehouden. Er wordt gesprongen over wallen, heuvels en natuurhindernissen. Een waar spektakel stuk.

Komt u met de auto, houdt dan P3 aan voor het parkeren. Er is ook een grote fietsenstalling bij de ingang van de Bosrand.
Voor een uitgebreid programma, zie de website www.almelose-ruiterdagen.nl

Foto boven: De Trial werd vorig jaar verrasend gewonen door Melissa Maatkamp.
Foto avonddressuur © Coen Mulder

Meer Springen

»
HAAKSBERGEN – Willem  Greve vertoefde woensdag weer even op vertrouwde oude grond en maakte maar meteen van de gelegenheid gebruik om tijdens het... (27-03-2025)
»
WIERDEN – Remco Been gaat voor zichzelf beginnen. Vanaf 1 april is de Wierdenaar nog halve dagen per week werkzaam voor Hank Melse in Winterswijk... (26-03-2025)
»
VEJER DE LA FRONTERA – De in Borne residerende Zoe Osterhoff moest zondag op haar tienjarige bruine hengst Kentucky TN (v. Verdi TN)  met een... (24-03-2025)
»
ERMELO – Lisa Schröder voltooide zaterdag in Ermelo een ongekende hattrick. Voor het derde jaar op rij veroverde de 14-jarige dochter van Gerco en... (23-03-2025)
»
VEJER DE LA FRONTERA– Voor Amke Bekhuis scheen zaterdag letterlijk en figuurlijk de zon tijdens de Sunshine Tour in het Spaanse Vejer de la Frontera... (23-03-2025)
»
LIER – Hessel Hoekstra was vrijdag tijdens het concours in Lier alle tegenstanders de baas in de rubriek ober 1,45 meter met barrage. Met zijn... (22-03-2025)
»
SAASVELD – De laatste aflevering van de wintercyclus Springen Ankerhal Saasveld (SAS) van dit seizoen leverde woensdag drie winnaars op, die behalve... (20-03-2025)
»
DEN BOSCH – Lars Schröder duldde vrijdag in de Brabanthallen te Den Bosch geen concurrentie in de strijd voor regioruiters tijdens The Dutch Masters... (15-03-2025)
»
DEN BOSCH – Willem Greve ontpopte zich donderdag tot de grote winnaar van de rubriek met paardenwissel tijdens The Dutch Masters in Den Bosch. De... (14-03-2025)
»
BATHMEN – Nano Healy hield woensdag het hoofd koel in de winning round van de klassieke derby tijdens Bathmen te Paard. De Ierse ruiter van Stal... (07-03-2025)
»
OLIVA – Faye Louise Vos maakte afgelopen week een succesvol debuut op het nivea van 1,40 meter tijdens de Mediterranean Equestrian Tour (MET) in het... (03-03-2025)
»
OLIVA - Robert en Thijmen Vos boekten afgelopen weekend een podiumplek tijdens de Mediterranean Equestrian Tour in het Spaanse Oliva. Vader Robert... (24-02-2025)
»
DEN BOSCH - “Een overwinning om nooit te vergeten!” Dat waren de woorden van Willem Greve na zijn spectaculaire overwinning in de Rolex Grand Prix... (17-02-2025)
»
OPGLABBEEK – Frank Schuttert mocht zich zondag in het Sentowerpark met zijn twaalfjarige bruine merrie Isis ((v. Cardento 933) laten kronen tot... (17-02-2025)
»
BALKBRUG – Jesse Berkers over 1,35 meter en Merle Bodde over 1,20 meter veroverden zaterdag namens Kring Twente springtitels in hun klasse tijdens de... (09-02-2025)
»
BORDEAUX – Willem Greve plaatste zich zaterdag dankzij de derde plaats in de Longines FEI Wereldbekerwedstrijd in Bordeaux voor de finale begin april... (09-02-2025)
»
SAASVELD – Met twee zeges kon Eric ten Cate woensdag tevreden zijn over zijn optreden tijdens de  midweekse springwedstrijden in de Ankerhallen te... (06-02-2025)
»
VALENCIA – Gert-Jan Bruggink boekte afgelopen week goede resultaten tijdens de Moura Tours in het Spaanse Valencia. Hij viel met drie verschillende... (03-02-2025)
»
DEN BOSCH – Conny Viscaal-Emondt is de trotse fokker en eigenaresse van het beste Nederlandse springpaard van 2024. De twaalfjarige schimmelruin... (01-02-2025)
»
AMBT-DELDEN – In een uitstekend gevulde manege De Hoffmeijer versloeg Vincent Geerink vrijdagavond elf opponenten in de barrage van de strijd om de... (31-01-2025)