RUITER VAN STAL WIEFFERINK IN 2022 DICHTBIJ ZEGE IN GROTE PRIJS

Hessel Hoekstra: graag op herhaling

Hessel Hoekstra met Icoon VDL in de Grote Prijs vcan 2022.

In de strijd om de Grote Prijs tijdens het CSI Twente 2022 bleef het lang de vraag welke ruiter zich als eerste zou plaatsen voor de barrage. Die primeur was voor de toen net 22-jarige Hessel Hoekstra met zijn negenjarige bruine ruin Icoon VDL. De ruiter van Stal Wiefferink eindigde uiteindelijk als tweede achter Bas Moerings met Iphstar.

Hoekstra en Icoon waren al de veertigste combinatie die op het terrein van het Equestrian Park Erve Maathuis in de hoofdrubriek in actie kwam. “Het was grandioos, super mooi”, kan Erik Wiefferink er nog van nagenieten. “Het is al heel bijzonder voor de Grote Prijs het hoofdterrein te mogen komen binnenrijden, dat maak je op die leeftijd niet vaak mee. Als je dan ook nog de eerste nuller bent, is dat helemaal bijzonder.”

De uit Lelystad afkomstige Hessel Hoekstra is dat roerend met hem eens. “Het is geweldig om in die piste te rijden, ook al omdat al je vrienden en bekenden komen kijken. En fantastisch als je er met zo’n resultaat uit komt. Dat zou ik dit jaar wel weer willen.”

Wel even anders
Hij moet het nu stellen zonder Icoon, die vorig jaar werd verkocht aan voormalig Olympisch kampioen Cian O’Connor. “Het is wel even wat anders, omdat het nu met een van mijn jongere paarden moet gebeuren. Ik denk dat het in elk geval een heel mooi concours voor ze is. Natuurlijk rijd ik het liefst nul, maar als ze fijn lopen en we vooruitgang boeken, is dat al erg prettig.”

Zijn prestaties vielen in 2022 zo op, dat Jos Lansink hem na het plotseling wegvallen van de geblesseerde nationaal kampioen Willem Greve doorschoof naar de positie van eerste reserve voor zijn ‘zilveren’ team bij het WK in het Deense Herning. “Het was hartstikke mooi dat we dat hebben mogen meemaken”, kijkt Hessel Hoekstra erop terug. “Ik heb daar veel geleerd.”

Het kan hem als groot talent in de springsport alleen maar helpen in zijn verdere loopbaan. Erik Wiefferink: “Hessel heeft veel balans, een goed oog en er gevoel voor hoe hij met het paard moet meegaan. En hij is heel leergierig.”

Onderste foto: Hessel Hoekstra met zijn werkgever en coach Erik Wiefferink.

Meer Springen

WIERDEN – Cindy Kosse vertolkte de absolute hoofdrol tijdens het Kerstindoor in Wierden. In manege De Vossenbos eiste de talentvolle amazone in de... (05-01-2026)
GRONINGEN – Jesse Berkers en Joanne Wes sloten zaterdag de nationale versie van het indoor concours hippique in Groningen af met prima prestaties.... (04-01-2026)
MECHELEN – Met een vijfde plaats in de zevende wedstrijd van de reeks heroverde Willem Greve maandag in Mechelen de koppositie op de ranglijst van de... (31-12-2025)
LONDON – Hessel Hoekstra presteerde zaterdag en zondag prima tijdens het CSI5* in Londen. Zowel met zijn elfjarige Holsteiner tophengst Comthago VDL... (21-12-2025)
WIERDEN – Pim Mulder kende zaterdagavond geen genade met de concurrentie in de afsluitende Grote Prijs van  de zevende editie van de Roelofsen Horse... (21-12-2025)
WIERDEN – De toprubriek van Winter Jumping Wierden over 1,35 meter met twee fasen eindigde vrijdag in een dubbele triomf voor zoon Stef en vader... (20-12-2025)
WIERDEN – Jordy Wilken bleek woensdag de sterkste in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen tijdens Winter Jumping Wierden. In manege De Vossenbos... (18-12-2025)
POZNAN – Hessel Hoekstra maakte zondag een prima indruk in de strijd om de Grote Prijs tijdens de Cavaliada Tour in het Poolse Poznan over 1,50 meter... (10-12-2025)
A CORUÑA – Willem Greve blijft schitteren op absoluut topniveau. Zondag zegevierde hij met zijn topmerrie Pretty Woman van ’t Paradijs (v. Vigo d’... (07-12-2025)
SAASVELD – Het scenario kon niet beter zijn. Een voorzitter die zich de hele week de benen uit het lijf loopt en toch nog even de tijd vindt om op... (07-12-2025)
SAASVELD – Noëlle Klokman stal vrijdagavond de show tijdens de Grote Prijs van de Twentse Ruiterdagen in  Saasveld. In de barrage van de wedstrijd... (06-12-2025)
SAASVELD – Eric ten Cate was woensdag in de Ankerhal van Saasveld na een spannend verlopen wedstrijd met twee fasen de lachende winnaar na de rubriek... (03-12-2025)
VRAGENDER – Met onder het zadel onder meer een van zijn recente troeven Sir Minka Z presenteerde Willem Greve zich afgelopen weekend uitstekend... (03-12-2025)
VRAGENDER – Beide zeges in de finales van de GMB Jonge Paarden Competitie in Vragender werden afgelopen weekend en prooi voor Twentse combinaties. (03-12-2025)
PRAAG – In de schaduw van het prestigieuze concours van de Global Champions Tour in Praag boekte Lars Schröder met de elfjarige schimmelruin Jaguar (... (24-11-2025)
BATHMEN - In de vierde wedstrijd van de GMB Jonge Springpaarden Competitie gingen de overwinningen zaterdag naar Steven Veldhuis en Mart IJland. (24-11-2025)
SAASVELD – De volle zussen Lunette en Nanette van de Marijenhoeve (v. Zirocco Blue VDL) bezorgden Enola Mulder woensdag beide een zege op de eerste... (21-11-2025)
STUTTGART - Willem Greve won zondag met zijn tienjarige merrie Pretty Woman van ’t Paradijs NOP in Stuttgart op indrukwekkende wijze de vierde... (16-11-2025)
MARIËNHEEM – Gerben Morsink maakte zaterdag in Mariënheem in de derde wedstrijd van de Roelofsen Horse Trucks Winter Classics een einde aan de... (16-11-2025)
MAASTRICHT – Hessel Hoekstra presenteerde zich zaterdag en zondag drie keer in het voorste gelid tijdens het CSI4* Jumping Indoor Maastricht. (09-11-2025)