Haselbekke opent sterk in de Wolden

DE WOLDEN – Bart Haselbekke kende een goede start op de openingsdag van het CH De Wolden. In de Big Tour legde de Wierdenaar met Qualif De Thurin in de zandpiste beslag op de tweede plaats achter de Belg Kristof Cleeren met de Cumano-afstammeling Chilli Pepper Van De Helle, die een honderdste van een seconde sneller was. De derde plek was voor Michael Greeve met Zhiehmara en en Alexis Trosch (Arg.) met Remonta Parforce Cooper

 

 

Ook Anne-Liza Makkinga met Waikiki (4), Annet Willems  Interline H (6), Dominique Roelofsen  Wladimir S (7), Michael Korompis Citta de la ferme blanche (8), Tom Brinkman  Lexington en Ben Schroder  Cognac Champblanc (beiden 11) behoorden tot de Overijsselaars die van de totaal 133 starters alle balken in de lepels lieten liggen. Haselbekke wurmde zich met Wigeunerin daar nog tussen met een tiende plek.

De Medium Tour op gras werd een prooi voor Michiel Brusse uit Wapserveen met zijn paard Ursus en de Noorse Camilla Storemark met haar paard Anderida Anica. De tweede plaatsen in de dubbele rubriek ging naar de Ier Michael Kearins met Aplaus Toltien en de Britse amazone Deborah Jackson met Muscaran Z. Als derde eindigden Mitchel Sonneveld met Zed en Pim Mulder (Zwolle) met Up And Co.

De Duitser Thomas Holz wist met Quayl in de Small Tour in de snelste tijd foutloos rond te komen. Als tweede eindigde Khaled Abdulrahman Almobty met Renske. De derde plaats was voor Per Zielke (D) met Zamier, een afstammeling van Washington. Bart van der Maat veroverde met All of Royalty de vierde plaats en vijfde werd Albert Zoer met Charlie Chaplin. Voor de Tukkers was er geen plek van betekenis.

Bij de jonge paarden was het de Brit James Billington die met Boston de overwinning greep. Als tweede eindigde Linda Rijken met Beat it en derde werd de Engelsman John Popely met C est la Vie. Michiel Brusse pakte in het zadel van Santana de vierde prijs terwijl Wierdenaar Robert Vos als vijfde in de ereronde mocht aansluiten in het zadel van Sputnik Vt.

Meer Springen

AMSTERDAM – De Fransman  Julien Epaillard won drie jaar geleden met Donatello d’Auge de Amsterdamse omloop van de Wereldbeker wonnen. Aan dat succes... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Frank Schuttert won zaterdag met een zinderende barragerit zijn tweede Grote Prijs van Amsterdam. In 2013 pakte een nog piepjonge Frank... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Willem Greve boekte zaterdag in der Amsterdamse RAI een prachtige overwinning. Met zijn vijftien jaar oude bruine hengst Grandorado TN... (24-01-2026)
SAASVELD – Hessel Hoekstra was vrijdag de baas in de strijd om de Grote Prijs van het concours van St. Hubertus. In de hoofdrubriek bleek de ruiter... (17-01-2026)
MÜNSTER – Nog nooit in de rijke historie van het CSI in Münster won een Nederlander het Championat  van die stad. Tot Gerben Morsink de ban brak. Met... (12-01-2026)
BASEL - Kim Emmen schreef dit weekend in Basel geschiedenis. Met haar machtige schimmelruin Imagine NOP werd ze vrijdagavond voor het eerst winnaar... (12-01-2026)
GRONINGEN - Steven Veldhuis en Annelies Vorsselmans eindigden zaterdag keurig als tweede en derde in de strijd om de Grote Prijs van het IICH... (11-01-2026)
GEESTEREN (G) – De veertienjarige bruine hengst Highway TN (v. Eldorado van de Zeshoek) is voor de rest van dit jaar verhuurd aan de Amerikaanse... (10-01-2026)
GRONINGEN – Mart IJland boekte donderdag een fraaie zege in de eerste kwalificatie voor de Grote Prijs van het IICH Groningen. Met zijn elfjarige... (09-01-2026)
MARIENHEEM – Het duo Veldhuis liet zich tijdens de Sallandse Ruiterdagen weer eens van zijn beste kant zien. Vader Steven en zoon  Stef bezetten... (07-01-2026)
WIERDEN – Cindy Kosse vertolkte de absolute hoofdrol tijdens het Kerstindoor in Wierden. In manege De Vossenbos eiste de talentvolle amazone in de... (05-01-2026)
GRONINGEN – Jesse Berkers en Joanne Wes sloten zaterdag de nationale versie van het indoor concours hippique in Groningen af met prima prestaties.... (04-01-2026)
MECHELEN – Met een vijfde plaats in de zevende wedstrijd van de reeks heroverde Willem Greve maandag in Mechelen de koppositie op de ranglijst van de... (31-12-2025)
LONDON – Hessel Hoekstra presteerde zaterdag en zondag prima tijdens het CSI5* in Londen. Zowel met zijn elfjarige Holsteiner tophengst Comthago VDL... (21-12-2025)
WIERDEN – Pim Mulder kende zaterdagavond geen genade met de concurrentie in de afsluitende Grote Prijs van  de zevende editie van de Roelofsen Horse... (21-12-2025)
WIERDEN – De toprubriek van Winter Jumping Wierden over 1,35 meter met twee fasen eindigde vrijdag in een dubbele triomf voor zoon Stef en vader... (20-12-2025)
WIERDEN – Jordy Wilken bleek woensdag de sterkste in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen tijdens Winter Jumping Wierden. In manege De Vossenbos... (18-12-2025)
POZNAN – Hessel Hoekstra maakte zondag een prima indruk in de strijd om de Grote Prijs tijdens de Cavaliada Tour in het Poolse Poznan over 1,50 meter... (10-12-2025)
A CORUÑA – Willem Greve blijft schitteren op absoluut topniveau. Zondag zegevierde hij met zijn topmerrie Pretty Woman van ’t Paradijs (v. Vigo d’... (07-12-2025)
SAASVELD – Het scenario kon niet beter zijn. Een voorzitter die zich de hele week de benen uit het lijf loopt en toch nog even de tijd vindt om op... (07-12-2025)