Harrie Wiering pakt regiotitel Z

SAASVELD - Harrie Wiering (foto) heeft vrijdagavond met Hemmelhorst Hercules het kampioenschap van de regio Overijssel in de klasse Z veroverd. Ondanks een tijdfoutje in de eerste manche bleef de ruiter uit Borne overeind in de selectieve wedstrijd over twee ronden. De snelste twee vierfouters grepen de tweede en derde plaats. Dat waren Leon Oude Hendriksman met Charlie en Maikel Vaanholt met Viloma. 

Wiering was blij met zijn provinciale titel. "Er was goede deelname en vooral in de tweede manche stond het hoog zat. Het moet ook aan de maat staan, want het gaat wel om een kampioenschap. En dan weet je ook dat straks de beteren naar Ermelo gaan."

"Mijn paarden springen de laatste tijd goed", aldus Wiering, "ze hebben alleen nog niet het allerlaatste aan ervaring. Hercules moet nog zeven worden en begon pas goed een jaar geleden op B-niveau. Hij komt uit dezelfde stam als Continio van Wesley Heijdens. Hij is van Acorado, heeft dezelfde oma en fokker. World Wide is van Corland x Animo. Hij wordt acht, heeft een veulen gehad en daardoor nog wat weinig ervaring. Maar in Ermelo hebben we met allebei wel een kans."

De titel in de klasse ZZ werd een prooi voor Anne Bakker met Taciende. De amazone uit het onder de rook van Emmeloord gelegen Tollebeek was de enige die twee keer foutloos bleef. Een zestal vierfouters werd aangevoerd door Gerbert te Koppele die met Watch Me in de snelste tijd van de dag tweede werd. Judith Vetker legde met Vick Weis beslag op de derde plaats.

Bakker zei zich al te hebben opgemaakt voor een barrage, omdat ze veronderstelde dat ook Demi Dijks twee foutloze rondjes zou afleggen. Dat lukte de laatste echter niet, waardoor ook in de klasse ZZ een barrage achterwege bleef.

In beide klassen plaatsten negen combinaties zich voor de strijd om het nationaal kampioenschap, begin april in Ermelo. In de klasse Z zijn dat behalve de eerste drie Lieke Ophof met Viloma, Steven Veldhuis met Arandelli, Pieternel Kerbert met Zomodo, Gerben Morsink met Zemilion, Peter Smid met Flying Dutchman en Fred van Straaten met Ziebelle. De laatste twee profiteerden ervan dat Harrie Wiering met Hemmelhorst Zojasper en Gerben Morsink met Carthagena Z ook met hun tweede paard bij de beste tien eindigden en in Ermelo maar één troef mogen uitspelen.

Ook in de klasse ZZ mag de nummer elf nog mee naar het NK, omdat Anne Bakker met Voltage B (vierde) Demi Dijks met Chelsea Z (achtste) een tweede paard naar de top van het klassement stuurde. De topdrie wordt hier vergezeld door Demi Dijks met Tobias, Harrie Wiering met Hemmelhorst World Wide, Remco Been met Volvo's Va Vite, Shanice Roozeboom met Windsor, Fred van Straaten met Zabelle-S en Rob Kemna met Winston.

UITSLAG
Foto Harrie Wiering van Stal Hemmelhorst

Meer Springen

»
TUBBERGEN – In zijn woning in Tubbergen is deze week Bernard Schröder op 91-jarige leeftijd overleden. De vader van de broers Ben, Wim en Gerco... (12-09-2025)
»
RIJSSEN – Eric ten Cate ging dinsdag net als een jaar eerder aan de haal met de zege in de finale van de TCN Jumping Tour. De ruiter uit Geesteren... (09-09-2025)
»
DEURNE – Mart IJland grossierde afgelopen weekend in prijzen tijdens de Summer Tour en de finales voor Young Horses op het Equestrian Estate in... (08-09-2025)
»
LANGEVEEN – Van de steeds zeldzamer wordende concoursen op graspistes is dat van de Molenruiters in Langeveen een fraai overgebleven pareltje. Dat... (07-09-2025)
»
LANGEVEEN – Er gaat bijna geen concours voorbij waar hij aanwezig is, of Hessel Hoekstra slaagt er wel in minimaal één rubriek winnend af te sluiten... (06-09-2025)
»
BRUSSEL – Gerben Morsink kijkt met gemengde gevoelens terug op het afgelopen weekend, waarin hij deelnam aan de Stephex Masters in Brussel. Tegenover... (02-09-2025)
»
VEENINGEN – Het kan niet op voor Hessel Hoekstra. Ook in de hoofdrubriek van Outdoor Zuidwolde greep de ruiter van Stal Wiefferink de hoofdprijs. (31-08-2025)
»
VEENINGEN – Twee dagen na zijn fraaie zege in Veeningen over 1,40 meter met twee fasen mocht Willem Greve zich vrijdag opnieuw als winnaar laten... (29-08-2025)
»
ZUIDWOLDE - Willem Greve kende woensdag een puike start bij Outdoor Zuidwolde. In de wedstrijd over 1,40 meter met twee fasen eindigde Greve als... (29-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Paarden minnend Twente is een fraai trainingscentrum rijker. De laatste hand moet weliswaar nog worden gelegd aan het Horse Centre... (27-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Paarden minnend Twente is een fraai trainingscentrum rijker. De laatste hand moet weliswaar nog worden gelegd aan het Horse Centre... (27-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Een dag na zijn eclatante overwinning in de Grote Prijs van Geesteren was Hessel Hoekstra opnieuw de complete concurrentie de baas.... (26-08-2025)
»
VRAGENDER – Jennifer Munsterhuis toonde zaterdag tijdens Outdoor Vragender geen medelijden met haar tegenstanders in de rubriek over 1,35 meter. Met... (25-08-2025)
»
VALKENSWAARD - Frank Schuttert mocht zondag de eerste prijs in ontvangst nemen na de strijd om de Grote Prijs van het CSI2* over 1,45 meter met... (25-08-2025)
»
TUBBERGEN – De eerste editie van Hippisch Geesteren op de accommodatie van de BWG Stables in Tubbergen leverde zondag in de strijd om de Grote Prijs... (24-08-2025)
»
TUBBERGEN – Lars Schröder boekte vrijdag én zaterdag tijdens Hippisch Geesteren een mooie zege op het voor hem vertrouwde terrein van de BWG Stables... (23-08-2025)
»
VALKENSWAARD – Willem Greve beleefde een uitstekend verlopen vrijdag tijdens het evenement voor de Global Champions Tour op de terreinen van Jan Tops... (22-08-2025)
»
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra voegde donderdag nog maar eens een overwinning toe aan zijn ondertussen al best lange erelijst. Tijdens Hippisch Twente... (21-08-2025)
»
Vorig jaar was ze er vanwege vakantie niet bij, maar bij de komende editie van Hippisch Geesteren hanteert ze weer enthousiast haar camera. Els ten... (21-08-2025)
»
TUBBERGEN – Albert Nijhof sloeg woensdag een dubbelslag in de toprubriek van Hippisch Geesteren, dat voor het eerst wordt gehouden bij de BWG Stables... (20-08-2025)