Grote Prijs voor Tom Brinkman

VALKENSWAARD - Tom Brinkman (foto) groeide in de Grote Prijs van het CSI2 in Valkenswaard uit tot de grote man. Met Tobalia was de ruiter uit Albergen in de barrage een fractie sneller dan Gerco Schröder (Tubbergen) met Eurocommerce London. De Australische amazone Edwina Alexander, die in Valkenswaard een thuiswedstrijd reed, werd derde. Jos Lansink eindigde door twee springfouten in de extra omloop als tiende met Calistro.

Het was een goede dag voor de Schröders, want Gerco zegevierde eerder deze zondag in een wedstrijd voor zes- en zevenjarige paarden met Eurocommerce Dubai, terwijl zijn broer Ben (Tubbergen) met BMC Claire derde werd, achter Maikel van der Vleuten (Mierlo) met VDL Groep Eureka. In deze wedstrijd eindigde Tom Brinkman met Zero als vierde. Chantal Regter noteerde met Eurocommerce Osaka de zevende positie. Ze maakte twee springfouten in de barrage. Wim Schröder eindigde met een gevallen balk in het basisparcours als zeventiende.

Chantal Regter legde in de finale van de Small Tour (1,35 meter direct op tijd) beslag op de achtste plaats met Casper de Muze. Gerco Schröder bleef met BMC Ultimo evenens zonder averij en werd achttiende. Jorn Emschoven stuurde VDL Groep Zimba netjes rond in een parcours over 1,25 meter, wat goed was voor de vierde stek. (m.m.v. KNHS)
 
Uitslag Grote Prijs (1.45m)
1) Tom Brinkman (Lochem) - Tobalio (Numero Uno x Jacorde) - 0 / 0 - 39.42
2) Gerco Schröder (Tubbergen) - Eurocommerce London (Nabab de Reve x Chin Chin) - 0 / 0 -39.83
3) Edwina Alexander (Aus) - Ciske van Overis - 0 / 0 - 39.90

Uitslag finale 6- en 7-jarige paarden (1.35/1.40m)
1) Gerco Schröder - Eurocommerce Dubai - 0 / 0 - 32.60
2) Maikel van der Vleuten (Mierlo) - VDL Groep Eureka (Chin Chin x Quidam de Revel - 0 / 0 - 33.51
3) Ben Schröder (Tubbergen) - BMC Claire - 0 / 0 - 33.92
4) Tom Brinkman - Zero (Tangelo van de Zuuthoeve x Ahorn) - 0 / 4 - 33.74

Uitslag finale Small Tour (1.35m)
1) James Fisher (Eng) - Vesta III (Andiamo x Jus de Pomme) - 0 / 48.82
2) Piet Raijmakers jr. (Asten) - Van Schijndel's Chanelly - 0 / 49.34
3) Nick Vrins (Bel) - Orage (Dominard x Reg Magna xx0 - 0 / 50.85
4) Maikel van der Vleuten - VDL Groep Tattoo (Numero Uno x Lux) -  0 / 51.99
(Mr.Blue x Ukase) - 0 / 65.85

Meer Springen

Willem Greve eindigde afgelopen weekend twee keer als vijfde en even vaak als tiende tijdens het CSI in het Belgische Opglabbeek. (02-03-2026)
ENSCHEDE – Gerben Morsink is er trots op dat zijn 17-jarige zwartbruine dekhengst Navarone Z (v. Nabab de Reve) deze week zowel röntgenologisch als... (28-02-2026)
ERMELO - Cindy Kosse veroverde donderdag op knappe wijze de nationale titel van de KNHS in de klasse over 1,30 meter. Met haar negenjarige bruine... (26-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer aan. In het zadel van Jordy Wilken... (24-02-2026)
GENT – Wesley Mulder legde zondag met zijn negenjarige bruine merrie C-Livia Rv Z (v. Cohinoor VDL) beslag op een keurige vijfde plek in de Grote... (24-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer. In het zadel van Jordy Wilken werd... (24-02-2026)
VEJER DE LA FRONTERA - Thijmen Vos liet zaterdag met de zestien jaar oude ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) een mooie tweede plaats noteren in de rubriek... (24-02-2026)
GOTHENBURG - Willem Greve won zondagmiddag in Gothenburg voor de derde keer dit seizoen een wedstrijd voor de  FEI Longines Wereldbeker. Een unieke... (22-02-2026)
Joanne Wes ontpopte zich afgelopen week tot de uitblinker tijdens het Krokusspringen in Luttenberg. Met haar paarden Koh-i-Noor en De Reygers Mory... (19-02-2026)
Willem Greve toonde zich zondag oppermachtig in de strijd om de Grote Prijs Van de VR Classics in Neumünster. Op het parcours over 1,55 meter van het... (16-02-2026)
OPGLABBEEK - Mart IJland boekte donderdag tijdens het concours in het Belgische Opglabbeek een imponerende zege in de toprubriek over 1,45 meter op... (13-02-2026)
MARIËNHEEM - Met een supersnelle rit reed Gert-Jan Bruggink zaterdag al zijn concurrenten op grote afstand tijdens het concours hippique in... (10-02-2026)
RIESENBECK – Jesse Berkers mag terugkijken op een uiterst succesvol verlopen weekend tijdens het internationale concours hippique van Riesenbeck. (10-02-2026)
SAASVELD – Het springen in de Ankerhal van Saasveld leverde woensdag in de hoogste klassen fraaie zeges op voor Conor Drain met Drake Z over 1,35... (05-02-2026)
AMBT DELDEN – Edwin Oosterbroek sloeg een dubbelslag tijdens Indoor Ambt Delden. De 61-jarige Dinkelruiter zegevierde woensdag op superieure wijze in... (01-02-2026)
AMBT DELDEN – Noëlle Klokman had vrijdag het laatste woord in de strijd om de Grote Prijs van Indoor Ambt Delden. De amazone uit Barchem klopte in de... (31-01-2026)
AMSTERDAM – De Fransman  Julien Epaillard won drie jaar geleden met Donatello d’Auge de Amsterdamse omloop van de Wereldbeker wonnen. Aan dat succes... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Frank Schuttert won zaterdag met een zinderende barragerit zijn tweede Grote Prijs van Amsterdam. In 2013 pakte een nog piepjonge Frank... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Willem Greve boekte zaterdag in der Amsterdamse RAI een prachtige overwinning. Met zijn vijftien jaar oude bruine hengst Grandorado TN... (24-01-2026)
SAASVELD – Hessel Hoekstra was vrijdag de baas in de strijd om de Grote Prijs van het concours van St. Hubertus. In de hoofdrubriek bleek de ruiter... (17-01-2026)