IER UIT TUBBERGEN OOK DERDE ACHTER STERKE SVEN PETERS

Grote Prijs Geesteren voor Conor Drain  

Conor Drain met Cristo op weg naar de zege in de Grote Prijs

GEESTEREN – Conor Drain maakte zondag een voor hem prima verlopen Hippisch Geesteren op uitstekende wijze af. De in Tubbergen woonachtige Ier won op de slotdag de Grote Prijs over 1,40 meter met de door de familie Viscaal gefokte negenjarige hengst Cristo (v. Cellestial x Quantum).

Drain verzekerde zich met de achtjarige ruin Imagine (v. Cassini Gold) ook nog van de derde plaats. Sven Peters maakte het Drain knap lastig, maar moest met zijn veertienjarige merrie Channel (v. Rascin) tevreden zijn met de tweede plek. Tien van de 54 combinaties haalden de barrage op het selectieve parcours van Jacques Meuleman. Drain zette met Imagine in de derde rit de toon. Met zijn tijd van 42,67 seconde meldde hij zich meteen als kanshebber voor de zege. 

Sven Peters (rechts) liet zich er niet door ontmoedigen en kwam met Channel 0,35 seconde sneller langs het elektronisch oog bij de finish. De ruiter uit Lonneker bleef tot de voorlaatste rit aan de leiding. Toen stootte Conor Drain, die alleen met Golddigger geen nulronde reed, hem alsnog van de troon met Cristo. Zijn chrono van 41,69 seconde was goed voor de hoofdprijs van 1000 euro.

Nog beetje voorzichtig
Drain: “Als eerste starter in de barrage moest ik Imagine een tijd zetten, maar dan ben je altijd nog een beetje voorzichtig. Sven reed hard en toen werd het voor mij met Cristo een kwestie van alles of niets. Het pakte goed uit. Ik mag niet klagen over deze week.”

De Grote Prijs begon een half uur later dan gepland in verband met de verwachte, maar uitgebleven stortvloed aan regen. “Dat wachten vond ik zelf niet vervelend. Ik ben van mezelf wel rustig en niet snel uit mijn doen.”

De Twentse Ier genoot van zijn optreden voor eigen Tubbergs publiek. “Het was super vanmiddag. Het is een heel groot terrein met bomen, dat is lekker rijden. En ik vond het vooral heel leuk dat er allemaal kinderen van onze vereniging Sint Joris, die ik eens per twee weken les geef, langs de kant stonden om me aan te moedigen.”

Conor Drain is ondertussen tien jaar in ons land. Dat betekent dat hij komend jaar mag starten in de strijd om het Nederlands kampioenschap. “Dat heb ik ook begrepen. Als het mag en de paarden zijn er klaar voor, waarom niet?”

Kunst rustig te blijven
Sven Peters was in zijn sas met zijn tweede plek. “Het was jammer dat hij me eraf reed, maar ik ben heel tevreden met mijn eigen prestatie. Ik heb Channel al zo lang, dat ik precies weet wat haar sterke en zwakke punten zijn. Ze is heel heet en af en toe loopt ze zichzelf voorbij. Het is de kunst dan rustig te blijven. Maar hoe meer ervaring we samen opdoen, hoe beter het gaat. Achteraf kun je zeggen dat ik voor de dubbelsprong wat tijd heb laten liggen. Ik kwam schuin aan op de oxer ervoor, waardoor ik net een beetje in de buitenste lijn terecht kwam.”

Toch genoot Sven Peters vooral. “Het was leuk dat er weer eens publiek bij kon zijn en dat het terrein hier wat groter is. Voor hier in de buurt is dit een ideale plek. Je hebt hier alles bij de hand om een mooi concours te organiseren.”

Claudia Morsink
Behalve Conor Drain plaatste ook Claudia Morsink zich met twee paarden voor de extra rondgang. Met Zabab R bleef ze foutloos en eindigde ze als vierde. Met Zekina Z maakte ze een springfout en eindigde ze als achtste. Steven Veldhuis, die met liefst vier kandidaten in de Grote Prijs uitkwam, haalde barrage met Equus Tame. Hij leverde wel een nulronde af, maar nam daarin net iets te veel tijd. Dat leverde hem een strafpunt op, waarmee hij zich als vijfde klasseerde.

De zesde en zevende plek waren voor twee aanstormende talenten. Lars Wigger met Foline en Mart IJland met Il Cavallo VL presteerden prima met slechts een balk in de beslissende omloop. Mareille van Geel-Schröder werd negende op Händel VDW met zes strafpunten, Amke Bekhuis sloot het eerste tiental af met zeven strafpunten op Jupiler.

Mart IJland was de sterkste in de klasse Z. De jonge Hengeloër bleef met Joyful Power Gerco Schröder met Impact en Maikel Vaanholt met Izaro voor. Matt Garrigan stuurde Savorana naar de vierde prijs en Steven Veldhuis eindigde als vijfde met Iregina.

Veldhuis was wel oppermachtig in de klasse M. De Haaksbergenaar won met Hudson en was met Jingle Bells TN zelf zijn belangrijkste achtervolger. Niels Jonker sloot als derde aan voor de prijsuitreiking.

Op onderste foto Conor Drain (rechts) en Sven Peters op het podium.

Meer Springen

»
In navolging van de Almelose Ruiterdagen, de Schröder Masterclass én de KNHS omarmt ook Hippisch Geesteren het razendsnel in populariteit groeiende... (19-08-2025)
»
Al tientallen jaren is Marian Boerman een zeer gewaardeerde verschijning bij concoursen binnen de gemeente Tubbergen. Dat is ze nog steeds, ook nu ze... (18-08-2025)
»
Hippisch Geesteren brengt van woensdag 20 tot en met zondag 24 augustus vijf dagen lang vanaf 8.00 uur springsport op alle niveaus. Dit keer dus voor... (17-08-2025)
»
Bij het momenteel ontbreken van een voorzitter verdeelt Rob Scherphof de taken van preses van PSV Sint Joris samen met de andere bestuursleden Robert... (16-08-2025)
»
STEGEREN – Steven en zoon Stef Veldhuis heersten vrijdag in de hoogste rubrieken tijdens het concours van de Heideruiters op de terreinen van de... (16-08-2025)
»
TUBBERGEN – De Schröder Masterclass is een garantie voor spektakel. De 24ste editie van het evenement op het Tubbergse stadhuisplein voor de... (12-08-2025)
»
TUBBERGEN – Het plein voor de Pancratius Basiliek in Tubbergen was op de maandag tijdens de Schröder Masterclass gebruikelijk het domein voor de... (12-08-2025)
»
HOUTEN – Amke Bekhuis presteerde zondag uitstekend met de tweede plaats in de strijd om de Grote Prijs van het CSI2* in Houten. Met haar tienjarige... (12-08-2025)
»
TUBBERGEN – Het venijn in de strijd om de Ladies Cup tijdens de 24ste editie van de Schröder Materclass zat zaterdag weer eens in de... (10-08-2025)
»
Organisaties van sportieve evenementen drijven doorgaans in hoge mate op de inzet van vrijwilligers. Ze vormen vaak het cement van het bouwwerk, dat... (09-08-2025)
»
HOUTEN – Gerco Schröder is aardig op dreef bij het CSI in Houten. Met zijn negenjarige vosruin Chactula PS (v. Exelero 2) bezette hij vrijdag de... (08-08-2025)
»
DUBLIN – Willem Greve won vrijdag met de foutloos gebleven springruiters van TeamNL met overmacht en overtuiging de landenwedstrijd van het... (08-08-2025)
»
Hij moest er aardig wat jaren op wachten, maar in 2024 mocht Bas van der Aa zich als winnaar laten huldigen van de Schröder Masterclass, waar hij al... (08-08-2025)
»
Terwijl de ruitertop zich opmaakt voor spectaculaire sport is er op dinsdagmiddag (12 augustus bij de Schröder Masterclass volop ruimte voor jonge... (07-08-2025)
»
HAAKSBERGEN – Eric ten Cate liet er woensdag geen misverstand over bestaat wie de sterkste was in de hoogste klassen tijdens het Sectolin springen in... (07-08-2025)
»
Legendarisch. Zo mag het traditionele ruiterbal inmiddels wel worden genoemd. Elk jaar barst het feest los, na afloop van de Grote Prijs van... (06-08-2025)
»
HAAKSBERGEN - Meteen al nadat de vosmerrie Porsche Knight (v. Komme Casall TN x Verdi) in maart bij hem op stal kwam, had Steven Veldhuis een goed... (05-08-2025)
»
De piste van de Schröder Masterclass is op maandagavond het podium waarop deelnemers van de Golden Oldies schitteren als vanouds. Als... (05-08-2025)
»
De strijd om de Salta Hobby Horse Cup is op zondag 10 augustus een nieuw onderdeel van de Schröder Masterclass. Deelnemers springen met een... (03-08-2025)
»
LATTROP – Stijn Roelink steeg zaterdag letterlijk naar grote hoogte. Op zijn elfjarige ruin Joyride (v. Denzel van ’t Meulenhof) overwon hij in de... (03-08-2025)