MET COURAGE VERUIT SNELSTE DEELNEMER IN DE KLASSEN Z EN ZZ

GP Weerselo voor Willy van der Ham

WEERSELO – Willy van der Ham (foto) liet zondag nog maar eens zien het rijden nog lang niet verleerd te zijn. De routinier stuurde zijn elfjarige donkerbruine merrie Courage (v. Ukato) naar de winst in de Grote Prijs van Weerselo. Van der Ham was veruit de snelste deelnemer van het complete ruiterveld in de klassen Z en ZZ.

Met een voorsprong van ruim twee seconden verwees hij Stijn Roelink op Souplesse  naar de tweede plaats. Sjaak Sleiderink troefde op Euro BHS met een minimaal verschil van 0,01 seconde Gerben Morsink op Rapidash af in de strijd om de vierde plek. Jan Diepman eindigde met Gestelle M als vijfde. Willy van der Ham verdiende met zijn zege behalve de reguliere winstpremie ook nog een fraaie wisselbokaal en een extra geldprijs van € 250.

Twee keer Rob Wiefferink
Rob Wiefferink was in Weerselo goed voor twee overwinningen. Met Ghianula A zegevierde hij in de klasse M over twee fasen en hield hij Jan Diepman, die met Honnalissa tweede en met Honora derde werd. Het leverde Wiefferink een extra prijs in de vorm van een ballonvaart op.

In de klasse L was Rob Wiefferink met Happy, eveneens over twee fasen, eveneens succesvol. Dit keer werd hij gevolgd door Linda Klaassen met Hidiene en Enola Mulder met Ibiza van het Drienerwolde.

Jarno Hesselink trok met Jarusa de winst naar zich toe in het L-progressief. Erik Punte werd tweede met Elmo, Robert Kamphuis derde met Igor. Eva Oude Wolcherink zegevierde met Stakkaire Gold SDH in de klasse B op stijl. Ze kreeg 81 punten, een halfje meer dan Kelly Nijenkamp op Nesbitt en een vol punt meer dan Pascalle Donders met Cute Puppenfee. Loes Waayer won met Contra Bass het B-springen op tijd, gevolgd door Eva Geers met He-man TL en opnieuw Pascalle Donders met Cute Puppenfee.

Dressuur
De fraaie Dimension Wisselbokalen dressuur kwamen in handen van Carolien Roozeboom met Donfonia van de Sterruiters in de klasse Z1 en van Loes Mars met Easy Dancer van de Laarhoeveruiters in de klasse Z2.

De organiserende vereniging De Dalruiters kijkt tevreden terug op een zeer geslaagde dag, die zich afspeelde onder hoogzomerse weersomstandigheden. Jos Luttikhuis: “We zijn er trots op om met een relatief kleine vereniging zo'n drukbezocht en kwalitatief hoogstaand evenement te kunnen organiseren.”

Meer Springen

AMSTERDAM - Frank Schuttert won zaterdag met een zinderende barragerit zijn tweede Grote Prijs van Amsterdam. In 2013 pakte een nog piepjonge Frank... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Willem Greve boekte zaterdag in der Amsterdamse RAI een prachtige overwinning. Met zijn vijftien jaar oude bruine hengst Grandorado TN... (24-01-2026)
SAASVELD – Hessel Hoekstra was vrijdag de baas in de strijd om de Grote Prijs van het concours van St. Hubertus. In de hoofdrubriek bleek de ruiter... (17-01-2026)
MÜNSTER – Nog nooit in de rijke historie van het CSI in Münster won een Nederlander het Championat  van die stad. Tot Gerben Morsink de ban brak. Met... (12-01-2026)
BASEL - Kim Emmen schreef dit weekend in Basel geschiedenis. Met haar machtige schimmelruin Imagine NOP werd ze vrijdagavond voor het eerst winnaar... (12-01-2026)
GRONINGEN - Steven Veldhuis en Annelies Vorsselmans eindigden zaterdag keurig als tweede en derde in de strijd om de Grote Prijs van het IICH... (11-01-2026)
GEESTEREN (G) – De veertienjarige bruine hengst Highway TN (v. Eldorado van de Zeshoek) is voor de rest van dit jaar verhuurd aan de Amerikaanse... (10-01-2026)
GRONINGEN – Mart IJland boekte donderdag een fraaie zege in de eerste kwalificatie voor de Grote Prijs van het IICH Groningen. Met zijn elfjarige... (09-01-2026)
MARIENHEEM – Het duo Veldhuis liet zich tijdens de Sallandse Ruiterdagen weer eens van zijn beste kant zien. Vader Steven en zoon  Stef bezetten... (07-01-2026)
WIERDEN – Cindy Kosse vertolkte de absolute hoofdrol tijdens het Kerstindoor in Wierden. In manege De Vossenbos eiste de talentvolle amazone in de... (05-01-2026)
GRONINGEN – Jesse Berkers en Joanne Wes sloten zaterdag de nationale versie van het indoor concours hippique in Groningen af met prima prestaties.... (04-01-2026)
MECHELEN – Met een vijfde plaats in de zevende wedstrijd van de reeks heroverde Willem Greve maandag in Mechelen de koppositie op de ranglijst van de... (31-12-2025)
LONDON – Hessel Hoekstra presteerde zaterdag en zondag prima tijdens het CSI5* in Londen. Zowel met zijn elfjarige Holsteiner tophengst Comthago VDL... (21-12-2025)
WIERDEN – Pim Mulder kende zaterdagavond geen genade met de concurrentie in de afsluitende Grote Prijs van  de zevende editie van de Roelofsen Horse... (21-12-2025)
WIERDEN – De toprubriek van Winter Jumping Wierden over 1,35 meter met twee fasen eindigde vrijdag in een dubbele triomf voor zoon Stef en vader... (20-12-2025)
WIERDEN – Jordy Wilken bleek woensdag de sterkste in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen tijdens Winter Jumping Wierden. In manege De Vossenbos... (18-12-2025)
POZNAN – Hessel Hoekstra maakte zondag een prima indruk in de strijd om de Grote Prijs tijdens de Cavaliada Tour in het Poolse Poznan over 1,50 meter... (10-12-2025)
A CORUÑA – Willem Greve blijft schitteren op absoluut topniveau. Zondag zegevierde hij met zijn topmerrie Pretty Woman van ’t Paradijs (v. Vigo d’... (07-12-2025)
SAASVELD – Het scenario kon niet beter zijn. Een voorzitter die zich de hele week de benen uit het lijf loopt en toch nog even de tijd vindt om op... (07-12-2025)
SAASVELD – Noëlle Klokman stal vrijdagavond de show tijdens de Grote Prijs van de Twentse Ruiterdagen in  Saasveld. In de barrage van de wedstrijd... (06-12-2025)