GP Salland voor Robert Vos

MARIENHEEM - Robert Vos en zijn dertienjarige donkerbruine ruin Carat (v. Crdento x Krevad) vormen een gouden combinatie. De Wierdenaar won zondagmiddag in manage Bartels in Marienheem op indrukwekkende wijze de Grote Prijs van Salland. Met Carat reed Vos als zesde starter van liefst achttien deelnemers in de barrage in 32,96 seconde de snelste tijd. Als laatste in de rij kwam Pim Mulder daar met Zo Special het dichtst in de buurt (33,25).

Derde werd de Duitser Tim Hoster, pupil van Jos Lansink, met Jewel's Exclusive Touch (33,44). Conor Drain reed Zidane naar een knappe vierde plek (34,78) en Stéphanie Brugman werd vijfde met Mobily Lil Majd(35,04).

Jos Lansink was de snelste vierfouter in de extra omloop en bezette met Zerlin M de zevende plek. Hij werd op minder dan een halve seconde gevolgd door Michael Greeve met Taloubet du Rouet, die op zijn beurt Remco Been met Viceroy voorbleef.

Robert Vos kocht Carat twee jaar geleden in Zweden en gaat zelden op concours zonder met een zege thuis te komen. "Toen liep hij nog landelijk en nationaal. Dit paard heeft me al ongelooflijk veel gegeven", aldus de Wierdenaar, die de ruin normaliter als zijn tweede troef inzet achter Another Pleasure. "Maar hier zijn de omstandigheden zo goed dat ik het wel aandurfde", meldde Vos met het gelijk van de winnaar. "En het pakte goed uit. Ik denk dat ik gewonnen heb omdat het net even wat vloeiender liep dan bij de anderen. Al kwam Pim Mulder nog wel erg dichtbij."

De finale van de Small Tour werd een prooi voor Sander Geerink met Voila'd Kri Kri. De ruiter uit Gelselaar was bijna een volle seconde sneller dan Gerco Schröder met Balouska. Annelies Vorsselmans pakte met Falaise de Muze de derde plaats. Robert Vos eindigde met Armagedon als vijfde. Anne-Liza Makkinga was in de barrege sneller dan iedereen, maar tikte met Waikiki ene balk af. Ze werd daarom zesde.

Chantal Leusink zette de klasse M in de strijd om de Roelofsen Raalte Salland Cup naar haard hand. Met Caswittinger klopte ze Annemijn Gaalman op Chanel met een marge van 0,11 seconde. De derde prijs ging naar Mark van den Top met Catapult.

UITSLAGEN CSI SALLAND  

Foto Robert Vos met Carat

Meer Springen

OMMEN - De eerste kaarten zijn geschud bij CSI Ommen en een groep ruiters is al verzekerd van een startbewijs voor de strijd om de Grote Prijs over 1... (03-07-2026)
OMMEN – De naam Hoekstra als winnaar van een rubriek bij springwedstrijden is allang geen uitzondering meer. De zege van Marit Hoekstra tijdens CSI... (01-07-2026)
ALMELO – De Almelose Ruiterdagen zijn woensdag alsnog vroegtijdig afgebroken. De te verwachten enorme hitte van deze dagen heeft de organisatie... (25-06-2026)
ROTTERDAM – Willem Greve lag lang op koers om net als in 2023 de Grote Prijs van Rotterdam te winnen. Hij finishte uiteindelijk als derde met zijn... (21-06-2026)
ROTTERDAM – Annelies Vorsselmans eindigde zaterdag verdienstelijk als tweede in de rubriek over 1,50 meter met barrage tijdens het CHIO Rotterdam. (20-06-2026)
ROTTERDAM – Na de winst vorig jaar was er vrijdagavond een vijfde plaats voor de springruiters van TeamNL in de Longines League of Nations van... (19-06-2026)
VRAGENDER – Met een derde plaats in de strijd om de Grote Prijs van Outdoor Gelderland tekende Hessel Hoekstra zondag met zijn twaalf jaar oude... (14-06-2026)
VRAGENDER – Willem Greve bleef zaterdag tijdens het CSI3* Outdoor Gelderland niet ver verwijderd van de zege in de rubriek over 1,40 meter op tijd. (14-06-2026)
VRAGENDER – Hessel Hoekstra is goed van start gegaan bij Outdoor Gelderland. Op de terreinen van PSC Lichtenvoorde in Vragender eindigde de ruiter... (12-06-2026)
SANKT GALLEN – Annelies Vorsselmans kan terugkijken op een voor haar goed verlopen optreden tijdens het internationale topconcours in het Zwitserse... (08-06-2026)
TUBBERGEN – Bas van der Aa sloot zondag een voor hem al zeer geslaagde tweede editie van Jumping Schröder Twente als een ware grootmeester af. (07-06-2026)
TUBBERGEN – Meike Zwartjens kwam zaterdag als laatste aan de start voor de finale van de Medium Tour van het CSI2* Jumping Schröder Tubbergen over 1,... (06-06-2026)
TUBBERGEN - De Olympic Dream Auction bleek vrijdagavond tijdens Jumping Schröder Twente een schot in de roos.  (06-06-2026)
TUBBERGEN –  Door ook de tweede kwalificatie voor de strijd om de Grote Prijs in winst om te zetten, ging Bas van der Aa vrijdag met Gaen op... (06-06-2026)
TUBBERGEN – Bas van der Aa maakte donderdag tijdens Jumping Schröder Twente indruk tijdens de rubriek over 1,45 meter op tijd, de eerste kwalificatie... (04-06-2026)
TUBBERGEN – Jennifer Munsterhuis was woensdag dicht bij de zege in de toprubriek van de eerste dag van Jumping Schroder Twente. Met de KWPN-merrie... (04-06-2026)
Evenementen als Jumping Schröder zouden niet kunnen blijven bestaan als ze niet worden ondersteund door een redelijk aantal onontbeerlijke sponsors.... (02-06-2026)
RAALTE – Met een eerste en een tweede plaats heerste Eric ten Cate vrijdag in de rubriek over 1,30 meter tijdens het Horka Concours in Raalte. De... (01-06-2026)
Nathan Greftenhuis mag met recht de ‘meesterknecht’ van de BWG Stables worden genoemd. Alweer achttien jaar is de Tubbergenaar als trouwe kracht... (31-05-2026)
VEENINGEN – Wesley ter Harmsel presteerde zaterdag prima als lid van het Nederlandse team young riders tijdens het CH De Wolden. (30-05-2026)