GP Rijssen voor Wendy Scholten

RIJSSEN - Wendy Scholten verschalkte vrijdagavond tijdens Hotra Indoor 2013 Sander Geerink en Bjorn Egberink in de strijd om de Grote Prijs van Rijssen. De frele amazone uit Lichtenvoorde vloog met haar bijna achtjarige merrie Blom's Alina (v. Tangelo van de Zuuthoeve x Julius) zo snel over de hindernissen, dat ze de op dat moment leidende Egberink met Barones het nakijken gaf. 

Na haar strandde Geerink met Casper de Muze op precies viertiende seconde van de dolgelukkige Wendy Scholten.

De 32-jarige freelance paardensportjournaliste, die haar werkzaamheden combineert met haar activiteiten als ruiter, greep met haar prestatie meteen ook de extra premie van 250 euro als snelste deelnemer van de klassen Z en ZZ. Ook Geerink (150 euro) en Egberink  (100 euro) waren rapper dan winnaar Don Willemsen en Satchmo in de klasse Z.

"Ik ben heel blij", jubelde Wendy Scholten na de prijsuitreiking. "De laatste tijd was het iedere keer net niet. Ik begon me af te vragen of ik wel goed genoeg ben. We trainen zoveel en denken er zo goed over na... Ik heb vijf paarden te rijden en ik wil dat zo goed mogelijk doen. Drie jaar geleden ben ik begonnen met springlessen. Daarvoor had ik in de dressuur al ZZ Licht gereden. Ik durfde maar maximaal 1,10 meter te springen, dat was ook mijn doel. Kevin Gielen heeft me vanaf de basis vanaf het correct zitten in het zadel alles geleerd tot en met hoe je afstanden rijdt. Alina heb ik nu vier jaar. Rinus Blom heeft haar als vijfjarige gekocht. Het is een supermerrie, maar aan het begin van het seizoen wilde het maar niet lopen. Steeds hadden we een fout en we wisten niet waarom. Uiteindelijk kwamen we er na lang zoeken in de kliniek van Jan Greve achter dat haar bloed niet goed was. We hebben haar rust gegeven en vorige week reden we mee in Amsterdam, maar weer met strafpunten. Dat leverde alle vragen op die je je maar kunt stellen. Vandaag lukte het opeens en was ze verschrikkelijk fris. Alina kan enorm snel draaien en luistert ongelooflijk goed. Ze is heel wendbaar en lenig. En stoppen doet ze nooit, ze kan alles. Toen ik de ring uitkwam, dacht ik dat ik derde was omdat ik vrij rustig naar de laatste hindernis ben gereden. Dit is echt heel fijn."

Over twee weken start Wendy Scholten in Ambt Delden nationaal (1,40 meter). "We gaan het gewoon proberen. Dat heeft ze al eens eerder gedaan toen ze zesenhalf was. We waren in Drachten in een één ster een van de vier foutlozen in de Grote Prijs."

De concurrentie is alvast gewaarschuwd.

Uitslag Hotra Grote Prijs van Rijssen
1. Wendy Scholten - Blom's Alina - 0-31,04
2. Sander Geerink - Casper de Muze - 0-31,44
3. Bjorn Egberink - Barones - 0-31,73
4. Don Willemsen (Z) - Satchmo - 0-32,24
5. Elsemiek Leijenaar - Vagebond - 0-32,59

   

Meer Springen

»
VEENINGEN – Het kan niet op voor Hessel Hoekstra. Ook in de hoofdrubriek van Outdoor Zuidwolde greep de ruiter van Stal Wiefferink de hoofdprijs. (31-08-2025)
»
VEENINGEN – Twee dagen na zijn fraaie zege in Veeningen over 1,40 meter met twee fasen mocht Willem Greve zich vrijdag opnieuw als winnaar laten... (29-08-2025)
»
ZUIDWOLDE - Willem Greve kende woensdag een puike start bij Outdoor Zuidwolde. In de wedstrijd over 1,40 meter met twee fasen eindigde Greve als... (29-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Paarden minnend Twente is een fraai trainingscentrum rijker. De laatste hand moet weliswaar nog worden gelegd aan het Horse Centre... (27-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Paarden minnend Twente is een fraai trainingscentrum rijker. De laatste hand moet weliswaar nog worden gelegd aan het Horse Centre... (27-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Een dag na zijn eclatante overwinning in de Grote Prijs van Geesteren was Hessel Hoekstra opnieuw de complete concurrentie de baas.... (26-08-2025)
»
VRAGENDER – Jennifer Munsterhuis toonde zaterdag tijdens Outdoor Vragender geen medelijden met haar tegenstanders in de rubriek over 1,35 meter. Met... (25-08-2025)
»
VALKENSWAARD - Frank Schuttert mocht zondag de eerste prijs in ontvangst nemen na de strijd om de Grote Prijs van het CSI2* over 1,45 meter met... (25-08-2025)
»
TUBBERGEN – De eerste editie van Hippisch Geesteren op de accommodatie van de BWG Stables in Tubbergen leverde zondag in de strijd om de Grote Prijs... (24-08-2025)
»
TUBBERGEN – Lars Schröder boekte vrijdag én zaterdag tijdens Hippisch Geesteren een mooie zege op het voor hem vertrouwde terrein van de BWG Stables... (23-08-2025)
»
VALKENSWAARD – Willem Greve beleefde een uitstekend verlopen vrijdag tijdens het evenement voor de Global Champions Tour op de terreinen van Jan Tops... (22-08-2025)
»
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra voegde donderdag nog maar eens een overwinning toe aan zijn ondertussen al best lange erelijst. Tijdens Hippisch Twente... (21-08-2025)
»
Vorig jaar was ze er vanwege vakantie niet bij, maar bij de komende editie van Hippisch Geesteren hanteert ze weer enthousiast haar camera. Els ten... (21-08-2025)
»
TUBBERGEN – Albert Nijhof sloeg woensdag een dubbelslag in de toprubriek van Hippisch Geesteren, dat voor het eerst wordt gehouden bij de BWG Stables... (20-08-2025)
»
Al sinds 1 januari 1973 is Rudy Maathuis een trouw lid van Sint Joris. Hij is zo aan de vereniging verknocht, dat er nooit vergeefs een beroep op hem... (20-08-2025)
»
In navolging van de Almelose Ruiterdagen, de Schröder Masterclass én de KNHS omarmt ook Hippisch Geesteren het razendsnel in populariteit groeiende... (19-08-2025)
»
Al tientallen jaren is Marian Boerman een zeer gewaardeerde verschijning bij concoursen binnen de gemeente Tubbergen. Dat is ze nog steeds, ook nu ze... (18-08-2025)
»
Hippisch Geesteren brengt van woensdag 20 tot en met zondag 24 augustus vijf dagen lang vanaf 8.00 uur springsport op alle niveaus. Dit keer dus voor... (17-08-2025)
»
Bij het momenteel ontbreken van een voorzitter verdeelt Rob Scherphof de taken van preses van PSV Sint Joris samen met de andere bestuursleden Robert... (16-08-2025)
»
STEGEREN – Steven en zoon Stef Veldhuis heersten vrijdag in de hoogste rubrieken tijdens het concours van de Heideruiters op de terreinen van de... (16-08-2025)