GP Lanaken voor Frank Schuttert

LANAKEN - De drie weken durende Z-Tour op het domein Zangersheide in het Belgische Lanaken werd zondag afgesloten met een CSI 3* Grote Prijs. Slechts vijf van de 55 combinaties plaatsten zich voor de barrage en daarin was Rabo Talent van het Jaar Frank Schuttert met Winchester HS (Numero Uno x Nimmerdor) de snelste foutloze combinatie. Bart Bles (Babberich) legde met Lord Sandro DDH (Lordanos x Sandro) beslag op de tweede plaats.

De Zweed Douglas Lindelöw pakte met de in Nederland gefokte Talina (Matterhorn x Heidelberg) de derde plek, terwijl Albert Zoer (Echten) - vorige week nog winnaar op Zangersheide - nu met Abra Kadabra (Vancouver x Calvados) tevreden moest zijn met de vierde plaats. Gerco Schröder eindigde als zesde met Zamora.

De altijd onstuimige Winchester HS heeft buiten duidelijk minder last van zijn bokkende neigingen dan binnen. "Ik moest als eerste ruiter van het hele veld het parcours binnen. Ik wist dat de tijd krap stond en besloot om te proberen een snelle foutloze rit te realiseren. Ik was goed binnen de tijd en foutloos en dan is het voor de jury toch moeilijk om de tijd ruimer te zetten. Dat deed ze dan ook niet, waardoor ik er achteraf een voordeel bij heb gehad om als eerste van start te moeten gaan. Ik vond het een moeilijk parcours, met bijvoorbeeld een dubbel van steilsprongen op zes galopsprongen na de sloot. Dat is best lastig", vertelde Frank Schuttert.

In de barrage leek Schuttert niet extreem snel te rijden. "Ik was inderdaad niet supersnel en ik wist dat mijn tijd te verbeteren was. Aan de andere kant stond er een dubbel steil in de barrage en dat nodigt niet uit om extreem hard naar toe te rijden. Uiteindelijk waren drie combinaties sneller, maar dat ging alle drie keren wel ten koste van een springfout. Bart Bles koos voor een behoudende foutloze rit en manoeuvreerde zich zo naar de tweede plek", vervolgde Frank, die zich via wedstrijden in Arezzo en Lanaken heeft voorbereid op de Nederlandse Kampioenschappen, die over twee weken in Mierlo worden verreden. "Ik denk dat we klaar voor zijn voor de titelstrijd."

Sjaak Sleiderink gaf in de barrage van een rubriek over 1,50 meter met W Zarah (Rubert R x Germus R) de concurrentie het nakijken. (Bron KNHS) 

Uitslag Grote Prijs CSI3* (1,60 meter)
1) Frank Schuttert (Ommen/Meeuwen B.) - Winchester HS (Numero Uno x Nimmerdor) - 0 / 0 - 42.78
2) Bart Bles (Babberich) - Lord Sandro DDH (Lordanos x Sandro) - 0 / 0 - 44.67
3) Douglas Lindelöw (Zwe) - Talina (Matterhorn x Heidelberg) - 0 / 4 - 42.09
4) Albert Zoer (Echten) - Abra Kadabra (Vancouver x Calvados) - 0 / 4 - 42.45
6) Gerco Schröder (Tubbergen) - Zamora (Quasimodo Z x Nimmerdor) - 1

Meer Springen

»
LONDON – Hessel Hoekstra presteerde zaterdag en zondag prima tijdens het CSI5* in Londen. Zowel met zijn elfjarige Holsteiner tophengst Comthago VDL... (21-12-2025)
»
WIERDEN – Pim Mulder kende zaterdagavond geen genade met de concurrentie in de afsluitende Grote Prijs van  de zevende editie van de Roelofsen Horse... (21-12-2025)
»
WIERDEN – De toprubriek van Winter Jumping Wierden over 1,35 meter met twee fasen eindigde vrijdag in een dubbele triomf voor zoon Stef en vader... (20-12-2025)
»
WIERDEN – Jordy Wilken bleek woensdag de sterkste in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen tijdens Winter Jumping Wierden. In manege De Vossenbos... (18-12-2025)
»
POZNAN – Hessel Hoekstra maakte zondag een prima indruk in de strijd om de Grote Prijs tijdens de Cavaliada Tour in het Poolse Poznan over 1,50 meter... (10-12-2025)
»
A CORUÑA – Willem Greve blijft schitteren op absoluut topniveau. Zondag zegevierde hij met zijn topmerrie Pretty Woman van ’t Paradijs (v. Vigo d’... (07-12-2025)
»
SAASVELD – Het scenario kon niet beter zijn. Een voorzitter die zich de hele week de benen uit het lijf loopt en toch nog even de tijd vindt om op... (07-12-2025)
»
SAASVELD – Noëlle Klokman stal vrijdagavond de show tijdens de Grote Prijs van de Twentse Ruiterdagen in  Saasveld. In de barrage van de wedstrijd... (06-12-2025)
»
SAASVELD – Eric ten Cate was woensdag in de Ankerhal van Saasveld na een spannend verlopen wedstrijd met twee fasen de lachende winnaar na de rubriek... (03-12-2025)
»
VRAGENDER – Met onder het zadel onder meer een van zijn recente troeven Sir Minka Z presenteerde Willem Greve zich afgelopen weekend uitstekend... (03-12-2025)
»
VRAGENDER – Beide zeges in de finales van de GMB Jonge Paarden Competitie in Vragender werden afgelopen weekend en prooi voor Twentse combinaties. (03-12-2025)
»
PRAAG – In de schaduw van het prestigieuze concours van de Global Champions Tour in Praag boekte Lars Schröder met de elfjarige schimmelruin Jaguar (... (24-11-2025)
»
BATHMEN - In de vierde wedstrijd van de GMB Jonge Springpaarden Competitie gingen de overwinningen zaterdag naar Steven Veldhuis en Mart IJland. (24-11-2025)
»
SAASVELD – De volle zussen Lunette en Nanette van de Marijenhoeve (v. Zirocco Blue VDL) bezorgden Enola Mulder woensdag beide een zege op de eerste... (21-11-2025)
»
STUTTGART - Willem Greve won zondag met zijn tienjarige merrie Pretty Woman van ’t Paradijs NOP in Stuttgart op indrukwekkende wijze de vierde... (16-11-2025)
»
MARIËNHEEM – Gerben Morsink maakte zaterdag in Mariënheem in de derde wedstrijd van de Roelofsen Horse Trucks Winter Classics een einde aan de... (16-11-2025)
»
MAASTRICHT – Hessel Hoekstra presenteerde zich zaterdag en zondag drie keer in het voorste gelid tijdens het CSI4* Jumping Indoor Maastricht. (09-11-2025)
»
LUTTENBERG – Drie Twentse combinaties vormden zaterdag de helft van de overgebleven kandidaten voor de zege in de Grote Prijs van de Roelofsen Horse... (08-11-2025)
»
SAMORIN – Mart IJland beleefde een mooie zondag in het Slowaakse Samorin. Hoogtepunt van de dag was zijn overwinning in de finale van de Big Tour... (03-11-2025)
»
WIERDEN – De strijd om de Grote Prijs van Indoor Wierden draaide zaterdag uit op een mooi succes voor ruiters die actief zijn voor stallen uit de... (02-11-2025)