GP Friesland voor Willem Greve

DRACHTEN – Willem Greve won zondagmiddag op knappe wijze de Grote Prijs van Friesland tijdens het CSI 3 in Drachten. Met de bruine hengst Carambole (v. Cassini x Concerto) was Greve in de barrage van de hoofdrubriek over 1,55 meter met zijn tijd van 35,06 seconde precies een halve seconde sneller dan Karim El Zoghby met Amelia (35,56). Robert Vos pakte de derde prijs met zijn bijna dertienjarige bruine ruin Interline H (v. Indoctro x Elmshorn) (36,53).

Annelies Vorsselmans was met Chambertino de zevende en laatste foutloze deelnemer in de extra omloop (41,71). Sander Geerink sloot met Robinson de Grote Prijs als negende af na een springfout in de barrage.

Zes jaar geleden begon Willem Greve aan de opleiding van de hengst Carambole, zondag wonnen ze samen hun eerste Grote Prijs. Ze maakten al deel uit van landenwedstrijden en zelfs het EK-team in 2013 en trakteerden zondag het publiek in het Fries Congrescentrum op een ware show.

In de Grote Prijs van de Provincie Fryslân ging het om harde knaken. Er viel 65.000 euro te verdelen en daarvoor stippelde parcoursbouwer Louis Konickx met zijn team een lastig traject uit. Dat er toch nog veertien van de zestig deelnemers foutloos bleven, tekende de hoge kwaliteit aan ruiters en paarden.

De in Nederland wonende Egyptenaar Karim El Zogby beet het spits af met Amalia (v. Cantos) en de vonken spatten nog net niet van de ijzers. De tijd van 35.56 seconde leek door niemand te halen, tot voorlaatste starter Willem Greve uit Markelo illustreerde hoe het in 35.06 seconden kon door nog strakkere lijnen te rijden. Goed voor de eerste prijs van 21.450 euro en veel waardering van toeschouwers en collegaruiters.

Abnormaal goed paard
“We vertrouwen elkaar voor tweehonderd procent en dan kun je af en toe risico nemen zoals vandaag”, vertelt Willem Greve na afloop. “Carambole is een abnormaal goed paard. Ik heb altijd al in ‘m geloofd. Mijn vader ontdekte hem als 2,5-jarige hengst samen met Gerardus Post uit Groningen. Hij was van Tjeert Rijkens en ze hielden hem met z’n drieën tot Gerard en Gerda Korbeld aangaven dat ze graag een paard voor me wilden kopen. Toen kwam Carambole in hun bezit.”

Win-winsituatie
Een win-winsituatie was deze transfer in 2012. “Ik kon hem blijven rijden en Carambole bleef behouden voor de Nederland sport en fokkerij. Zijn nafok lijkt heel goed. Zaterdagavond werd er hier nog een geveild voor 125.000 euro. Ik ben heel gek met hem. Het is een heel bijzonder paard dat momenteel beter dan ooit aanvoelt.”

Voor aanvang van de Grote Prijs werden er nog twee internationale rubrieken verreden. In de finale voor jonge springpaarden om de GMB BioEnergie Prijs werd de Limburgse Sanne Thijssen (16) met Dublin (v. Cantos) tweede achter de Italiaan Emanuele Gaudiano. In de finale van de Small Tour was Robert Vos op de vierde plaats de beste Nederlander met Wilco B (v. Nassau).

Voor alle uitslagen, zie www.icnndrachten.nl

Meer Springen

SAASVELD – Hessel Hoekstra was vrijdag de baas in de strijd om de Grote Prijs van het concours van St. Hubertus. In de hoofdrubriek bleek de ruiter... (17-01-2026)
MÜNSTER – Nog nooit in de rijke historie van het CSI in Münster won een Nederlander het Championat  van die stad. Tot Gerben Morsink de ban brak. Met... (12-01-2026)
BASEL - Kim Emmen schreef dit weekend in Basel geschiedenis. Met haar machtige schimmelruin Imagine NOP werd ze vrijdagavond voor het eerst winnaar... (12-01-2026)
GRONINGEN - Steven Veldhuis en Annelies Vorsselmans eindigden zaterdag keurig als tweede en derde in de strijd om de Grote Prijs van het IICH... (11-01-2026)
GEESTEREN (G) – De veertienjarige bruine hengst Highway TN (v. Eldorado van de Zeshoek) is voor de rest van dit jaar verhuurd aan de Amerikaanse... (10-01-2026)
GRONINGEN – Mart IJland boekte donderdag een fraaie zege in de eerste kwalificatie voor de Grote Prijs van het IICH Groningen. Met zijn elfjarige... (09-01-2026)
MARIENHEEM – Het duo Veldhuis liet zich tijdens de Sallandse Ruiterdagen weer eens van zijn beste kant zien. Vader Steven en zoon  Stef bezetten... (07-01-2026)
WIERDEN – Cindy Kosse vertolkte de absolute hoofdrol tijdens het Kerstindoor in Wierden. In manege De Vossenbos eiste de talentvolle amazone in de... (05-01-2026)
GRONINGEN – Jesse Berkers en Joanne Wes sloten zaterdag de nationale versie van het indoor concours hippique in Groningen af met prima prestaties.... (04-01-2026)
MECHELEN – Met een vijfde plaats in de zevende wedstrijd van de reeks heroverde Willem Greve maandag in Mechelen de koppositie op de ranglijst van de... (31-12-2025)
LONDON – Hessel Hoekstra presteerde zaterdag en zondag prima tijdens het CSI5* in Londen. Zowel met zijn elfjarige Holsteiner tophengst Comthago VDL... (21-12-2025)
WIERDEN – Pim Mulder kende zaterdagavond geen genade met de concurrentie in de afsluitende Grote Prijs van  de zevende editie van de Roelofsen Horse... (21-12-2025)
WIERDEN – De toprubriek van Winter Jumping Wierden over 1,35 meter met twee fasen eindigde vrijdag in een dubbele triomf voor zoon Stef en vader... (20-12-2025)
WIERDEN – Jordy Wilken bleek woensdag de sterkste in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen tijdens Winter Jumping Wierden. In manege De Vossenbos... (18-12-2025)
POZNAN – Hessel Hoekstra maakte zondag een prima indruk in de strijd om de Grote Prijs tijdens de Cavaliada Tour in het Poolse Poznan over 1,50 meter... (10-12-2025)
A CORUÑA – Willem Greve blijft schitteren op absoluut topniveau. Zondag zegevierde hij met zijn topmerrie Pretty Woman van ’t Paradijs (v. Vigo d’... (07-12-2025)
SAASVELD – Het scenario kon niet beter zijn. Een voorzitter die zich de hele week de benen uit het lijf loopt en toch nog even de tijd vindt om op... (07-12-2025)
SAASVELD – Noëlle Klokman stal vrijdagavond de show tijdens de Grote Prijs van de Twentse Ruiterdagen in  Saasveld. In de barrage van de wedstrijd... (06-12-2025)
SAASVELD – Eric ten Cate was woensdag in de Ankerhal van Saasveld na een spannend verlopen wedstrijd met twee fasen de lachende winnaar na de rubriek... (03-12-2025)
VRAGENDER – Met onder het zadel onder meer een van zijn recente troeven Sir Minka Z presenteerde Willem Greve zich afgelopen weekend uitstekend... (03-12-2025)