GP Albergen voor Chantal Regter

GEESTEREN – Chantal Regter beleefde maandag de primeur als eerste de Grote Prijs van Albergen te mogen winnen op Geesterense bodem. Op het Erve Maathuis stuurde ze als eerste starter van zeven kandidaten in de barrage de vosmerrie Bengel SFN (v. Jupilot x Hors la Loi II) naar de zege op het parcours over 1,40 meter. Haar tijd van 42,36 seconde over de beslissende 330 meter was net iets rapper dan Jesper Romp en de tijdelijk bij de BWG Stables in Tubbergen ondergebrachte Utascha SFN (42,62).

Ook Gert-Jan Bruggink kon het feestje van Regter niet verstoren. Hij werd derde met Qudo (44,15).

De hoofdrubriek op het Erve Maathuis eindigde dus in een dubbele zege voor het Sportpaarden Fonds Nederland (SFN). Waarbij Bengel het eerste en het laatste woord had. Chantal Regter: “Als Bengel in de barrage zit, weet je dat je een goede kans hebt. Dan moet je alleen nog goed en geconcentreerd rijden. Ergens vind ik het wel prettig als eerste te mogen starten. Je kunt nog zoveel naar anderen kijken, je moet toch je eigen plan trekken. En als je als eerste direct een goede tijd neerzet, krijg je vanzelf een mooie barrage.”

Het bevalt haar prima bij Stal Nijboer in Assen. “Daar zit ik nu een jaar en een maand en de toekomst ziet er prima uit. Ik heb een stel fijne jonge paarden, waarvan ik hoop dat ze zich de komende maanden zullen bewijzen voor het werk dat ik er in heb gestopt. Al die zeven- en achtjarigen kunnen allemaal doorbreken en elkaar mooi afwisselen.”

Bengel is een van de achtjarigen op stal. “Hij heeft een gruwelijk goede instelling en is scherp van zichzelf”, aldus Chantal Regter. “Als ik toch een verbeterpunt moet noemen, is het dat ze zichzelf soms wat meer tijd moet geven aan de sprong. Hij is soms nog te gretig, maar van de andere kant maakt dat van hem ook een winnaar.”

Met haar zege op het Erve Maathuis verdiende Chantal Regter meteen een gratis startplaats voor de Silver Legue van het CSI Twente, dat voor eind juni op hetzelfde wedstrijdterrein op de agenda staat.

Meer Springen

»
RIJSSEN – Eric ten Cate ging dinsdag net als een jaar eerder aan de haal met de zege in de finale van de TCN Jumping Tour. De ruiter uit Geesteren... (09-09-2025)
»
DEURNE – Mart IJland grossierde afgelopen weekend in prijzen tijdens de Summer Tour en de finales voor Young Horses op het Equestrian Estate in... (08-09-2025)
»
LANGEVEEN – Van de steeds zeldzamer wordende concoursen op graspistes is dat van de Molenruiters in Langeveen een fraai overgebleven pareltje. Dat... (07-09-2025)
»
LANGEVEEN – Er gaat bijna geen concours voorbij waar hij aanwezig is, of Hessel Hoekstra slaagt er wel in minimaal één rubriek winnend af te sluiten... (06-09-2025)
»
BRUSSEL – Gerben Morsink kijkt met gemengde gevoelens terug op het afgelopen weekend, waarin hij deelnam aan de Stephex Masters in Brussel. Tegenover... (02-09-2025)
»
VEENINGEN – Het kan niet op voor Hessel Hoekstra. Ook in de hoofdrubriek van Outdoor Zuidwolde greep de ruiter van Stal Wiefferink de hoofdprijs. (31-08-2025)
»
VEENINGEN – Twee dagen na zijn fraaie zege in Veeningen over 1,40 meter met twee fasen mocht Willem Greve zich vrijdag opnieuw als winnaar laten... (29-08-2025)
»
ZUIDWOLDE - Willem Greve kende woensdag een puike start bij Outdoor Zuidwolde. In de wedstrijd over 1,40 meter met twee fasen eindigde Greve als... (29-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Paarden minnend Twente is een fraai trainingscentrum rijker. De laatste hand moet weliswaar nog worden gelegd aan het Horse Centre... (27-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Paarden minnend Twente is een fraai trainingscentrum rijker. De laatste hand moet weliswaar nog worden gelegd aan het Horse Centre... (27-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Een dag na zijn eclatante overwinning in de Grote Prijs van Geesteren was Hessel Hoekstra opnieuw de complete concurrentie de baas.... (26-08-2025)
»
VRAGENDER – Jennifer Munsterhuis toonde zaterdag tijdens Outdoor Vragender geen medelijden met haar tegenstanders in de rubriek over 1,35 meter. Met... (25-08-2025)
»
VALKENSWAARD - Frank Schuttert mocht zondag de eerste prijs in ontvangst nemen na de strijd om de Grote Prijs van het CSI2* over 1,45 meter met... (25-08-2025)
»
TUBBERGEN – De eerste editie van Hippisch Geesteren op de accommodatie van de BWG Stables in Tubbergen leverde zondag in de strijd om de Grote Prijs... (24-08-2025)
»
TUBBERGEN – Lars Schröder boekte vrijdag én zaterdag tijdens Hippisch Geesteren een mooie zege op het voor hem vertrouwde terrein van de BWG Stables... (23-08-2025)
»
VALKENSWAARD – Willem Greve beleefde een uitstekend verlopen vrijdag tijdens het evenement voor de Global Champions Tour op de terreinen van Jan Tops... (22-08-2025)
»
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra voegde donderdag nog maar eens een overwinning toe aan zijn ondertussen al best lange erelijst. Tijdens Hippisch Twente... (21-08-2025)
»
Vorig jaar was ze er vanwege vakantie niet bij, maar bij de komende editie van Hippisch Geesteren hanteert ze weer enthousiast haar camera. Els ten... (21-08-2025)
»
TUBBERGEN – Albert Nijhof sloeg woensdag een dubbelslag in de toprubriek van Hippisch Geesteren, dat voor het eerst wordt gehouden bij de BWG Stables... (20-08-2025)
»
Al sinds 1 januari 1973 is Rudy Maathuis een trouw lid van Sint Joris. Hij is zo aan de vereniging verknocht, dat er nooit vergeefs een beroep op hem... (20-08-2025)