GOUD VOOR GERT-JAN BRUGGINK

MIERLO – De kampioenen bij de springruiters komen weer uit Twente. Nadat zaterdag Denekamper Sjaak Sleiderink de titel greep bij de Young Riders was het zondag bij de senioren de beurt aan Gert-Jan Bruggink met de 9-jarige Primeval Déjavu. In de afsluitende barrage van het derde kampioenschapsonderdeel kon de 32-jarige Bruggink zich één springfout veroorloven. Die balk viel, maar Bruggink hield het hoofd koel, eindigde goed binnen de tijd en haalde na 2002 (met Joël) nu zijn tweede nationale titel binnen.

Leon Thijssen werd met Tyson tweede en derde werd Vincent Voorn met Priamus. Jeroen Dubbeldam eindigde met Utascha Sfn als zesde.

(door Jacob Melissen voor KNHS)

Na drie dagen enerverende springsport kreeg de strijd om het Nederlands kampioenschap bij de senioren een zinderende ontknoping. Gert-Jan Bruggink (De Lutte) was uiteindelijk met Primeval Dejavu de beste, net voor Leon Thijssen (Baarlo) met Tyson, terwijl de oudste deelnemer in het veld Albert Voorn (Dinteloord) met Tobalio door een springfout van zijn zoon Vincent (Mierlo) aan het brons werd geholpen.
 
Het gezellige ruiterstadion van Mierlo was met vele duizenden mensen bevolkt en zij zagen zondag in beide manches zeer spannende springsport, waarin kansen werden genomen, maar ook verspeeld. Leon Thijssen, die na de eerste twee onderdelen van dit kampioenschap het klassement aanvoerde met Haertthago viel terug, terwijl hij met Tyson vijfde stond en daarmee opklom naar de zilveren medaille. Bruggink begon als derde aan de laatste dag van dit kampioenschap en pakte goud, terwijl Albert Voorn zich van de zevende plek opwerkte naar het brons.

Verantwoordelijk voor deze verschuivingen in het klassement was parcoursbouwer Louis Konickx die er voor zorgde dat geen van de medaillewinnaars zonder springfouten bleven. Zijn parcoursen waren steeds delicaat. "Ik heb getracht technisch te bouwen waarbij ik ook het springvermogen van de paarden aan wilde spreken, zonder daarin te ver te gaan. Dit kampioenschap is in het begin van het seizoen en dan kun je niet bouwen wat ze in Aken vragen, maar volgens mij waren het behoorlijk selectieve parcoursen", aldus Konickx.
 
Met nog drie ruiters te gaan maakte Vincent Voorn met Gestion Priamus Z een fout die hem net buiten het podium deed belanden. En dat foutje leverde zijn vader Albert het brons op met Tobalio. Ook Thijssen maakte met Tyson op de allereerste hindernis een foutje, waardoor hij zich in de rest van het parcours niets meer kon permitteren, omdat hij anders buiten het podium zou zijn gevallen. Tegelijkertijd verschafte hij Gert-Jan Bruggink enige ruimte, want Bruggink kon zich met één springfout nog steeds kampioen noemen. Bruggink had die ruimte ook nodig, want op de insprong van de tweede dubbelsprong viel de paal. Daar kwam verder niets bij, waardoor Bruggink zich even later voor de tweede maal in zijn carrière kon laten huldigen als de nieuwe Nederlands kampioen.
 
"Ik kreeg inderdaad door het foutje van Thijssen wat ruimte, maar we moesten wel scherp blijven. Toen ik dat ene foutje kreeg moest ik nog drie hindernissen springen en dan knijp je hem wel even, maar gelukkig bleef mijn paard verder top springen. Met Dejavu heb ik het heel bewust rustig aangedaan. Ik heb er heel bewust voor gekozen om hem langzaam op te bouwen en zo ben ik in de Silver Tour van Wenen en Salzburg gestart en daarna op Jumping Amsterdam. Het doel was echter steeds het buitenseizoen en dat is nu heel mooi en sterk begonnen", aldus Bruggink.
 
Over het foutje op de allereerste hindernis in de tweede manche was Leon Thijssen duidelijk. "Tyson is altijd een beetje loerderig op de eerste hindernis en het was erg jammer dat we tegen dat foutje aanliepen, want ik had de druk graag helemaal op de schouders van Bruggink willen leggen. Dat lukte me niet helemaal, maar ik sluit dit kampioenschap toch af met een tevreden gevoel en de zekerheid dat ik over een paar toppaarden beschik, waarmee ik het zomerseizoen in kan gaan."
 
Albert Voorn die brons had gewonnen, kon zijn tranen niet de baas. "Ik wil vanuit de grond van mijn hart de heer Visser bedanken dat hij nog steeds vertrouwen in mij heeft, waardoor ik Tobalio kan blijven rijden. Hij heeft het erg moeilijk, maar als eigenaar van springpaarden vervult hij in mijn ogen een voorbeeldfunctie", aldus een snikkende Voorn. Voorn sr. was eerlijk. "Ik zie als vader graag mijn zoon op het podium, maar als sportman wil ik van hem winnen. Voor Vincent is het een motiverend moment geweest om te gaan paardrijden toen hij in een krant las dat Rodrigo Pessoa zijn vader Nelson had verslagen. Dat artikel had hij uitgeknipt en op de keukentafel gelegd. Ik ben nu blij als sportman van hem gewonnen te hebben. Ik brons en hij vierde", aldus Albert Voorn, die ook oprecht was over zijn relatie met de eerder door Tom Brinkman gereden Tobalio.

"Tot en met de Nederlandse kampioenschappen van vorig jaar heb ik steeds weer dit paard mijn vertrouwen gegeven. Daar kwam toen een eind aan. Ik weet dat ik hem niet kan vertrouwen en dat ik alleen maar met honderd procent controle aan de eindstreep kan komen. Die controle heb ik nu de meeste tijd, maar zo af en toe gaat het toch weer mis, zoals op de eerste hindernis in de eerste manche van de wedstrijd op zondag. Dan is hij gewoon niet bij de les en krijg ik een fout", aldus Voorn, die hoopt nog een paar jaar de beschikking te houden over Tobalio.
 
Bondscoach Rob Ehrens was lovend over de organisatie in Mierlo. "Het is een zeer sterke organisatie, met een perfecte ambiance en sfeer. Voor mij zijn deze kampioenschappen belangrijk omdat ik kan zien hoe de combinaties de winter zijn doorgekomen". 
 
In de wedstrijd over twee manches op zondag was Tim Hendrix (Baarlo) met Very Nice de beste.

Foto Gert-Jan Bruggink van www.fototrailer.nl

ALLE UITSLAGEN NK MIERLO 

Foto

Meer Springen

»
DRAMMEN – Thijmen Vos eindigde zaterdag met het Nederlandse team knap als derde bij de wedstrijd voor de EEF Nations Cup in het Noorse Drammen.... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – De absolute hoofdrol op de voorlaatste dag van Jumping Schröder Twente was zaterdag voor Iris Michels. De 22-jarige amazone uit het... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Jeroen Dubbeldam troefde vrijdag dertien concurrenten af in de strijd om de zege in de tweede kwalificatie voor de Grote Prijs van CSI2*... (06-06-2025)
»
TUBBERGEN – Daan van Geel schreef vrijdag tijdens CSI2* Jumping Schröder Twente de rubriek over 1,45 meter op tijd op zijn naam. De ruiter uit het... (05-06-2025)
»
TUBBERGEN – Twee van de drie zeges in de rubrieken op de eerste dag van Jumping Schröder Twente werden woensdag opgeëist door deelnemers uit de... (05-06-2025)
»
Toen Rik en Tom Leuveld werden benaderd om een rol te spelen bij Jumping Schröder Twente hoefden de broers uit Borne niet lang na te denken. “Het is... (04-06-2025)
»
De regionale oud-winnaars van Jumping Schröder waren in het verleden niet alleen enthousiast over hun zeges, maar zijn dat nu zeker net zoveel over... (03-06-2025)
»
Al vele jaren bestaat er een hechte band tussen de broers Schröder en Huiskes-Kokkeler. Het autobedrijf is ook nu weer een van de hoofdsponsors van... (02-06-2025)
»
VEENINGEN – Meike Zwartjens was afgelopen weekend tijdens de internationale wedstrijden voor de jeugd in het Drentse Veeningen goed voor twee zeges... (02-06-2025)
»
EINDHOVEN – Willem Greve kwam zondag 0,22 seconde te laat door de finish om de Grote Prijs van het CSI3* in Eindoven aan zijn erelijst te mogen... (01-06-2025)
»
Horst in ’t Veld, de nieuwe voorzitter van Jumping Schröder, is bepaald niet onbekend met de hippische wereld. Hij groeide op in Lemselo, de... (01-06-2025)
»
Het nieuw aan het programma toegevoegde onderdeel Haring & Hoefgetrappel moet tijdens Jumping Schröder Twente een mooi bedrag opleveren voor twee... (31-05-2025)
»
Met de terugkeer na zes jaar van de internationale status is Jumping Schröder van woensdag 4 tot en met zondag 8 juni verzekerd van een zeer sterk... (30-05-2025)
»
Burgemeester Anko Postma van Tubbergen, sinds september 2023 in functie in het ambt, is enthousiast over de nieuwe opzet van Jumping Schröder. Het is... (29-05-2025)
»
Tom Brinkman is samen met Gerco Schröder verantwoordelijk voor het invullen van de wedstrijdorganisatie van Jumping Schröder Tubbergen. De... (28-05-2025)
»
Thijmen Vos was goed in vorm tijdens het CSI in Riesenbeck. De ruiter uit Wierden boekte donderdag een fraaie zege over 1,40 meter op tijd met zijn... (25-05-2025)
»
MARTOFTE – Mart IJland boekte donderdag een mooie zege tijdens het concours in het Deense Martofte. Met de tienjarige bruine ruin Phenix van de... (25-05-2025)
»
ERMELO - De springruiters van TeamNL met Willem Greve en Hessel Hoekstra in de gelederen eindigden vrijdag in de prestigieuze wedstrijd voor de... (23-05-2025)
»
HAAKSBERGEN – Steven en Stef Veldhuis stalen afgelopen weekend de show tijdens Sectolin Jumping Haaksbergen met samen liefst vijf zeges. Vader Steven... (20-05-2025)
»
KESSEL – Bas van der Aa schreef zaterdag tijdens het CSI3* Jumping Peel & Maas International in het Limburgse Kessel op fraaie wijze de... (19-05-2025)