Goud Frank Schuttert op EK

VEJER DE LA FRONTERA – Frank Schuttert uit Stegeren heeft na het teamzilver, individueel het goud gepakt tijdens het EK voor Young Riders in het Spaanse Vejer de la Frontera. Denekamper Sjaak Sleiderink werd met Zhivago (v.No Limit) zesde en Stefanie van den Brink en broer Dennis (Nijkerk) werden respectievelijk vierde en tiende met Wapper (v.Perion) en Royal Dream (v. Indoctro).

Schuttert stond aan het begin van de finaledag nipt aan de leiding voor grote concurrent Martin Fuchs (Swiss) met met PSG Future.
Uiteraard was Frank Schuttert heel blij met goud: "Vanaf het begin wilde het lopen. Ik baalde wel van dat foutje in de eerste ronde vandaag. Zonder had ik me in de laatste ronde iets comfortabeler gevoeld. Nu was de voorsprong op Fuchs heel klein. Maar gelukkig sprong Winchester in de tweede ronde weer fenomenaal. Hij is wel wat speciaal om te rijden, maar kan overal overheen. Ik rijd hem al lang en kan er goed mee overweg." 

Toen de Zwitser een springfout maakte op de laatste sprong in de eerste manche was de eerdere tussenstand hersteld en stond Schuttert weer bovenaan. Hij maakte in de tweede manche een uitstekende indruk en Winchester HS sprong superieur. Bij de Zwitser sloegen echter de zenuwen toe. Hij had een keer de mazzel dat de zwaar getoucheerde balk terugviel in de lepels maar sneuvelde uiteindelijk op de laatste hindernis. De Britse Chloe Aston en Quiet Easy 4 stond derde en hield het hoofd koel. De tijdstraf die ze daarbij opliep kon haar echter niet deren voor het brons.

Volgens bondscoach Roelof Bril had er meer ingezeten in dit EK: "In de eerste manche van de landenwedstrijd zijn medailles weggegooid. Dat is altijd heel zuur om je dat achteraf te moeten realiseren. Maar zeker als je ziet hoe sterk ze vandaag reden. Voor Stefanie is het helemaal zuur omdat ze vierde werd. Dat is een vervelende plek. Net geen medaille in haar laatste jaar bij de young riders. Frank reed vanaf het begin een supersterk kampioenschap en heeft de Europese titel zonder meer dik verdiend. En met teamzilver, individueel goud en vier Nederlanders bij de beste tien kan ik niet anders dan tevreden zijn.
(Bron KNHS)

Meer Springen

»
TUBBERGEN – Drie Twentse springtoppers moesten het zondag uiteindelijk afleggen tegen een ontketende Friezin in de strijd om de Grote Prijs van... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Een Grote Prijs winnen is mooi. Als je dat ook nog eens kunt doen in je eigen gemeente maakt dat het extra leuk. Eric ten Cate deed het... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Voor Lars Schröder en Matt Garrigan was de strijd om de Grote Prijs van Twente zondag hun laatste concours bij hun huidige werkgever.... (08-06-2025)
»
DRAMMEN – Thijmen Vos eindigde zaterdag met het Nederlandse team knap als derde bij de wedstrijd voor de EEF Nations Cup in het Noorse Drammen.... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – De absolute hoofdrol op de voorlaatste dag van Jumping Schröder Twente was zaterdag voor Iris Michels. De 22-jarige amazone uit het... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Jeroen Dubbeldam troefde vrijdag dertien concurrenten af in de strijd om de zege in de tweede kwalificatie voor de Grote Prijs van CSI2*... (06-06-2025)
»
TUBBERGEN – Daan van Geel schreef vrijdag tijdens CSI2* Jumping Schröder Twente de rubriek over 1,45 meter op tijd op zijn naam. De ruiter uit het... (05-06-2025)
»
TUBBERGEN – Twee van de drie zeges in de rubrieken op de eerste dag van Jumping Schröder Twente werden woensdag opgeëist door deelnemers uit de... (05-06-2025)
»
Toen Rik en Tom Leuveld werden benaderd om een rol te spelen bij Jumping Schröder Twente hoefden de broers uit Borne niet lang na te denken. “Het is... (04-06-2025)
»
De regionale oud-winnaars van Jumping Schröder waren in het verleden niet alleen enthousiast over hun zeges, maar zijn dat nu zeker net zoveel over... (03-06-2025)
»
Al vele jaren bestaat er een hechte band tussen de broers Schröder en Huiskes-Kokkeler. Het autobedrijf is ook nu weer een van de hoofdsponsors van... (02-06-2025)
»
VEENINGEN – Meike Zwartjens was afgelopen weekend tijdens de internationale wedstrijden voor de jeugd in het Drentse Veeningen goed voor twee zeges... (02-06-2025)
»
EINDHOVEN – Willem Greve kwam zondag 0,22 seconde te laat door de finish om de Grote Prijs van het CSI3* in Eindoven aan zijn erelijst te mogen... (01-06-2025)
»
Horst in ’t Veld, de nieuwe voorzitter van Jumping Schröder, is bepaald niet onbekend met de hippische wereld. Hij groeide op in Lemselo, de... (01-06-2025)
»
Het nieuw aan het programma toegevoegde onderdeel Haring & Hoefgetrappel moet tijdens Jumping Schröder Twente een mooi bedrag opleveren voor twee... (31-05-2025)
»
Met de terugkeer na zes jaar van de internationale status is Jumping Schröder van woensdag 4 tot en met zondag 8 juni verzekerd van een zeer sterk... (30-05-2025)
»
Burgemeester Anko Postma van Tubbergen, sinds september 2023 in functie in het ambt, is enthousiast over de nieuwe opzet van Jumping Schröder. Het is... (29-05-2025)
»
Tom Brinkman is samen met Gerco Schröder verantwoordelijk voor het invullen van de wedstrijdorganisatie van Jumping Schröder Tubbergen. De... (28-05-2025)
»
Thijmen Vos was goed in vorm tijdens het CSI in Riesenbeck. De ruiter uit Wierden boekte donderdag een fraaie zege over 1,40 meter op tijd met zijn... (25-05-2025)
»
MARTOFTE – Mart IJland boekte donderdag een mooie zege tijdens het concours in het Deense Martofte. Met de tienjarige bruine ruin Phenix van de... (25-05-2025)