Goed debuut Gerco met Vigaro

ZURICH - Gerco Schröder (foto) kan tevreden terugkijken op zijn debuut met Eurocommerce Vigaro. In Zürich stuurde hij zijn nieuwste aanwinst (v. Tangelo van de Zuuthoeve), die overkwam van collega Roelof Bril, vrijdag foutloos rond in een parcours over 1,35 meter. Gerco nam niet onbegrijpelijk wel de tijd en kreeg daarom een tijdfout achter zijn naam genoteerd. Hij eindigde daardoor als 37ste in de wedstrijd, waarin de Zwitsers onder aanvoering van Pius Schwizer met MI Sam des Landes de dienst uitmaakten.

In de rubriek over 1,45 meter tegen de klok stuurde Gerco Schröder zijn merrie Eurocommerce Vicky Gold (v. Andiamo) naar de zesde plek. Nina Fagerström greep de winst met Mouse.

In de hoofdrubriek van vrijdag moest Gerco Schröder genoegen nemen met een 23ste plaats. Met Eurocommerce New Orleans beëeindigde hij zijn rit in de Rolex Grand Prix (1,55 meter) met vijf strafpunten. Harrie Smolders haalde met Regina Z de barrage wel en werd na twee springfouten zesde. De Ier Billy Twomey was de sterkste met Tinka's Serenade.

Ook zaterdag reed nationaal kampioen Gerco Schröder een foutloos rondje met Eurocommerce Vigaro. Het leverde in de rubriek over 1,40 meter direct op tijd de elfde plaats op. Dennis Lynch triomfeerde met Lacroix.  
In zijn derde optreden met Vigaro viel voor Schröder voor het eerst een balkje. Tijdens het estafettespringen leverde dat de achttiende plaats op. Met Eurocommerce werd Gerco ook nog twintigste, eveneens met een springfout.

Gerco Schröder sloot de wedstrijd in Zürich af met een voor zijn buitengewoon matige wedstrijd voor de Wereldbeker (1,60 meter). Met Eurocommerce New Orleans liep hij liefst 21 strafpunten op. Er was in het parcours een driesprong opgenomen met een zeldzame combinatie van hindernissen, namelijk steil, oxer en dan weer steil, met daartussenin beide malen één galopsprong. Om het nog gecompliceerder te maken stond drie galopsprongen voor de driesprong nog een steilsprong. Gerco Schröder noteerde met zijn paard New Orleans een eerste foutje op de vijfde hindernis van het parcours, een oxer. "Daarna liepen we tegen nog een springfout aan en toen heb ik even een volte moeten draaien. Omdat de kansen op een goede klassering toen voorbij waren zijn we rustig aan naar de finish gereden, waardoor we ook nog eens de nodige tijdstrafpunten aan onze broek kregen. Dat was echt balen, temeer omdat Eurocommerce New Orleans op de eerste dag van dit concours super in vorm leek", aldus Schröder. Alhoewel Gerco in Zürich geen punten aan zijn totaal van 28 kon toevoegen is hij nog steeds de tweede Nederlander, terwijl Leon Thijssen, die niet aan de start verscheen, met een puntje minder de achttiende plaats in de tussenstand van de West-Europese League inneemt.

In de barrage realiseerde de als tweede startende Spaanse Pilar Lucrecia Cordon met Nuage Bleu als eerste een foutloos parcours, in een tijd van 42,81 seconde. Dit bleek uit eindelijk goed voor de vierde plaats. De Duitser Marcus Ehning, die in april tijdens de wereldbeker finale in Leipzig als titelverdediger van start gaat, stuurde Noltes Küchengirl razendsnel rond en verbeterde de tijd van de Spaanse met bijna drie seconden. Edwina Alexander uit Australië nestelde zich na een goede rit met Cevo Itot du Chateau op de tweede plaats, tot de Brit Ben Maher als laatste starter binnenreed met de KWPN gefokte Robin Hood W. 
Maher probeerde in een alles of niets rit onder de tijd van Ehning te duiken, maar bleef steken op 42.10 sec., waarmee de tweede plaats voor hem was. Ehning verdiende met zijn zege een Mercedes CLS.

Jos Lansink werd met Econoom vh Lindehof vijftiende inde barrage van de finale voor jonge paarden (1,30/1,35 meter). Hij liep daarin n a een foutloze eerste ronde elf strafpunten op. Luc Steeghs won met Zavorita.

Tussenstand FEI World Cup
1) Kevin Staut (Fra) - 87
2) Meredith Michaels-Beerbaum (Dui) - 62
3) Rolf-Göran Bengtsson (Zwe) - 58
6) Harrie Smolders - 43
16) Gerco Schröder - 28
18) Leon Thijssen (Baarlo) - 27
28) Jeroen Dubbeldam (Weerselo) - 20
35) Marc Houtzager (Rouveen) - 16
38) Albert Zoer (Echten) - 15

Foto Gerco Schröder van Stal Eurocommerce

Meer Springen

»
LEEUWARDEN – In de schaduw van Willem Greve en Hessel Hoekstra, die succesvol acteerden in het CSI3*, deden Jessie en Evi Wiefferink afgelopen week... (29-10-2025)
»
ERMELO– De Stichting Nederlands Olympiade Paard heeft twee talentvolle paarden vastgelegd die daarmee in ieder geval tot en met het WK in Aken 2026... (27-10-2025)
»
DENEKAMP – Dafne Helthuis schreef vrijdag tijdens Euregio Indoor Denekamp het masterspringen op haar naam. Met haar elfjarige vosmerrie Joanna bleef... (27-10-2025)
»
LEEUWARDEN – Willem Greve kan ook dit Jaar terugkijken op een prima optreden tijdens het CSI3* Indoor Friesland. De nationaal kampioen uit Markelo... (26-10-2025)
»
DENEKAMP – Stijn Roelink was dinsdag de baas in de hoogste rubrieken van Euregio Indoor Denekamp. De Lattropper won met respectievelijk Diamond en... (23-10-2025)
»
DENEKAMP – Joël Lustenberger schreef zaterdag tijdens de GMB Wintercompetitie de rubriek voor vijf- en zesjarige paarden over twee fasen op zijn naam... (21-10-2025)
»
HELLENDOORN – Claudia Morsink tekende zaterdag voor de enige Twentse zege in de eerste wedstrijd van de Roelofsen Horse Trucks Winter Classics van... (19-10-2025)
»
OLIVA – Willem Greve schreef zondag de Grote Prijs van de Mediterranean Equestrian Tour in  het Spaanse Oliva over 1,50 meter op zijn naam. (12-10-2025)
»
LUTTENBERG – Edwin Oosterbroek is geen ruiter die geregeld als winnaar voor de prijsuitreiking wordt opgeroepen. Tijdens het indoor Haverspringen in... (07-10-2025)
»
GORLA MINORE – Mart IJland en Jasmin Seppälä-Geerink deden afgelopen weekend beiden een forse greep in de prijzenpot tijdens het CSI in het... (07-10-2025)
»
Hessel Hoekstra boekte prima resultaten in de eerste week van de Mediterranean Equestrian Tour in het Spaanse Oliva. Hij sloot die zondag af met een... (06-10-2025)
»
SAASVELD – Het kon vrijdag niet op voor Steven Veldhuis tijdens Jumping Indoor Saasveld. De Haaksbergenaar regeerde als een vorst en zegevierde in de... (03-10-2025)
»
SAASVELD – Stef Veldhuis was woensdag de absolute uitblinker op de eerste dag van Jumping Indoor Saasveld. De jonge Haaksbergenaar zegevierde over 1,... (02-10-2025)
»
SAASVELD - De herfst is in aantocht en dat betekent dat de springruiters zich weer verplaatsen naar binnen. De eerst wedstrijd in deze regio is... (25-09-2025)
»
RIESENBECK – Annelies Vorsselmans reisde zondag met een fijn gevoel terug naar Weerselo na haar optreden tijdens het CSI5* in het Duitse Riesenbeck.... (15-09-2025)
»
KRONENBERG – Willem Greve deed van zich spreken tijdens het CSI2* De Peelbergen in Kronenberg. De nationaal kampioen boekte onder meer een zege in de... (14-09-2025)
»
TUBBERGEN – In zijn woning in Tubbergen is deze week Bernard Schröder op 91-jarige leeftijd overleden. De vader van de broers Ben, Wim en Gerco... (12-09-2025)
»
RIJSSEN – Eric ten Cate ging dinsdag net als een jaar eerder aan de haal met de zege in de finale van de TCN Jumping Tour. De ruiter uit Geesteren... (09-09-2025)
»
DEURNE – Mart IJland grossierde afgelopen weekend in prijzen tijdens de Summer Tour en de finales voor Young Horses op het Equestrian Estate in... (08-09-2025)
»
LANGEVEEN – Van de steeds zeldzamer wordende concoursen op graspistes is dat van de Molenruiters in Langeveen een fraai overgebleven pareltje. Dat... (07-09-2025)