OOK GERBEN MORSINK EN GERT-JAN BRUGGINK BIJ EERSTE TIEN OP NK

Goed begin kampioen Frank Schuttert

MIERLO – Van  de regioruiters die dit weekeinde in Mierlo een gooi doen naar de nationale titel bij de springruiters plaatsten zich er donderdag drie bij de eerste tien. Regerend kampioen Frank Schuttert noteerde na een foutloze ronde van hen de snelste tijd op het parcours waarop snelheid en wendbaarheid werd gevraagd. De Ommenaar staat voorlopig zesde met Chianti’s Champion (v. Champion du Lys). Direct achter hem is de zevende plek voor Gerben Morsink, die ondanks een springfout op Clintino (v. Clinton) net niet snel genoeg was om Schuttert voor te blijven.

Gert-Jan Bruggink nestelde zich op de tiende plaats met Charmeur (v. Cristallo I) en gaat nummer elf Remco Been met VDL Holland van den Bisschop (v. Heartbreaker) vooraf. In Brabant bleef ook Peter Olthof foutloos met zijn Doma Sue (v. Dollar du Murier), maar de ruiter uit Langeveen nam de tijd en staat na het jachtspringen 29ste in de rangschikking. De wedstrijd werd gewonnen door Joy Lammers met Taura van de Broekkant, voor Marc Houtzager met Sterrehof’s Calimero en Ruben Romp met Audi’s Teavanta II C.

Uitslag eerste onderdeel (tijd inclusief strafpunten)
1. Joy Lammers -Tuara van de Broekkant 0-70,38 seconde.
2. Marc Houtzager - Sterrehof’s Calimero 0-72,06 
3. Ruben Romp – Audi’s Teavanta II C 0-72,09
7. Gerben Morsink – Clintino 4-72,44
10. Gert-Jan Bruggink – Charmeur 0-73,87
11. Remco Been – VDL Holland van den Bisschop 0-73,93
17. Gerben Morsink – Cartaire Z 0-66,22
21. Gert-Jan Bruggink – Umeunig 4-77,63
29. Peter Olthof – Doma Sue 0-81,24
32. Hendrik Jan Schuttert – Balboa HS 8-83,00
38. Ben Schröder – Davino Q 8-84,74
43. Wesley Mulder – Twister de la Pomme 4-89,88

Sven Peters werd met Chanel (v. Rascin)  zevende in de eerste proef voor het NK bij de junioren. De ruiter uit Loneker bleef bijna acht seconden achter bij winnaar Hessel Hoekstra, stalruiter bij Willem Greve, met Q Star (v. Quasimodo Z). Bibi van Ooijen is met Contagio Girl (v. Contagio) tiende na de eerste dag, al plofte één keer een balk op de grond.
Ondanks een foutloos optreden met Captain Morgan (v. Carthino) kwam Lisa Everts niet verder dan de 21ste positie bij de young riders. In die categorie wordt het klassement na de eerste dag aangevoerd door favoriete Lisa Nooren met Ilusie Q (v. Quite Capitol).

Foto FRank Schuttert met Chianti's Champion van www.fototrailer.nl 

Meer Springen

VRAGENDER – Met een derde plaats in de strijd om de Grote Prijs van Outdoor Gelderland tekende Hessel Hoekstra zondag met zijn twaalf jaar oude... (14-06-2026)
VRAGENDER – Willem Greve bleef zaterdag tijdens het CSI3* Outdoor Gelderland niet ver verwijderd van de zege in de rubriek over 1,40 meter op tijd. (14-06-2026)
VRAGENDER – Hessel Hoekstra is goed van start gegaan bij Outdoor Gelderland. Op de terreinen van PSC Lichtenvoorde in Vragender eindigde de ruiter... (12-06-2026)
SANKT GALLEN – Annelies Vorsselmans kan terugkijken op een voor haar goed verlopen optreden tijdens het internationale topconcours in het Zwitserse... (08-06-2026)
TUBBERGEN – Bas van der Aa sloot zondag een voor hem al zeer geslaagde tweede editie van Jumping Schröder Twente als een ware grootmeester af. (07-06-2026)
TUBBERGEN – Meike Zwartjens kwam zaterdag als laatste aan de start voor de finale van de Medium Tour van het CSI2* Jumping Schröder Tubbergen over 1,... (06-06-2026)
TUBBERGEN - De Olympic Dream Auction bleek vrijdagavond tijdens Jumping Schröder Twente een schot in de roos.  (06-06-2026)
TUBBERGEN –  Door ook de tweede kwalificatie voor de strijd om de Grote Prijs in winst om te zetten, ging Bas van der Aa vrijdag met Gaen op... (06-06-2026)
TUBBERGEN – Bas van der Aa maakte donderdag tijdens Jumping Schröder Twente indruk tijdens de rubriek over 1,45 meter op tijd, de eerste kwalificatie... (04-06-2026)
TUBBERGEN – Jennifer Munsterhuis was woensdag dicht bij de zege in de toprubriek van de eerste dag van Jumping Schroder Twente. Met de KWPN-merrie... (04-06-2026)
Evenementen als Jumping Schröder zouden niet kunnen blijven bestaan als ze niet worden ondersteund door een redelijk aantal onontbeerlijke sponsors.... (02-06-2026)
RAALTE – Met een eerste en een tweede plaats heerste Eric ten Cate vrijdag in de rubriek over 1,30 meter tijdens het Horka Concours in Raalte. De... (01-06-2026)
Nathan Greftenhuis mag met recht de ‘meesterknecht’ van de BWG Stables worden genoemd. Alweer achttien jaar is de Tubbergenaar als trouwe kracht... (31-05-2026)
VEENINGEN – Wesley ter Harmsel presteerde zaterdag prima als lid van het Nederlandse team young riders tijdens het CH De Wolden. (30-05-2026)
Net als vorig jaar staat tijdens Jumping Schröder weer een veiling van veulens en jonge springpaarden van topverervers op het programma.  (30-05-2026)
De regionale ruitertop gaat op zondag 7 juni een poging wagen de zege in de Grote Prijs van het CSI2* Jumping Schröder Twente weer in Twente te... (29-05-2026)
Voor Emma Sophia Spanko ging in het tweede weekend van mei een droom in vervulling. Nog young rider mocht ze in het Belgische Lier voor Tsjechië in... (28-05-2026)
DENEKAMP – Jesse Berkers bleef zaterdag met Qornets Pleasure de complete concurrentie voor in de eerste Grote Prijs van Outdoor Denekamp over 1,30 en... (27-05-2026)
Na zijn twee oudere broers, de tweeling Ben en Wim, houdt ook Gerco Schröder zich steeds meer bezig met de begeleiding van vooral veelbelovende jonge... (27-05-2026)
DENEKAMP – Stijn Roelink met Diamond in de klasse over 1,35 meter en Merle Bodde met Just Kharley over 1,30 meter mochten zich afgelopen weekend in... (27-05-2026)