Gert-Jan Bruggink presenteert Clio

LONNEKER - Gert-Jan Bruggink vindt het niet zo nodig om stad en land af te reizen om zich met zijn paarden te laten zien. Om zijn jonge troeven op te leiden, kan hij naar eigen zeggen ook prima terecht op de concoursen in de eigen regio. Het mooie daarvan is dat de  landelijke collega-ruiters hem graag zien komen, omdat ze veel van hem kunnen opsteken. Ook al betekent dat, dat er voor hen vaak niet meer dan hooguit een tweede plaats in zit.   

In Lonneker was het weer eens raak voor Bruggink, die nu Clio aan den volke presenteerde. In Lattrop ging het nog niet zo best met het talent, maar nu stond er geen maat op. Gert-Jan Bruggink was duidelijk de snelste in strijd om de Grote Prijs (Z/ZZ) en beroofde de achttienjarige Charlotte Verhagen daarmee van een illusie. De amazone uit Schoorl had met Willemijn een ogenschijnlijk zeer snelle tijd van 45,49 seconde op de klokken gebracht in de extra omloop, maar Bruggink dook er ijskoud nog bijna vierenhalve tel onder. Voor Bruggink was Verhagen, die normaliter niet in deze contreien aan de start komt, overigens geen onbekende. Na de overstap van Gert-Jan en zus Marleen naar de senioren kocht de vader van Charlotte Verhagen de succesvolle pony Balou van de Brugginks en zelf reed Gert-Jan tot en met vorig jaar op Acodetto, die eigendom is van pa Verhagen.

In de Grote Prijs van Lonneker haalden vijf ruiters met samen tien paarden de barrage, maar behalve Bruggink en Verhagen bleef niemand foutloos. Gijs Mosman met Wonder Pomme en Willy van der Ham met achtereenvolgens Sander en Dakota legden beslag op de plaatsen drie tot en met vijf.

Uitslagen CH Lonneker

Grote Prijs klasse Z/ZZ na barrage
1. Gert-Jan Bruggink (Losser), Clio, 0 ft. 41,03 sec. 2. Charlotte Verhagen (Schoorl), Willemijn, 0 ft. 44,59 sec. 3. Gijs Mosman (Enschede), Wonder Pomme, 4 ft. 42,59 sec. 4. Willy van der Ham (Brecklenkamp), Sander, 4 ft. 44,12 sec. 5. Willy van der Ham, Dakota, 4 ft. 44,26 sec.

Klasse ZZ (over twee manches, tweede manche)
1. Gert-Jan Bruggink (Losser), Clio, 0+0 ft. 61,78 sec. 2. Gijs Mosman (Enschede), 0+0 ft. 63,00 sec. 3. Willy van der Ham (Brecklenkamp), Sander, 0+0 ft. 64,70 sec.

Klasse Z (over twee manches, tweede manche)
1. Charlotte Verhagen (Schoorl), Willemijn, 0+0 ft. 63,98 sec. 2. Nathan Greftenhuis (Geesteren), 0+0 ft. 64,99 sec. 3. Willy van der Ham (Brecklenkamp), Dakota, 0+0 ft. 67,24 sec.

Foto Gert-Jan Bruggink met Clio van Marcel Hubers

 

Meer Springen

»
OMMEN - Nog altijd revaliderend van zijn gebroken heup heeft Frank Schuttert het thuisfeest op CSI Ommen op zondagmiddag laten exploderen. Negen jaar... (13-07-2025)
Annelies Vorselmans met C. Kulottie W Z tijdens de prijsuitreiking en in actie. Foto's © Fototrailer
»
OMMEN – Annelies Vorsselmans duldde zaterdag tijdens CSI Ommen niemand in haar buurt in de finale van de Medium Tour over1,45 met winning round. Met... (12-07-2025)
»
OMMEN – Het missen van het EK springen vanwege een blessure van zijn toppaard Comthago VDL heeft vooralsnog geen negatieve invloed op de prestaties... (11-07-2025)
»
OMMEN – Tot en met zondag is Het Overijsselse Ommen 430 internationale springpaarden rijker. Alle deelnemende ruiters uit binnen- en buitenland zijn... (09-07-2025)
»
HAAKSBERGEN – Een noodlottige misstap in de wei heeft plotseling een einde gemaakt aan het leven van de 21-jarige tophengst Carambole (v. Cassini I x... (07-07-2025)
»
AKEN –Het EK springen in La Coruna gaat alsnog aan de neus van Hessel Hoekstra voorbij. De reservecombinatie Michael Greeve en Denver schuift door... (06-07-2025)
»
AKEN – Hessel Hoekstra is zijn eerste CHIO Aken begonnen met een vorstelijk optreden. De ruiter uit Enter opende het toernooi dinsdag met een keurige... (02-07-2025)
»
OMMEN - Zoveel inschrijvingen van deelnemers dat het toezeggen van de ruiters bijna een grotere opgave is dan het organiseren van het internationaal... (01-07-2025)
»
ERMELO – Bondscoach Wout-Jan van der Schans heeft Willem Greve en Hessel Hoekstra aangewezen als deelnemers aan het Europees kampioenschap springen,... (30-06-2025)
»
KRONENBERG – Jeroen Dubbeldam hoefde zondag in de strijd om de Grote Prijs De Peelbergen over 1,45 meter met zijn tienjarige bruine ruin Kentucky N (... (30-06-2025)
»
HEETEN – Jarno Hesselink was zaterdag niet te kloppen in de rubriek over 1,30/1,35 meter met twee fasen tijdens het concours hippique in Heeten. Met... (30-06-2025)
»
BOEDAPEST - Met de derde plaats in de halve finale in Boedapest plaatsten de springruiters van TeamNL met Gert-Jan Bruggink in de gelederen, zich... (27-06-2025)
»
ENTER – Hessel Hoekstra voelt zich vereerd dat hij net als nationaal kampioen Willem Greve deel mag uitmaken van het team, dat Nederland van dinsdag... (27-06-2025)
»
ALMELO – De strijd om de Grote Prijs van de Almelose Ruiterdagen eindigde zaterdag in een fraaie zege voor Kim Bekhuis. Met haar elfjarige bruine... (21-06-2025)
»
ROTTERDAM - De springruiters van TeamNL boekten een fantastische overwinning in de derde wedstrijd van de FEI Longines League of Nations van dit... (20-06-2025)
»
ALMELO – Hessel Hoekstra sloeg tijdens de Almelose Ruiterdagen meteen twee keer toe op de eerste dag van de wedstrijden voor paarden. Met Kratos won... (17-06-2025)
»
VRAGENDER – De eerste drie dagen van Outdoor Gelderland leverden evenveel Twentse zeges op. Joanne Wes won woensdag de rubriek over 1,35 meter voor... (13-06-2025)
»
TUBBERGEN – Drie Twentse springtoppers moesten het zondag uiteindelijk afleggen tegen een ontketende Friezin in de strijd om de Grote Prijs van... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Een Grote Prijs winnen is mooi. Als je dat ook nog eens kunt doen in je eigen gemeente maakt dat het extra leuk. Eric ten Cate deed het... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Voor Lars Schröder en Matt Garrigan was de strijd om de Grote Prijs van Twente zondag hun laatste concours bij hun huidige werkgever.... (08-06-2025)