Gert-Jan Bruggink opnieuw tweede

HARDENBERG - Gert-Jan Bruggink eiste ook zaterdag met de negenjarige Venus een tweede plaats op tijdens Jumping Amsterdam. In een progressief parcours met twee jokers noteerde Bruggink een tijd van 43,64 seconde. Alleen de Zwitser Steve Guerdat was met Urgent een tikkeltje sneller: 43,38. Jurgen Stenfert werd derde op BMC Okometa (44,56). Ben Schröder was met BMC Floreen SFN goed voor de zevende positie (49,55). 

Alleen Vincent Voorn was vrijdag te sterk voor Gert-Jan Bruggink in de twee fasenrubriek over 1,45 meter tijdens Jumping Amsterdam. Met Audi's Gestion Priamus Z realiseerde Voorn in de tweede fase een tijd (24,45 seconde), waarin geen enkele concurrent ook maar enigszins in de buurt kwam. Op liefst bijna vier seconden kwam Bruggink met Venus nog het dichtst in zijn buurt (28,43).  Jeroen Dubbeldam en Ben Schröder bleven met twaalf anderen foutloos in de wedstrijd over 1,40 meter direct op tijd. Met Wizzerd werd de Olympisch kampioen van 2000 dertiende en met BMC Floreen SFN eindigde Schroder direct achter hem als veertiende. Gerco Schröder finishte als achttiende met twee tijdfouten.

Jeroen Dubbeldam eindigde zaterdag op een gedeelde achtste plaats in de 'Six Bars Challenge' over. Op het parcours met zes hindernissen strandde Dubbeldam met BMC Quality Time in de tweede barrage. Een ronde eerder moest Willem Greve met Ude al afhaken. Drie ruiters haalden de vierde barrage. Cindy van der Straten met Luxana-H, Jurgen Stenfert met Jack Alkhair en Christian Ahlmann met Lorenzo 208 lieten die echter voor wat die was en besloten na vier foutloze rondes het prijzengeld voor de eerste prijs te delen.

Foto Gert-Jan Bruggink van Frans Nikkels/TC Tubantia

Meer Springen

»
ZUIDWOLDE – Thjimen Vos behaalde donderdag met de vijftienjarige bruine ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) onder het zadel een mooie derde plaats in de... (25-07-2025)
»
DIEPENHEIM – Meike Zwartjens mocht zich dinsdagavond laten kronen tot winnares van de zesde editie van het Masterspringen in Diepenheim. De amazone... (22-07-2025)
»
DIEPENHEIM – Bij SV Diepenheim staat dinsdagavond de zesde editie van het masterspringen op het programma. Vorig jaar greep Hessel Hoekstra de... (21-07-2025)
»
BENTELO – Lars Schröder was zaterdag afgetekend de sterkste in de toprubriek over 1,30/1,35 meter tijdens de eerste wedstrijd voor de Twentse... (21-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Mart IJland was zondag de aanvoerder van vijf regioruiters, die tijdens de strijd om de Grote Prijs van het CSI1* in Zuidwolde een plek... (21-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Mart IJland was zondag de aanvoerder van vijf regioruiters, die tijdens de strijd om de Grote Prijs van het CSI1* in Zuidwolde een plek... (21-07-2025)
»
LA CORUNA - De climax van het EK springen vond zondag plaats met de individuele finale. De 30-jarige Kim Emmen begon vanaf de veertiende plek aan... (20-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Twentse combinaties beleefden vrijdag een topdag tijdens het CH De Wolden. Liefst vier rubrieken leverden een zege op voor ruiters uit... (19-07-2025)
»
LA CORUNA – Kim Emmen en Willem Greve rukten vrijdag tijdens het EK in La Coruna op naar de posities veertien en vijftien in het individuele... (18-07-2025)
»
LA CORUNA – Mede door foutloze ritten van Willem Greve met Pretty Woman van ’t Paradijs en Kim Emmen met Imagine NOP steeg het springteam van... (17-07-2025)
»
BENTELO – Het concours van De Hagmolenruiters in Bentelo is komende weekend het decor van de eerste wedstrijd voor de Twentse grascompetitie. Het... (17-07-2025)
»
LA CORUNA – De Nederlandse springruiters zijn het EK in  het Spaanse La Coruna bescheiden begonnen. In de eerste kwalificatie van de titelstrijd... (17-07-2025)
»
RIESENBECK – De pas vijftienjarige Faye Louise Vos veroverde afgelopen weekend zilver met het nationaal juniorenteam tijdens het EK in Riesenbeck.... (14-07-2025)
»
RAALTE – Jarno Hesselink, eerder dit jaar al de beste indoor, zegevierde afgelopen weekend met No Mercy ook outdoor in de strijd om de regiotitel van... (14-07-2025)
»
OMMEN - Nog altijd revaliderend van zijn gebroken heup heeft Frank Schuttert het thuisfeest op CSI Ommen op zondagmiddag laten exploderen. Negen jaar... (13-07-2025)
Annelies Vorselmans met C. Kulottie W Z tijdens de prijsuitreiking en in actie. Foto's © Fototrailer
»
OMMEN – Annelies Vorsselmans duldde zaterdag tijdens CSI Ommen niemand in haar buurt in de finale van de Medium Tour over1,45 met winning round. Met... (12-07-2025)
»
OMMEN – Het missen van het EK springen vanwege een blessure van zijn toppaard Comthago VDL heeft vooralsnog geen negatieve invloed op de prestaties... (11-07-2025)
»
OMMEN – Tot en met zondag is Het Overijsselse Ommen 430 internationale springpaarden rijker. Alle deelnemende ruiters uit binnen- en buitenland zijn... (09-07-2025)
»
HAAKSBERGEN – Een noodlottige misstap in de wei heeft plotseling een einde gemaakt aan het leven van de 21-jarige tophengst Carambole (v. Cassini I x... (07-07-2025)
»
AKEN –Het EK springen in La Coruna gaat alsnog aan de neus van Hessel Hoekstra voorbij. De reservecombinatie Michael Greeve en Denver schuift door... (06-07-2025)